LINKEDINCOMMENTMORE

Dallastown 77 1/3, Red Lion 72 2/3
At Dallastown
3,200 relay
— 1. Dallastown, 10:41.7; 100 hurdles — 1. Keyra Swope, Dt, 16.8. 2. Glori Keough, RL. 3. Thomas, RL; 100 — 1. Riyana Owens, Dt, 13.0. 2. Kaylee Snyder, RL. 3. Rachel Winings, RL; 1,600 — 1. Tristan Schluderberg, RL, 5:42.2. 2. Carly Gable, Dt. 3. Kate Gatchell, RL; 400 relay — 1. Red Lion, 58.2; 400 — 1. Rachel Winings, RL, 1:04.4. 2. Lydia Jones, Dt. 3. Grace Treffinger, RL; 300 hurdles — 1. Keyra Swope, Dt, 49.4. 2. Glori Keough, RL. 3. Casey Kemp, Dt; 800 — 1. Lydia Trout, Dt, 2:27.9. 2. Sarah Groetz, Dt. 3. Kate Gatchell, RL; 200 — 1. Riyana Owens, Dt, 26.8. 2. Rachel Winings, RL. 3. Kaylee Snyder, RL; 3,200 — 1. Tristen Schluderberg, RL, 12:56.6. 2. Alexis DeSanti, Dt. 3. Sarah Helt, RL; 1,600 relay — 1. Dallastown, 4:21.4; Shot put — 1. Brianna Wambaugh, RL, 32-6. 2. Lily Cook, Dt. 3. Kerrigan Ketzenberger, RL; Discus — 1. Madison Kling, RL, 125-8. 2. Brianna Wambaugh, RL. 3. Jena Everett, RL; Triple jump — 1. Savannah Garrett, Dt, 31-8 ¼. 2. Paige Hartman, Dt. 3. Kiele Fullerton, Dt; Long jump — 1. Savannah Garrett, Dt, 14-4. 2. Libby Holloway, RL. 3. Kiele Fullerton, Dt; High jump — 1. Paige Hartman, Dt, 4-8. 2. Lauren Deaver, RL. 3t. Lauren Enfield, RL, Libby Holloway, RL & Noni Williams, Dt; Pole vault — 1. Lauren Deaver, RL, 8-6. 2. Brooke Gladfelter, RL. 3. Ashley Kratz, Dt; Javelin — 1. Lily Cook, Dt, 125-4. 2. Brianna Wambaugh, RL. 3. Madisen Kling, RL.

York Suburban 84, West York 66
At West York
3,200 relay
— 1. West York, 12:40.7; 100 hurdles — 1. Becca Gohn, WY, 17.3. 2. Claudia Gross, WY. 3. Grace Pindzola, YS; 100 — 1. Aryon Williams, WY, 13.1. 2. Yhendi Hood, YS. 3. Angie Hawkins, WY; 1,600 — 1. Zette Pflaum, YS, 5:37.8. 2. Cecelia Lantz, YS. 3. Emma Trout, YS; 400 relay — 1. West York, 52.6; 400 — 1. Keelie Walker, YS, 1:03.1. 2. Gabrielle Kimball, YS> 3. Grace Pindzola, YS; 300 hurdles — 1. Ty Avery, YS, 49.9. 2. Becca Gohn, WY. 3. Claudia Gross, WY; 800 — 1. Maddie Miller, WY, 2:27.2. 2. Olivia Gettle, YS. 3. Nicole Stough, WY; 200 — 1. Aryon Williams, WY, 27.9. 2. Savannah Flanscha, YS. 3. Deonna Small, WY; 3,200 — 1. Bethany Weaver, WY, 12:16.0. 2. Phoebe Caplan, YS. 3. Brooke Ruth, YS; 1,600 relay — 1. York Suburban, 4:58.0; Shot put — 1. Morgan Taylor, YS, 33-2 ½. 2. Katie Tallman, WY. 3. Paige Gembe, WY; Discus — 1. Katie Tallman, WY, 107-2 ½. 2. Morgan Taylor, YS. 3. Paige Gembe, WY; Triple jump — 1. Madison James, YS, 34-3 ¾. 2. Mary Gurnavage, YS. 3. Audrey Kinney, WY; Long jump — 1. Madison James, YS, 14-9 ½. 2. Mary Gurnavage, YS. 3. Audrey Kinney, WY; High jump — 1. Madison James, YS, 5-2. 2. Madelyn Whitney, YS. 3. Angie Hawkins, WY; Pole vault — 1. Grace Tyson, YS, 10-0. 2. Olivia Miller, YS. 3. Kirstin Copenheaver, YS; Javelin — 1. Katie Tallman, WY, 95-10. 2. Paige Gembe, WY. 3. Madison James, YS.

