LINKEDINCOMMENTMORE

Dallastown 131, William Penn 20
At William Penn
3,200 relay 
— 1. Dallastown, 11:06; 110 hurdles — 1. Jawaun McMillan, Dt, 16.39. 2. Kearse, Dt; 100 — 1. Justin Atwood, Dt, 11.08. 2. Centeno, Dt. 3. Stewart, WP; 1,600 — 1. Jake Menchey, Dt, 5:12. 2. Figdone, Dt; 400 relay — 1. Dallastown (Justin Tracy, Justin Atwood, Kalen Paterson, Edgar Cento), 42.58 (new school record); 400 — 1. Aaron Reisinger, Dt, 56.28. 2. Bryant, WP. 3. Gattling, Dt; 300 hurdles — 1. Justin Tracy, Dt, 40.21. 2. Kearse, Dt. 3. Jansen, Dt; 800 — 1. Mike Diaz, Dt, 2:05. 2. Strayer, Dt. 3. Handy, Dt; 200 — 1. DAyjur Stewart, WP, 22.7. 2. Khalid Dorsey, WP. 3. Owens, Dt; 3,200 — 1. Michale Hanuska, Dt, 11:14. 2. Rodriguez, Dt. 3. Menchey, Dt; 1,600 relay — 1. Dallastown, 3:58.0; Shot put — 1. Tony Nelo, Dt, 48-1. 2. Guron, WP. 3. Vandoren, Dt; Discus — 1. Jack Lehr, Dt, 124-10. 2. Nelo, Dt. 3. Sterner, Dt; Triple jump — 1. Edgar Centeo, Dt, 43-8. 2. Baldwin, Dt. 3. Vieres, Dt; Long jump — 1. Edgar Centeo, Dt, 20-2. 2. Radzik, WP. 3. Diaczum, WP; High jump — 1. Brian Thomas, Dt, 5-10. 2. Adams, Dt. 3. Baldwin, Dt; Pole vault — No contest; Javelin — 1. Dillon Callahan, Dt, 140-9. 2. Firestone, Dt. 3. Sterner, Dt.


West York 87.5, Susquehannock 62.5
At Susquehannock
3,200 relay
— 1. Susquehannock, 8:57.4; 110 hurdles — 1. DJ McRae, WY, 17.3. 2. Ay’Juan Marshall, WY. 3. Wesley Juarez, Sus; 100 — 1. Anthony Hawkins, WY, 11.8. 2t. Eli Wetzel, Sus & Dondi Odom, WY; 1,600 — 1. Joe McDonnell, Sus, 4:47.9. 2. Connor Schroll, WY. 3. Hunter Davis, Sus; 400 relay — 1. West York, 45.3; 400 — 1. Nathan Shelley, Sus, 53.5. 2. Damor Hughes, WY. 3. Will Earls, Sus; 300 hurdles — 1. Ay’Juan Marshall, WY, 44.6. 2. Zach Kettinger, Sus. 3. DJ McRae, WY; 800 — 1. Jack Seifarth, WY, 2:07.3. 2. Nathan Shelley, Sus. 3. Sam Rickard, WY; 200 — 1. Anthony Hawkins, WY, 23.8. 2. Eli Wetzel, Sus. 3. Dondi Odem, WY; 3,200 — 1. Connor Schroll, WY, 10:45.0. 2. Joe McDonnell, Sus. 3. Kyle Chambers, WY; 1,600 relay — 1. West York, 3:40.1; Shot put — 1. Anthony Torres, WY, 42-3 ½. 2. Luke Hoffman, WY .3. RJ Myers, Sus; Discus — 1. Luke Hoffman, WY, 156-3. 2. Kyle Hoffman, WY. 3. Jon Anderson, Sus; Triple jump — 1. Judah Licharowicz, Sus, 38-7 ½. 2. Wesley Juarez, Sus. 3. Chris Rhyne, Sus; Long jump — 1. Jamal Anderson, WY, 18-1 ½. 2. Wesley Juarez, Sus. 3. Judah Licharowitz, Sus; High jump — 1. Cadence Thomas, WY, 5-10. 2. Judah Licharowicz, Sus. 3t. Chris Rhyne, Sus & Dazhir Hughes, WY; Pole vault — 1. Sam Steines, Sus, 12-6. 2. Ryan Gloeckner, Sus. 3. Michael Younkin, Sus; Javelin — 1. Nate Newcomber, WY, 136-6. 2. Zack Kettinger, Sus. 3. Cadence Thomas, WY.

