LINKEDIN 1 COMMENTMORE

South Western 87, Dallastown 63
At South Western
3,200 relay
— 1. Dallastown, 11:32.8; 100 hurdles — 1. Lynne Mooradian, SW, 14.7. 2. Taylor Forrester, Dt. 3. Livia Donovan, SW; 100 — 1. Carson Gold, Dt, 12.8. 2. Bryanna Brown, SW. 3. Alyssa Suter, SW; 1,600 — 1. Lydia Trout, Dt, 6:01.8. 2. Carly Gable, Dt. 3. Madison Wisensale, SW; 400 relay — 1. South Western, 50.4; 400 — 1. Sam Trone, SW, 1:01.7. 2. Casie Kemp, Dt. 3. Katie Snyder, SW; 300 hurdles — 1. Lynne Mooradian, SW, 45.2. 2. Taylor Forrester, Dt. 3. Kiara Swope, Dt; 800 — 1. Emily Newton, SW, 2:35.9. 2. Sarah Groetz, Dt. 3. Sierra Ghoughaston, SW; 200 — 1. Bria Owens, Dt, 25.9. 2. Sam Trone, SW. 3. Taylor Forrester, Dt; 3,200 — 1. Lydia Trout, Dt, 13:02.2. 2. Hailey Brown, Dt. 3. Sarah Forry, SW; 1,600 relay — 1. South Western, 4:23.0; Shot put — 1. Jaz Walker, SW, 33-5 ¾. 2. McMaster, SW. 3. Anna Frazier, SW; Discus — 1. Jaz Walker, SW, 97-8. 2. Anna Frazier, SW. 3. Montana Stephens, SW; Triple jump — 1. Savannah Garrett, Dt, 32-6 ½. 2. Paige Hartman, Dt. 3. Jacey Shipley, SW; Long jump — 1. Lynne Mooradian, SW, 16-7 ½. 2. Kaele Fullerton, Dt. 3. Macy Bahlow, SW; High jump — 1. Kayla Brooks, SW, 5-1. 2. Taylor Geiman, SW. 3. Anya Grunewald, Dt; Pole vault — 1. Macy Bahlow, SW, 8-0. 2. Kayla Brooks, SW. 3. Lydia Trout, Dt; Javelin — 1. Lilly Cook, Dt, 123-1. 2. Jaz Walker, SW. 3. McMaster, SW.

Littlestown 116, Hanover 22
At Hanover
3,200 relay
— 1. Littlestown, 12:03; 100 hurdles — 1. Maddie Heath, Han, 21.84. 2. Moosebrook, Lt; 100 — 1. Alexis Morey, Lt, 13.64. 2. Bankert, Lt. 3. Padilla, Lt; 1,600 — 1. Cailey McClay, Lt, 6:32. 2. Reck, Han. 3. Heldebridle, Lt; 400 relay — 1. Littlestown, 52.95; 400 — 1. Cailey Sentz, Lt, 1:11.8. 2. Martz, Han. 3. Ibanez, Han; 300 hurdles — 1. Maddie Heath, Han, 1:03.06. 2. Mosebrook, Lt. 3. Humbert, Lt; 800 — 1. Janell Kress, Lt, 2:45.4. 2. Holden, Lt. 3. Murphy, Lt; 200 — 1. Kristin Langrill, Lt, 28.07. 2. Padilla, Lt. 3. Rudisill, Lt; 3,200 — 1. Cailey McClay, Lt, 14:24.5. 2. Heldebridle, Lt. 3. Reck, Han; 1,600 relay — 1. Littlestown, 4:42.0; Shot put — 1. Ashley Deal, Lt, 30-5. 2. Abrahams, Lt. 3. Cole, Lt; Discus — 1. Bre Smith, Lt, 88-10. 2. Cole, Lt. 3. Womer, Han; Triple jump — 1. Hannah Riley, Lt, 29-11. 2. Seggessman, Lt; Long jump — 1. Hannah Riley, Lt, 12-9. 2. Seggessman, Lt. 3. Owings, Lt; High jump — No contest; Pole vault — 1. Amber Segesseman, Lt, 6-6. 2. Morrissett, Lt; Javelin — 1. Renee Lovell, Lt, 89-11. 2. Womer, Han. 3. Senseney, Lt.