Spring Grove 87.5, Central York 62.5
At Spring Grove
3,200 relay
— 1. Spring Grove, 10:18; 100 hurdles — 1. Zoe Stauffer, SG, 16.5. 2. Crane, CY. 3. Goss, CY; 100 — 1. Haven Evans, CY, 12.7. 2. Miller, SG. 3. Shearer, CY; 1,600 — 1. Erin Wilson, CY, 5:36. 2. Palm, CY. 3. Marquette, SG; 400 relay — 1. Central York, 50.9; 400 — 1. Madyson Miller, SG, 1:00.1. 2. Heap, CY. 3. Hagerman, SG; 300 hurdles — 1. Zoe Stauffer, SG, 50.6. 2. Frate, SG. 3. Crane, CY; 800 — 1. Madison Hagerman, SG, 2:30.9. 2. Wilson, CY. 3. Hartman, CY; 200 — 1. Haven Evans, CY, 26.3. 2. Miller, SG. 3. Shearer, CY; 3,200 — 1. Abby Marquette, SG, 13:23. 2. Buzynski, CY. 3. Weirman, SG; 1,600 relay — 1. Spring Grove, 4:16; Shot put — 1. Ashton Ball, SG, 33-8 ½. 2. Toe, CY. 3. Greer, SG; Discus — 1. Olivia Hagan, SG, 97-3. 2. Hinchcliff, CY. 3. Ball, SG; Triple jump — 1. Kathryn Lundy, CY, 31-7 ½. 2. Burgard, SG. 3t. Bair, SG & Snyder, CY; Long jump — 1. Nisa Still, CY, 16-0. 2. Elliott, SG. 3. Lundy, CY; High jump — 1. Lucy Wierman, SG, 4-8. 2. Lecrone, SG. 3. Edmonds, CY; Pole vault — 1. Nathalie Elliott, SG, 11-6. 2. Frate, SG. 3. Snyder, SG; Javelin — 1. Ashton Ball, SG, 117-3. 2. Graham, CY. 3. Brown, CY.

Biglerville 112, Hanover 25
At Biglerville
3,200 relay
— 1. Biglerville, 11:41.8; 100 hurdles — 1. Sydney Trimmer, Big, 19.0. 2. Natalie Alvarez, Big. 3. Hayley Yost, Big; 100 — 1. Kendyll Fissell, Big, 13.0. 2. Haley Kuhn, Big. 3. Maddie Sanders, Big; 1,600 — 1. Baylee Robey, Big, 5:48.8. 2. Maddie Reck, Han. 3. Sage Stevens, Han; 400 relay — 1. Biglerville, 54.5; 400 — 1. Yasmine Calderon, Big, 1:09.9. 2. Martz, Han. 3. Ibanez, Han; 300 hurdles — 1. Sydney Trimmer, Big, 54.5. 2. Erica King, Big. 3. Hayley Yost, Big; 800 — 1. Grace Hardy, Big, 3:01.1. 2. Avery Martz, Han. 3. Nicole Marshall, Big; 200 — 1. Kendyll Fissell, Big, 27.1. 2. Haley Kuhn, Big. 3. Maddie Sanders, Big; 3,200 — 1. Bayley Robey, Big, 12:08.8. 2. Maddie Reck, Han. 3. Brice Gardner, Big; 1,600 relay — 1. Biglerville, 4:52.3; Shot put — 1. Haley Kuhn, Big, 32-11. 2. Emily Mentzer, Big. 3. McKenzie Bender, Big; Discus — 1. Sierra Frock, Big, 82-0. 2. Rhaya Ramos, Big. 3. Womer, Han; Long jump — 1. Saranda Gerlach, Han, 14-2 ½. 2. Courtney Seymore, Big. 3. Kylie Stone, Big; Triple jump — 1. Saranda Gerlach, Han, 29-8 ½. 2. Kylie Stone, Big. 3. Courtney Seymore, Big; High jump — No contest; Pole vault — 1. Kylie Stone, Big, 6-9; Javelin — 1. McKenzie Bender, Big, 98-6. 2. Emily Mentzer, Big. 3. Izzy Costa, Big.

