LINKEDINCOMMENTMORE

Delone Catholic 141, Hanover 7
At Hanover
3,200 relay
— 1. Delone Catholic (Olivia Bunch, Peyton Horak, Michelle Cox, Caroline Max), 12:09.4; 100 hurdles — 1. Brianna Milliken, DC, 16.53. 2. Lily Singleton, DC. 3. Lauren Trummer, DC; 100 — 1. Tiffany Small, DC, 13.08. 2. Amber Milliken, DC. 3. Sophia Gilbert, DC; 1,600 — 1. Alyssa Alberghini, DC, 5:58.0. 2. Abby Sweeney, DC. 3. Olivia Speakman, DC; 400 relay — 1. Delone Catholic, 53.8; 400 — 1. Taylor Lescaleet, DC, 1:06.5. 2. Maggie Wells, DC. 3. Avery Martz, Han; 300 hurdles — 1. Lily Singleton, DC, 52.1. 2. Brianna Milliken, DC. 3. Mattie Heath, Han; 800 — 1. Natalie Wildasin, DC, 2:40.81. 2. Alyssa Alberghini, DC. 3. Avery Martz, Han; 200 — 1. Emma Malinowski, DC, 28.56. 2. Lauren Trummer, DC. 3. Taylor Lescaleet, DC; 3,200 — 1. Kate Mowrey, DC, 12:07.19. 2. LeAnne Sneeringer, DC. 3. Maddie Reck, Han; 1,600 relay — 1. Delone Catholic, no time listed; Shot put — 1. Dolce, DC, 29-9. 2. Raville, DC. 3. Shania Womer, Han; Discus — 1. Amber Johnson, DC, 92-2. 2. Sarah Senft, DC. 3. Molly Raville, DC; Triple jump — 1. Lauren Trummer, DC, 33-8. 2. Julianna Malesky, DC. 3. Saranda Gerlach, Han; Long jump — 1. Julianna Malesky, DC, 16-6. 2. Lexi Redding, DC. 3. Emily Miller, DC; High jump — 1. Julianna Malesky, DC, 4-10. 2. Lexi Redding, DC; Pole vault — 1. Tiffany Small, DC, 9-0. 2. Danielle Malesky, DC; Javelin — 1. Amber Johnson, DC, 92-8. 2. Martin, DC. 3. Shania Womer, Han.

West York 86, Susquehannock 64
At Susquehannock
3,200 relay
— 1. West York, 10:38.0; 100 hurdles — 1. Rebecca Gohn, WY, 17.3 .2. Kayla Bennett, Sus. 3. Claudia Gross, WY; 100 — 1. Aryon Williams, WY, 13.4. 2. Angie Hawkins, WY. 3. Emily Houska, Sus; 1,600 — 1. Bethany Weaver, WY, 5:56.4. 2. Rachel Banchiere, Sus. 3. Megan Lankford, WY; 400 relay — 1. West York, 53.2; 400 — 1. Emma Lonas, Sus, 1:07.1. 2. Joyce Ngounou, WY. 3. Erin Chubb, WY; 300 hurdles — 1. Rebecca Gohn, WY, 53.2. 2. Brianna Fitzgerald, Sus. 3. Claudia Gross, WY; 800 — 1. Madison Miller, WY, 2:33.2. 2. Nicole South, WY. 3. Victoria Acton, Sus; 200 — 1. Aryon Williams, WY, 29.1. 2. Emily Houska, Sus. 3. Jalen Fowler, Sus; 3,200 — 1. Bethany Weaver, WY, 13:31. 2. Rachel Banchiere, Sus. 3. Bre Kaiser, Sus; 1,600 relay — 1. Susquehannock, 4:32.0; Shot put — 1. Katie Tallman, WY, 32-4 ½. 2. Stevie King, Sus. 3. Paige Gembe, WY; Discus — 1. Katie Tallman, WY, 97-2. 2. Emily Schertle, Sus. 3. Kate Burgess, Sus; Triple jump — 1. Nia Bennett, Sus, 30-0. 2. Audrey Kinney, WY. 3. Mackenzie Brose, Sus; Long jump — 1. Aryon Williams, WY, 13-8 ½. 2. Brianna Fitzgerald, Sus. 3. Nia Bennett, Sus; High jump — 1. Angie Hawkins, WY, 4-6. 2t. Nia Bennett, Sus & Mackenzie Brose, Sus; Pole vault — 1. Allison Rodgers, Sus, 7-6. 2. Katie Tallman, WY. 3. Kaila Taylor, Sus; Javelin — 1. Kelsey McCullough, Sus, 94-8. 2. Emily Schertle, Sus. 3. Paige Gembe, WY.