Central York 82, New Oxford 59
At Central York
3,200 relay
— 1. Central York, 9:00.2; 110 hurdles — 1. Ben Rivera, NO, 14.9. 2. Falkenstein, CY. 3. Ochiohi, CY; 100 — 1. Jackson Loring, CY, 11.3. 2. Anyatonwu, CY. 3. Ochiobi, CY; 1,600 — 1. Cole Harris, CY, 4:54.1. 2. Gami, CY. 3. Baxter, NO; 400 relay — 1. New Oxford, 47.4; 400 — 1. James Hlorka, CY, 53.1. 2. Sigman, NO. 3. Becker, NO; 300 hurdles — 1. Brandon Falkenstine, CY, 41.0. 2. New Oxford. 3. Svay, CY; 800 — 1. Curtis Clinton, NO, 2:07.9. 2. Harris, CY. 3. Shank, NO; 200 — 1. Lionel Edoukou, CY, 24.2. 2. Carnes, NO. 3. Pope, NO; 3,200 — 1. Timothy Buzynski, CY, 10:26.8. 2. McQuaid, CY. 3. New Oxford; 1,600 relay — 1. New Oxford, 3:37.4; Shot put — 1. Brock Hartman, NO, 48-4. 2. Kirkpatrick, CY. 3. Williams, NO; Discus — 1. Brock Hartman, NO, 128-1. 2. Price, CY. 3. Heasley, NO; Triple jump — 1. Liam Hafner, NO, 39-8 ¼. 2. Anyatonwu, CY. 3. Evans, CY; Long jump — 1. Obioma Anyatonwu, CY, 20-2 ½. 2. Rivera, NO. 3. Loring, CY; High jump — 1. Igor Gomes, CY, 6-0. 2. Czulada, CY. 3. Marino, CY; Pole vault — No contest; Javelin — 1. DJ Stockman, 132-7. 2. Falkenstein, CY. 3. Tate, CY.

Delone Catholic 71, Hanover 68
At Hanover
3,200 relay
— 1. Hanover, 9:48.4; 110 hurdles — 1. DeAndre Kerr, Han, 15.94. 2. Alex Trummer, DC. 3. Everett Kenworthy, Han; 100 — 1. Tavian Dorsey, DC, 11.13. 2. Nick Kime, Han. 3. Griffin Driscoll, Han; 1,600 — 1. Will Greene, DC, 4:51. 2. Ben Hutton, Han. 3. Matthew Hutton, Han; 400 relay — 1. Hanover (Nick Kime, Nicholas Seymore, Fabian Lara, Griffin Driscoll), no time; 400 — 1. DeAndre Kerr, Han, 52.6. 2. Shamus Keefe, DC. 3. Albert Mateos, Han; 300 hurdles — 1. Alex Trummer, DC, 41.6. 2. Everett Kenworthy, Han. 3. Zac Reck, Han; 800 — 1. Will Greene, DC, 2:11.1. 2. Alberto Mateos, Han. 3. Ben Hutton, Han; 200 — 1. Tavian Dorsey, DC, 24.19. 2. Nick Seymour, Han. 3. Bobby Laudani, DC; 3,200 — 1. Will Greene, DC, 11:35.7. 2. Matthew Hutton, Han. 3. Tommy Laudani, DC; 1,600 relay — 1. Delone Catholic, no time; Shot put — 1. Bailey Kenworthy, Han, 38-10. 2. Almoney, DC. 3. Spencer, DC; Discus — 1. Seth Leonard, DC, 108-1 ½. 2. Bailey Kenworthy, Han. 3. Isaac Almoney, DC; Triple jump — 1. DeAndre Kerr, Han, 39-9. 2. Noah Kendrick, DC; Long jump — 1. Noah Kendrick, DC, 18-7. 2. Nick Seymour, Han. 3. Nick Kime, Han; High jump — No contest; Pole vault — 1. Alex Trummer, DC, 8-0. 2. Nick Kime, Han; Javelin — 1. Seth Leonard, DC, 146-7 .2. Kenworthy, Han. 3. Lara, Han.