York County Tech 106, Littlestown 44
At York County Tech
3,200 relay
— 1. York County Tech, 11:31; 100 hurdles — 1. McCayla Welsh, YCT, 18.8. 2. Owens, YCT. 3. Mosebrook, Lt; 100 — 1. Genesis Garrett, YCT, 13.2. 2. Barton, YCT. 3. Langrill, Lt; 1,600 — 1. Katie MacDougall, YCT, 5:56. 2. McClay, Lt. 3. Jenks, YCT; 400 relay — 1. Littlestown, 51.9; 400 — 1. Alexis Morey, Lt, 1:05. 2. Brett, YCT. 3. Sentz, Lt; 300 hurdles — 1. McCayla Welsh, YCT, 51.4. 2. Schroeder, Lt. 3. Principie, YCT; 800 — 1. Katie MacDougall, YCT, 2:32. 2. Kress, Lt. 3. Debolt, YCT; 200 — 1. Genesis Garrett, YCT, 26.8. 2. Barton, YCT. 3. Langrill, Lt; 3,200 — 1. Katie MacDougall, YCT, 12:54. 2. McClay, Lt. 3. Atkins, YCT; 1,600 relay — 1. Littlestown, 4:31; Shot put — 1. D’Shanna Edwards, YCT, 33-9. 2. Deal, Lt. 3. Wurzbach, YCT; Discus — 1. D’Shanna Edwards, YCT, 102-0. 2. Smith, Lt. 3. Shoff, YCT; Triple jump — 1. Lauren Corbitt, YCT, 34-8. 2. Evans, YCT. 3. Segessenman, Lt; Long jump — 1. McCayla Welsh, YCT, 16-0. 2. Corbitt, YCT. 3. Segessenman, Lt; High jump — 1. Kyrstin Evans, YCT, 5-1. 2. Moody, YCT. 3. Corbitt, YCT; Pole vault — 1. Lauren Corbitt, YCT, 9-0. 2. Rodriguez, YCT> 3. Hartlaub, Lt; Javelin — 1. D’Shanna Edwards, YCT, 103-6. 2. Lovell, Lt. 3. Senseney, Lt.