Central York 99, New Oxford 50
At Central York
3,200 relay
— 1. Central York, 10:37.4; 100 hurdles — 1. Danielle Sterner, NO, 16.3. 2. Wayne, NO. 3. Scrignoli, CY; 100 — 1. Ayanna Johnson, NO, 12.9. 2. Evans, CY. 3. Still, CY; 1,600 — 1. Bridget Palm, CY, 5:47.1. 2. Wilson, CY. 3. Hertnecky, CY; 400 relay — 1. Central York, 51.5; 400 — 1. Kyra Heap, CY, 1:01.8. 2. Tate, CY. 3. Becker, NO; 300 hurdles — 1. Mikayla Wayne, NO, 50.2. 2. Scrignoli, CY. 3. Pennings, NO; 800 — 1. Erin Wilson, CY, 2:30.4. 2. Hartman, CY. 3. Ball, CY; 200 — 1. Haven Evans, CY, 26.3. 2. Shearer, CY. 3. Brown, CY; 3,200 — 1. Bridget Palm, CY, 12:39.2. 2. Rohrbaugh, NO. 3. Buzynski, CY; 1,600 relay — 1. Central York, 4:20.2; Shot put — 1. Kirsten Jenkins, NO, 32-1. 2. Heisel, NO. 3. Toe, CY; Discus — 1. Erica Hinchcliff, CY, 87-8 ½. 2. Heisel, NO. 3. Jenkins, NO; Triple jump — 1. Carson Pennings, NO, 30-1 ¾. 2. Bumeng, CY. 3. Snyder, CY; Long jump — 1. Ayanna Johnson, NO, 16-5 ¼. 2. Heap, CY. 3. Still, CY; High jump — 1. Nisa Still, CY, 4-8. 2. Edmonds, CY; Pole vault — 1. Alexis Baublitz, CY, 11-0. 2. Groden, NO. 3. Cole, NO; Javelin — 1. Taija Brown, CY, 105-7. 2. Graham, CY. 3. Moyer, NO.

Dallastown 107, William Penn 32
At William Penn
3,200 relay
— 1. Dallastown, 11:59; 100 hurdles — 1. Keyra Swope, Dt, 17.2. 2. Perry, WP. 3. Dunn, WP; 100 — 1. TJ Gaines, WP, 13.08. 2. Beady, WP. 3. Gold, Dt; 1,600 — 1. Haley Brown, Dt, 6:10. 2. Desanti, Dt. 3. Trout, Dt; 400 relay — 1. William Penn, 52.0; 400 — 1. Sarah Groetz, Dt, 1:04.5. 2. McDermott, Dt. 3. Kemp, Dt; 300 hurdles — 1. Keyra Swope, Dt, 50.13. 2. Kemp, Dt; 800 — 1. Lydia Trout, Dt, 2:33. 2. Jones, Dt. 3. Becker, Dt; 200 — 1. Lauryn White, Dt, 27.3. 2. Grimes, WP. 3. Gold, Dt; 3,200 — 1. Carly Gable, Dt, 14:59. 2. Desanti, Dt; 1,600 relay — 1. Dallastown, 4:49.0; Shot put — 1. Chyna Steele, WP, 33-1 ½. 2. L. Cook, Dt. 3. G. Cook, Dt; Discus — 1. Shiauntaye Hawkins, Dt, 84-2. 2. Crumming, Dt. 3. L. Cook, Dt; Triple jump — 1. Savannah Garrett, Dt, 33-6 ¼. 2. Hartman, Dt. 3. Fullerton, Dt; Long jump — 1. Savannah Garrett, Dt, 15-3 ½. 2. Perry, WP. 3. Williams, Dt; High jump — 1. Paige Hartman, Dt, 4-8. 2. Grunewald, Dt; Pole vault — No contest; Javelin — 1. Lily Cook, Dt, 129-8. 2. Gonzalez, WP. 3. Adjei, Dt.

