LINKEDINCOMMENTMORE

Dallastown 96, Red Lion 54
At Dallastown
3,200 relay
— 1. Red Lion, 8:34.0; 110 hurdles — 1. Justin Atwood, Dt, 14.9. 2. Dominick Eyler, RL. 3. Noah Pillsbury, RL; 100 — 1. Edgar Centeno, Dt, 11.1. 2. Kalen Patterson, Dt. 3. Garrett Helf, RL; 1,600 — 1. Patrick Jacobson, Dt, 4:42.5. 2. Micah Bodisch, RL. 3. Alex Miller, RL; 400 relay — 1. Dallastown, 43.5; 400 — 1. Justin Tracy, Dt, 50.4. 2. Joel Gatchell, RL. 3. Jerome Jessup, RL; 300 hurdles — 1. Justin Atwood, Dt, 41.0. 2. Noah Pillsbury, RL. 3. Tommy Viens, Dt; 800 — 1. Mike Diaz, Dt, 2:05.2. 2. Joel Gatchell, RL. 3. Dan Stayer, Dt; 200 — 1. Kalen Patterson, Dt, 23.1. 2. Paul Jones, RL. 3. Garrett Helf, RL; 3,200 — 1. Bryce Gable, Dt, 10:32.1. 2. Patrick Jacobson, Dt. 3. Jake Menchey, Dt; 1,600 relay — 1. Dallastown, 3:27.7; Shot put — 1. Tony Nelo, Dt, 46-1. 2. Nick Taylor, RL. 3. Parker Geary, RL; Discus — 1. Jack Lehr, Dt, 134-7. 2. Nick Taylor, RL. 3. Owen Stine, RL; Triple jump — 1. Edgar Centeno, Dt, 41-7. 2. Paul Jones, RL. 3. Brandon Baldwin, Dt; Long jump — 1. Edgar Centeno, Dt, 20-0 ¾. 2. Paul Jones, RL. 3. Dom Eyler, RL; High jump — 1. Julian Adams, Dt, 5-8. 2. Brian Thomas, Dt. 3. Cameron George, RL; Pole vault — 1. Greg Potter, RL, 14-6. 2. Dillon Callahan, Dt. 3. Jake Stoner, Dt; Javelin — 1. Xavier Geesey, RL, 150-2. 2. Landon Firestone, Dt. 3. Jordan Sterner, Dt.

York Suburban 85, West York 65
At West York
3,200 relay
— 1. York Suburban, 8:48.7; 110 hurdles — 1. Ay’Jaun Marshall, WY, 17.1. 2. DJ McRae, WY. 3. Andrew Paskey, YS; 100 — 1. Shane Kauffman, WY, 11.3. 2. Bodhi Wilson, YS. 3. Talon Peffley, YS; 1,600 — 1. Bryce Ohl, YS, 4:34.2. 2. Connor Schroll, WY. 3. Tanner Haynes, YS; 400 relay — 1. West York, 45.6; 400 — 1. Nick Pitoniak, YS, 54.3. 2. Mitchell Frantz, YS. 3. Dondi Odom, WY; 300 hurdles — 1. Ay’Jaun Marshall, WY, 43.2. 2. Andrew Paskey, YS. 3. DJ McRae, WY; 800 — 1. Donovan Mears, YS, 2:01.7. 2. Jarrett Raudensky, YS. 3. Jack Seifarth, WY; 200 — 1. Bodhi Wilson, YS, 23.2. 2. Shane Kauffman, WY. 3. Richard Pitts, YS; 3,200 — 1. Peter Wagner, YS, 10:34.8. 2. Tanner Haynes, YS. 3. Josh Kerr, YS; 1,600 relay — 1. West York, 3:37.5; Shot put — 1. Anthony Torres, WY, 45-1. 2. Luke Hoffman, WY. 3. Ralph Casper, YS; Discus — 1. Luke Hoffman, WY, 164-3 (new school record). 2. Kyle Hoffman, WY. 3. Ralph Casper, YS; Triple jump — 1. Illanzo Feliciano, YS, 38-6 ¾. 2. Ramell Baldwin, WY. 3. Richard Pitts, YS; Long jump — 1. Bodhi Wilson, YS, 18-8. 2. Illanzo Feliciano, YS> 3. Jamal Anderson, WY; High jump — 1. Bodhi Wilson, YS, 5-10. 2. Dazhir Hughes, WY. 3. Cadence Thomas, WY; Pole vault — 1. Peter Smith, YS, 10-0. 2t. Aidan Fryar, YS, & Nick Pitoniak, YS; Javelin — 1. Hunter Klein, YS, 138-5. 2. Nate Newcomer, WY. 3. Luke Hoffman, WY.