Dover 80, Susquehannock 70
At Dover
3,200 relay — 1. Dover (Cierra Malehorn, Emily Rynolds, Marissa Coley, Madison Schmaltz), 10:38.3; 100 hurdles — 1. Peyton Mulder, Do, 16.7. 2. Kayla Bennett, Sus. 3. Brianna Fitzgerald, Sus; 100 — 1. Kiara Flythe, Do, 13.4. 2. Peyton Miller, Do. 3. Mariah Eshelman, Do; 1,600 — 1. Rachel Banchiere, Sus, 5:58.4. 2. Madison Schmaltz, Do. 3. Courtney Rodgers, Sus; 400 relay — 1. Dover (Madison Miller, P. Miller, Flythe, Sienna Woodyard), 53.1; 400 — 1. Emily Houslea, Sus, 1:05.7. 2. Emma Lunas, Sus. 3. Coley, Do; 300 hurdles — 1. Mulder, Do, 50.7. 2. Fitzgerald, Sus. 3. Mackenzie Patterson, Do; 800 — 1. Victoria Acton, Sus, 2:36. 2. Reynolds, Do. 3. Julianne Martinez, Sus; 200 — 1. Woodyard, Do, 27.8. 2. M. Miller, Do. 3. Houslea, Sus; 3,200 — 1. Banchiere, Sus, 12:50.0. 2. Schmaltz, Do. 3. Breanna Keiser, Sus; 1,600 relay — 1. Dover (Mulder, Reynolds, Eshelman, Coley), 4:23.1; Shot put — 1. Rajah Fink, Do, 32-2. 2. Stevie King, Sus. 3. Emily Eckard, Do; Discus — 1. Eckard, Do, 106.2. 2. Kate Burgess, Sus. 3. Fink, Do; Triple jump — 1. Nia Bennett, Sus, 30-6. 2. Mackenzie Brose, Sus. 3. Fitzgerald, Sus; Long jump — 1. Rachel Wagner, Do, 14-7 1/2. 2. Bennett, Sus. 3. Fitzgerald, Sus; High jump — 1. Caylee Hayes, Do, 4-6. 2. (tie) Bennett and Brose, Sus; Pole vault — 1. A. Rodgers, Sus, 7-9. 2. K. Taylor, Sus. 3. E. Gloekner, Sus; Javelin — 1. Fink, Do, 98-7. 2. McCullough, Sus. 3. Burgess, Sus.

New Oxford 118, William Penn 32
At New Oxford
3,200 relay — 1. New Oxford (Shadle, Becker, Alpaugh, Richter), 11:50.1; 100 hurdles — 1. Danielle Sterner, NO, 16.2. 2. MiKayla Wayne, NO. 3. Carson Pennings, NO; 100 — 1. T.J. Gaines, WP, 13.0. 2. Beady, WP. 3. Grimes, WP; 1,600 — 1. T. Rohrbaugh, NO, 6:13.5. 2. Alpaugh, NO. 3. Becker, NO; 400 relay — 1. William Penn (O’Price, Perry, Grimes, Gaines,), 55.6; 400 — 1. Buckley, NO, 1:10.1. 2. S. Dunn, WP. 3. Myers, NO; 300 hurdles — 1. Wayne, NO, 50.0. 2. Pennings, NO. 3. Cole, NO; 800 — 1. S. Becker, NO, 2:39.5. 2. T. Richter, NO. 3. Alpaugh, NO; 200 — 1. Grimes, WP, 28.3. 2. Sterner, NO. 3. Gaines, WP; 3,200 — 1. Rohrbaugh, NO, 13:38.5. 2. Shadle, NO. 3. Becker, NO; 1,600 relay — 1. New Oxford (Alpaugh, Buckley, Myers, Garcia), 5:15.1; Shot put — 1. Madi Smith, NO, 32-9. 2. Kirsten Jenkins, NO. 3. Emoni Perkiss, WP; Discus — 1. Smith, NO, 102-10. 2. Groden, NO. 3. Olivia O’Brien, NO; Triple jump — 1. Pennings, NO, 28-3 1/2. 2. Buckley, NO. 3. Becker, NO; Long jump — 1. Perry, WP. 2. Buckley, NO. 3. Sanders, NO; High jump — 1. MiKayla Wayne, NO, 4-6. 2. Sterner, NO. 3. Sanders, NO; Pole vault — 1. Groden, NO, 10-0. 2. Sterner, NO. 3. Cole, NO; Javelin — 1. Smith, NO, 129-1. 2. Perkiss, WP. 3. Ayanna Coe, NO.



LINKEDINCOMMENTMORE
Read or Share this story: http://gtpa.co/26QXWN4