Gettysburg 122, Kennard-Dale 22
At
 Gettysburg
3,200 relay — 1. Gettysburg (Kranias, Briggs, Spangler, Intile-Suggs), 14:23.5; 100 hurdles — 1. Tuhey, Get, 19.8. 2. Keihl, Get; 100 — 1. Fritsch, KD, 15.4. 2. Baddick, Get. 3. Mancuso, Get; 1,600 — 1. Cole, Get, 6:22.1. 2. Balas, Get. 3.Kranias, Get; 400 relay — 1. Gettysburg (Auchey, Mancuso, Jekins, Grasmick), 53.5; 400 — 1. Mercedes, Get, 1:03. 2. Briggs, Get. 3. Fritsch, KD; 300 hurdles — 1. Tuihey, Get, 57.4. 2. Kiehl, Get; 800 — 1. Intile-Suggs, Get, 2:49.9. 2. Balas, Get. 3. Six, KD; 200 — 1. J. Uis, KD, 26.4. 2. Mercedes, Get. 3. Jenkins, Get; 3,200 — 1. Spangler, Get, 14:52.8. 2. Yingling, Get. 3. Haller, KD; 1,600 relay — 1. Gettysburg (Young, Briggs, Intile-Suggs, Mercedes), 5:59.4; Shot put — 1. Pecaities, Get, 31-1 3/4. 2. Sanders, Get. 3. Sieg, Get; Discus — 1. Sullivan, Get, 88-7. 2. Soliday, Get. 3. Sieg, Get; Triple jump — 1. Baddick, Get, 35-11. 2. Sieg, Get. 3. Fissel, Get; Long jump — 1. Baddick, Get, 16-4. 2. Fissel, Get. 3. Auchey, Get; High jump — 1. Mercedes, Get, 5-0; Javelin — 1. Soliday, Get, 105-3. 2. Alamanza, Get. 3. Ahler, Get.

Northeastern 85, Dover 61
At Northeastern
3,200 relay — 1. Northeastern (Bradley, Rush, Smeltzer, Davis), 10:50.5; 100 hurdles — 1. Hannah Schell, Ne, 17.5. 2. Peyton White, Do. 3. Peyton Falkenstein, Ne; 100 — 1. Lauren Williamson, Ne, 13.2. 2. Jade Willis, Ne. 3. Sienna Woodyard, Do; 1,600 — 1. Kyleigh Smeltzer, Ne, 7:03. 2. Rose Rush, Ne. 3. Sierra Mahorn, Do; 400 relay — 1. Northeastern, 53.2; 400 — 1. Davis, Ne, 1:08.0. 2. Eshelman, Do. 3. Coley, Do; 300 hurdles — 1. Dover. 2. Northeastern. 3. Northeastern; 800 — 1. Davis, Ne, 2:44.8. 2. Coley, Do. 3. Smetlzer, Ne; 200 — 1. Woodyard, Do, 29.2. 2. Sherman, Do. 3. Miller, Do; 3,200 — 1. Schmalitz, Do, 13:21. 2. Werner, Ne. 3. Rush, Ne; 1,600 relay — 1. Dover, 4:34; Shot put — 1. Fink, Do, 30-11. 2. Palma, Do. 3. Eckard, Do; Discus — 1. Eckard, Do, 101-1. 2. Fink, Do. 3. Schrotter, Ne; Triple jump — 1. Williamson, Ne, 30-5. 2. Rachel Wagner, Do. 3. Falkenstein, Ne; Long jump — 1. Williamson, Ne, 15-6. 2. Schell, Ne. 3. Grace Bierschmitt, Do; High jump — 1. Willis, Ne, 4-10. 2. Falkenstein, Ne. 3. Caylee Hayes, Do; Pole vault — 1. Micaela Bradley, Ne, 7-0; Javelin — 1. Schroter, Ne, 97-8. 2. Rejah Fink Do. 3. Alexis Kohr, Do.


Read or Share this story: http://gtpa.co/1Sz6XRl