Spring Grove 85, Central York 65
At Spring Grove
3,200 relay
— 1. Central York, 9:19; 110 hurdles — 1. Nick Ochiobi, CY, 15.8. 2. Falkenstein, CY. 3. Barley, SG; 100 — 1. Tyrell Hartwill, SG, 10.8. 2. Wherley, SG. 3. Loring, CY; 1,600 — 1. Justin Culp, SG, 4:43. 2. Harris, CY. 3. Gami, CY; 400 relay — 1. Spring Grove, 43.8; 400 — 1. James Hlorkah, CY, 53.1. 2. Kline, SG. 3. Svay, CY; 300 hurdles — 1. Brandon Falkenstein, CY, 39.9. 2. Svay, CY. 3. Smiley, SG; 800 — 1. Smith, SG, 2:08.4. 2. Culp, SG. 3. Harris, CY; 200 — 1. Devin Wherley, SG, 22.9. 2. Hartwill, SG. 3. Ochiobi, CY; 3,200 — 1. Jordan Maldonado, SG, 10:13. 2. Buzynski, CY. 3. Smyser, SG; 1,600 relay — 1. Central York, 3:51; Shot put — 1. Colin Kirkpatrick, CY, 42-4 ½. 2. Fissel, SG. 3. Yost, SG; Discus — 1. Brian Price, CY, 125-10. 2. Yost, SG. 3. Kirkpatrick, CY; Triple jump — 1. Noah Hayes, SG, 42-0 ½. 2. Warehime, SG. 3. Anyatonwu, CY; Long jump — 1. Adam Warehime, SG, 21-2. 2. T. Smiey, SG. 3. Hayes, SG; High jump — 1. Adam Warehime, SG, 6-0. 2. Czulada, CY. 3. Hayes, SG; Pole vault — 1. Jacob Bowman, SG, 11-9. 2. Reed, CY. 3. Tate, CY; Javelin — 1. Garrett Fissel, SG, 134-9. 2. Falkenstine, CY. 3. Tate, CY.

York County Tech 75, Littlestown 75 (YCT wins tiebreaker)
At York County Tech
3,200 relay
— 1. York County Tech, 8:59; 110 hurdles — 1. Kole Shenberger, YCT, 15.2. 2. Collins, Lt. 3. Herr, Lt; 100 — 1. Bry’Quan Sweeney, YCT, 11.1. 2. Blunt, YCT. 3. Smallwood, YCT; 1,600 — 1. Evan Schlosser, YCT, 4:51. 2. Bittinger, Lt. 3. Pierce, Lt; 400 relay — 1. York County Tech, 44.9; 400 — 1. Jackson Hornbrook, Lt, 54.2. 2. Storey, Lt. 3. Stubbs, YCT; 300 hurdles — 1. Kole Shenberger, YCT, 41.5. 2. Herr, Lt. 3. Collins, Lt; 800 — 1. David Porter, YCT, 2:10. 2. Perez, YCT. 3. Abell, Lt; 200 — 1. Bry’Quan Sweeney, YCT, 22.5. 2. Hornbrook, Lt. 3. Storey, Lt; 3,200 — 1. Evan Schlosser, YCT, 10:27. 2. Gervasi, YCT. 3. Pierce, Lt; 1,600 relay — 1. Littlestown, 3:36; Shot put — 1. Liam Landis, YCT, 40-5. 2. Fodor, Lt. 3. Becker, Lt; Discus — 1. Ryan Dickensheets, Lt, 110-3. 2. Johnson, Lt. 3. Brown, Lt; Triple jump — 1. Isiah Colon, YCT, 38-10. 2. Potts, Lt. 3. Lehr, YCT; Long jump — 1. Kole Shenberger, YCT, 19-6. 2. Potts, Lt. 3. Almonte, YCT; High jump — 1. Daniel Gazmen, Lt, 5-6. 2. Collins, Lt. 3. Stubbs, YCT; Pole vault — 1. Anthony Weaver, Lt, 10-6. 2. Herr, Lt. 3. Watkins, Lt; Javelin — 1. Cody Boyd, Lt, 150-3. 2. Lacks, Lt. 3. Almonte, YCT.