Gettysburg 109.5, Kennard-Dale 40.5
At Gettysburg
3,200 relay
— 1. Gettysburg (Pecaitis, Cole, Berger, Filler), 9:21.1; 110 hurdles — 1. Edny Celius, Get, 16.98. 2. Riggs, Get. 3. Santoyo, Get; 100 — 1. Marquise Camel, Get, 11.3. 2. Williams, KD. 3. Parker, Get; 1,600 — 1. Dan Filler, Get, 4:48.7. 2. Bernhart, KD. 3. Whitewall, KD; 400 relay — 1. Gettysburg (Parker, Canoziado, Camel, Celius), 45.4; 400 — 1. Tyler Bream, Get, 53.9. 2. Camel, Get. 3. Allinger, Get; 300 hurdles — 1. Chris Moore, KD, 43.3. 2. Riggs, Get. 3. Bullock, Get; 800 — 1. Ben Berger, Get, 2:16.9. 2. Pratt, Get. 3. McGee, Get; 200 — 1. Edny Celius, Get, 23.7. 2. Bream, Get. 3. Parker, Get; 3,200 — 1. Dan Filler, Get, 11:10. 2. Bradley Filler, Get. 3. Marsteller, KD; 1,600 relay — 1. Gettysburg, 4:26.9; Shot put — 1. Marc Partee, KD, 39-6. 2. Heiges, Get. 3. Stoner, Get; Discus — 1. Brayden Buckley, Get, 110-6. 2. Partee, KD. 3. Miller, Get; Triple jump — 1. Ravaughn Dillard, Get, 43-3. 2. Moore, KD. 3. Milhimes, Get; Long jump — 1. Ravaughn Dillard, Get, 21-1 ½. 2. Celius, Get. 3. Drake, KD; High jump — 1. Ravaughn Dillard, Get, 6-2. 2. Osborn, KD. 3. Bullock, Get & Moore, KD; Pole vault — No contest; Javelin — 1. Nate Jones, Get, 132-1. 2. Osborne, KD. 3. Reaver, Get.

Dover 102, Northeastern 47
At Northeastern
3,200 relay — 1. Dover, 9:07.4; 110 hurdles — 1. Austin Lacks, Do, 19.01. 2. Dorian Morris, Do. 3. Zane Witmer, Ne; 100 — 1. Dylan Spahr, Do, 11.9. 2. Durran Leadbetter, Do. 3. Sterling Dozier, Ne; 1,600 — 1. Gabrielle Wood, Do, 5:01.4. 2. John Sengia, Do. 3. Brody McElwain, Ne; 400 relay — 1. Dover, 46.0; 400 — 1. Lloyd, Do, 55.8. 2. Seaford, Ne. 3. Haas, Ne; 300 hurdles — 1. Sengia, Do. 2. Morris, Do. 3. Lacks, Do; 800 — 1. Dover. 2. Dover. 3. Dover; 200 — 1. Leadbetter, Do, 24.3. 2. Spahr, Do. 3. Morris, Do; 3,200 — 1. Kelley, Ne, 11:12.9. 2. Harmon, Ne. 3. Sherear, Do; 1,600 relay — 1. Dover, 3:42.4; Shot put — 1. Renn Williams, Ne, 38-0 1/4. 2. Damon Faulkner, Ne. 3. Farr, Do; Discus — 1. Tomes, Do, 89-4. 2. Farr, Do. 3. Myers, Ne; Triple jump — 1. Keith Davis, Do, 38-4. 2. Jerry O’Neil, Do. 3. Dozier, Ne; Long jump — 1. Dez Wiggington, Ne, 18-11. 2. Davis, Do. 3. O’Neil, Do; High jump — 1. Davis, Do, 5-6. 2. Wigginton, Ne. 3. Williams, Ne; Pole vault — 1. Lewis Mendina, Ne, 8-6. 2. Travis Hill, Do; Javelin — 1. Williams, Ne, 129-6. 2. Drake Myers, Ne. 3. John Sterner, Do.


Read or Share this story: http://gtpa.co/1SyUHjI