CLOSE

Chambersburg's Kelton Chastulik hosted the spring season's first GameTimePA.com Snapchat Takeover from the Tim Cook Track & Field Invitational.

LINKEDINCOMMENTMORE

Here are the boys' track and field results that were reported to GameTimePA on March 27.

Cedar Crest 93, Hempfield 57
At Cedar Crest

3200 Relay — 1. Cedar Crest (Pemberton, Wampler, Shutter, Loser), 9:39.6
110 hurdles — 1. Tadssae, Hempfield, 15.9 2. Hampton, Cedar Crest, 16.9 3. Eisenhauer, Cedar Crest, 17.9
100 — 1. Thomson,Cedar Crest, 11.3 2. Wentzel, Hempfield, 11.4 3. Santos, Cedar Crest, 11.5
1600 — 1. Cruise, Cedar Crest, 4:41.7 2. Barrett, Cedar Crest, 4:43.5 3. Wolfe, Cedar Crest, 4:47.8
400 relay — 1. Cedar Crest (Santos, Sullivan, Joseph, Thomson), 45.1
400 — 1. Cruise, Cedar Crest, 52.82 2. Koder, Hempfield, 53.72 3. Misscowski, Hempfield, 55.5
300 — 1. Tadesse, Hempfield, 42.3 2. Blandy. Cedar Crest, 45.6  3. Hampton, Cedar Crest, 46.2 
800 —  1. Wolfe, Cedar Crest, 2:02.7 2. Sheffield, Hempfield, 2:04.34  3. Titter, Hempfield, 2:05.2 
200 — 1. Thomson, Cedar Crest, 23.49 2. Dion, Hempfield, 23.52 3. Eisenhauer, Cedar Crest, 24.3
3200 — 1. Barrett, Cedar Crest, 10:17.8 2. Rudd, Cedar Crest, 10:25.1 3. Mehler, Cedar Crest, 10:26.4 
1600 relay — 1. Hempfield (, , , ), 3:38.57
Shot put — 1. Thomas,Hempfield, 45-1/2 2. Davis, Cedar Crest, 42-11 1/2 3. Loose, Hempfield, 41-2 
Discus — 1. Thomas, Hempfield, 141-5 2. Loose, Hempfield, 113-2 3. Schopf, Hempfield, 105-3
Triple jump — 1. Ressler, Hempfield, 43-5 2. Felty,Cedar Crest, 41-6 1/2 3. Joseph, Cedar Crest, 41-5
Long jump — 1. Martin, Hempfield, 20-11 2. Felty, Cedar Crest, 20-8 1/4 3. Ressler, Hempfield, 20-2 1/2
High jump — 1. Martin, Hempfield, 6-0 2. Hunter, Cedar Crest, 5-6 3. Felty, Cedar Crest, 20-2 1/2
Pole vault — 1. Brown, Cedar Crest, 9-0 2. Dorvil,Cedar Crest, 8-0 3. Moffitt, Cedar Crest, 8-0
Javelin — 1. Munnion, Cedar Crest, 164-0 2. deBien, Cedar Crest, 154-11 3. Miller, Cedar Crest, 145-3

Annville-Cleona 79, Lancaster Catholic 70
At Annville-Cleona

3200 Relay — 1. Lancaster Catholic (, , , ), 9:26.6
110 hurdles — 1. Nazuriu, Lancaster Catholic, 18.1 2. Martin, Lancaster Catholic, 20.07 3. Jiminez, Lancaster Catholic, 20.14
100 — 1. Miller,Annville-Cleona, 11.2 2. Lawrence, Annville-Cleona, 11.8 3. MacMillan, Annville-Cleona, 11.9
1600 — 1. Shertzer, Annville-Cleona, 5:09.7 2. Kampagna, Lancaster Catholic, 5:09.8 3. Card, Lancaster Catholic, 5:15.9
400 relay — 1. Annville-Cleona (Miller, Turner, Price, MacMillan), 46.3
400 — 1. Moore, Lancaster Catholic, 53.0 2. Fortuna, Annville-Cleona, 57.9 3. Scheer, Annville-Cleona, 58.2
300 — 1. Hoch, Annville-Cleona, 45.1 2. Nazario. Lancaster Catholic, 46.9  3. Parker, Annville-Cleona, 47.4 
800 —  1. Moore, Lancaster Catholic, 2:22.8 2. Clemmer, Lancaster Catholic, 2:25.8  3. Knox, Annville-Cleona, 2:26.2 
200 — 1. Miller, Annville-Cleona, 23.0 2. MacMillan, Annville-Cleona, 24.8 3. Varela, Annville-Cleona, 25.5
3200 — 1. Campegna, Lancaster Catholic, 11:33.4 2. Cara, Lancaster Catholic, 11:37 3. Springer, Annville-Cleona, 11:41 
1600 relay — 1. Lancaster Catholic (, , , ), 3:58
Shot put — 1. Hoch,Annville-Cleona, 38-2 2. Myers, Annville-Cleona, 37-5 3. Porche, Annville-Cleona, 37-1 
Discus — 1. Ressler, Lancaster Catholic, 106-11 2. Myers, Annville-Cleona, 106-9 3. Balbueina, Lancaster Catholic, 99-8
Triple jump — 1. Fedorshak, Lancaster Catholic, 38-6 2. Fortuna,Annville-Cleona, 37-5 3. Kobasclel, Lancaster Catholic, 35-6
Long jump — 1. Miller, Annville-Cleona, 21-0.25 2. Hertz, Annville-Cleona, 19-8.75 3. Fedorschak, Lancaster Catholic, 18-10
High jump — 1. Sweigert, Lancaster Catholic, 5-8 2. Hertz, Annville-Cleona, 5-6 3. Lane, Lancaster Catholic, 18-10
Pole vault — 1. Waldhausen, Annville-Cleona, 6-6 2. Fiebig,Annville-Cleona, 6-6 3. , , 
Javelin — 1. Hoch, Annville-Cleona, 156-10 2. Turner, Annville-Cleona, 151-7 3. Myers, Annville-Cleona, 146-7

Read or Share this story: http://gtpa.co/2nGlWna