Biglerville 104.5, Hanover 44.5
At Biglerville
3,200 relay
— 1. Biglerville, 9:23.3; 110 hurdles — 1. DeAndre Kerr, Han, 16.3. 2. Everett Kenworthy, Han. 3. Josh Brandt, Big; 100 — 1. Scott Cooper, Big, 11.2. 2. Nick Seymour, Han. 3. Matt Miller, Big; 1,600 — 1. Daniel Wood, Big, 5:02.5. 2. Ben Hutton, Han. 3. Jorge Acevedo, Big; 400 relay — 1. Biglerville, 46.9; 400 — 1. Michael Southerly, Big, 56.5. 2. Alberto Mateos, Han. 3. Russell Zullick, Big; 300 hurdles — 1. DeAndre Kerr, Han, 42.2. 2. Josh Brandt, Big. 3. Everett Kenwrothy, Han; 800 — 1. Daniel Wood, Big, 2:08.2. 2. Ben Hutton, Han. 3. Carter Tatara, Big; 200 — 1. Nick Seymour, Han, 23.9. 2. Cory Dittmar, Big. 3. Colton Sentz, Big; 3,200 — 1. Matthew Hutton, Han, 12:03.6. 2. Jacob Stone, Big; 1,600 relay — 1. Hanover, 3:46.2; Shot put — 1. Nate Bowmaster, Big, 38-0. 2. Dalton Cox, Big. 3. Brent Hayes, Big; Discus — 1. Dalton Cox, 105-3. 2. Nate Bowmaster, Big. 3. Brent Hayes, Big; Triple jump — 1. Fisher Taylor, Big, 39-8. 2. DeAndre Kerr, Han. 3. Nick Bell, Big; Long jump — 1. Scott cooper, Big, 18-0. 2. Nick Bell, Big. 3. Fisher Taylor, Big; High jump — 1. Fisher Taylor, Big, 5-6. 2. Nick Bell, Big. 3t. Colton Sentz, Big & Everett Kenworthy, Han; Pole vault — 1. Jake Grim, Big, 9-0. 2. Carter Tatara, Big. 3t. Saldivar, Big, Taylor, Big & Zullick, Big; Javelin — 1. Ben Hurda, Big, 165-2. 2. Derek Tosten, Big. 3. Tre Adams, Big.

Susquehannock 109, Dover 41
At
 Dover
3,200 relay — 1. Susquehannock (Nathan Shelley, Joey McDonnell, Nick Stem, Erik Younkin), 8:19.0; 110 hurdles — 1. Wes Suarez, Sus, 17.68. 2. Jon Anderson, Sus. 3. Austin Lacks, Do; 100 — 1. Dylan Spahr, Do, 11.3. 2. Jeff Fodel, Sus. 3. Dorian Morris, Do; 1,600 — 1. McDonnell, Sus, 4:51.0. 2. Hunter Davis, Sus. 3. Josh Hogan, Do; 400 relay — 1. Susquehannock (Ben Sweigard, Eli Wetzel, Phillip Karpouzie, Fodel), 48.7; 400 — 1. Spahr, Do, 55.0. 2. Will Earls, Sus. 3. Younkin, Sus; 300 hurdles — 1. Zac Keltinger, Sus, 46.4. 2. Wes Juarez, Sus. 3. Morris, Do; 800 — 1. Gabe Lloyd, Do, 2:02. 2. Shelly, Sus. 3. Stem, Sus; 200 — 1. Durran Ledbetter, Do, 23.9. 2. Wetzel, Sus. 3. Luiz Herazo, Do; 3,200 — 1. McDonnell, Sus, 10:40.4. 2. Hunter Davis, Sus. 3. Shelly, Sus; 1,600 relay — 1. Dover (Kire Watkins, Spahr, Ledbetter, Lloyd), 3:36.7; Shot put — 1. Senft, Sus, 42-0. 2. Myers, Sus. 3. Mays, Sus; Discus — 1. Anderson, Sus, 102-10. 2. Bonitz, Sus. 3. Mays, Sus; Triple jump — 1. Juarez, Sus, 38-1 1/2. 2. Judah Licharwicz, Sus. 3. Chris Rhyne, Sus; Long jump — 1. Juarez, Sus, 18-2 3/4. 2. Keith Davis, Do. 3. Chase Bonitz, Sus; High jump — 1. Davis, Do, 5-4. 2. Licharowicz, Sus. 3. Rhyne, Sus; Pole vault — 1. Sam Steines, Sus, 12-0. 2. Ryan Gloeckner, Sus. 3. Mike Younkin, Sus; Javelin — 1. Kettinger, Sus, 138-9. 2. Sterner, Do. 3. Mays, Sus.

New Oxford 114.5 William Penn 31.5
At
 New Oxford
3,200 relay — 1. New Oxford (Collazo, Shank, Shadle, Clinton), 11:03.9; 110 hurdles — 1. Ben Rivera, NO, 14.6. 2. Owen Buhr, NO. 3. Kyle West, NO; 100 — 1. K. Dorsey, WP, 11.2. 2. D. Stewart, WP. 3. (tie) Carnes, NO and Palacios, WP; 1,600 — 1. N. Baxter, NO, 4:51.5. 2. D. Forbes, NO. 3. L. Hockensmith, NO; 400 relay — 1. William Penn (Dorsey, Stewart, Mann, Palacios), 44.6; 400 — 1. E. Becker, NO, 53.6. 2. I. Seigman, NO. 3. D. Gardner, NO; 300 hurdles — 1. Buhr, NO, 42.2. 2. West, NO. 3. T. Pope, NO; 800 — 1. Clinton, NO, 2:08.9. 2. Shank, NO. 3. DiMisa, NO; 200 — 1. K. Dorsey, WP, 22.4. 2. Palacios, WP. 3. Mann, WP; 3,200 — 1. Forbes, NO, 10:52.8. 2. Plotica, NO. 3. Callazo, NO; 1,600 relay — 1. New Oxford (Becker, Pope, Hafner, West), 3:47.7; Shot put — 1. Brock Hartman, NO, 48-8. 2. Darin Williams, NO. 3. Chandler Heasley, NO; Discus — 1. Hartman, NO, 122-8. 2. Heasley, NO. 3. Parker Gauldin, NO; Triple jump — 1. Liam Hafner, NO, 39-4. 2. Andrew Rodzik, WP. 3. Brennan Radcliff, NO; Long jump — 1. Rivera, NO, 19-4. 2. Radzik, WP. 3. Hafner, NO; High jump — 1. Rivera, NO, 5-10. 2. Noah Diaczum, WP. 3. Derek Brown, WP; Pole vault — 1. K. Lovisane, NO, 9-6; Javelin — 1. D.J. Stockman, NO, 121-6. 2. Gauldin, NO. 3. Emiliano Perez, WP.


LINKEDINCOMMENTMORE
Read or Share this story: http://gtpa.co/1TJOyUp