York Suburban 106, Northeastern 44
At Northeastern
3,200 relay
— 1. York Suburban, 12:28.2; 100 hurdles — 1. Hannah Schell, Ne, 17.2. 2. Spadotto, YS. 3. Pindzola, YS; 100 — 1. Lauren Williamson, Ne, 13.0. 2. Hood, YS. 3. Willis, Ne; 1,600 — 1. Zette Pflaum, YS, 6:00. 2. Davis, Ne. 3. Trout, YS; 400 relay — 1. York Suburban, 55.3; 400 — 1. Keelie Walker, YS, 1:05.4. 2. Bentz, Ne. 3. Kimball, YS; 300 hurdles — 1. Tayla Avery, YS, 53.2. 2. Pindzola, YS. 3. Schell, Ne; 800 — 1. Olivia Gettle, 2:37.4. 2. Bradley, Ne. 3. Walsh, YS; 200 — 1. Lauren Williamson, Ne, 28.7. 2. Walker, YS. 3. Flanscha, YS; 3,200 — 1. Brooke Ruth, YS, 12:52.5. 2. Caplan, YS. 3. Smeltzer, Ne; 1,600 relay — 1. York Suburban, 4:33.2; Shot put — 1. Morgan Taylor, YS, 32-0. 2. Schroter, Ne. 3. Powell, Ne; Discus — 1. Morgan Taylor, YS, 91-1. 2. Schroter, Ne. 3. Powell, Ne; Triple jump — 1. Madison James, YS, 31-9 ¾. 2. Gurnavage, YS. 3. Sigley, YS; Long jump — 1. Mary Gurnavage, YS, 14-3 ½. 2. James, YS, 3. Williamson, Ne; High jump — 1. Jade Willis, Ne, 5-0. 2. James, YS> 3. Peyton Falkenstein, Ne; Pole vault — 1. Grace Tyson, YS, 9-3. 2. Miller, YS> 3. Bradley, Ne; Javelin — 1. Madison James, YS, 98-11. 2. Taylor, YS. 3. Schroter, Ne.

Bermudian Springs 78, Biglerville 68
At Biglerville
3,200 relay
— 1. Biglerville, 11:34.8; 100 hurdles — 1. Lyndsey Brehm, BeS, 17.7. 2. Aine Yacapsin, BeS. 3. Kayla Pyles, BeS; 100 — 1. Kendyll Fissel, Big, 13.0. 2. Faith Redding, Big. 3. Haley Kuhn, Big; 1,600 — 1. Baylee Robey, Big, 5:58.2. 2. Brice Gardner, Big. 3. Maya Hensil, BeS; 400 relay — 1. Biglerville, 54.4; 400 — 1. Makayla Shupp, BeS, 1:05.6. 2. Yasmin Calderon, Big. 3. Estefani Pena, Big; 300 hurdles — 1. Aine Yacapsin, BeS, 52.3. 2. Lyndsey Brehm, BeS. 3. Erica King, Big; 800 — 1. Kate McCollum, BeS, 2:47.2. 2. Robey, Big. 3. Gardner, Big; 200 — 1. Kendyll Fissel, Big, 28.4 .2 Kuhn, Big. 3. Faith Redding, Big; 3,200 — 1. Baylee Robey, Big, 12:45.4. 2. Destiny Clouser, Big. 3. Grace Hardy, Big; 1,600 relay — 1. Bermudian Springs, 4:31.2; Shot put — 1. Gabby Emeigh, BeS, 33-8 ½. 2. Emily Mentzer, Big. 3. Haley Kuhn, Big; Discus — 1. Gabby Emeigh, BeS, 99-1. 2. Alejandra Ramirez, BeS. 3.Izzy Costa, Big; Triple jump — 1. Tessa Ruppert, BeS, 29-4. 2. Teaghan Steele, BeS. 3. Alyssa Serro, Big; Long jump — 1. Deanna Boyer, BeS, 14-6 ½. 2. Tessa Ruppert, BeS. 3. Kayla Pyles, BeS; High jump — 1. Alyssa Serro, Big, 4-9; Pole vault — 1. Bam Marquez, BeS, 8-1. 2. Melaina Shoop, BeS. 3. Cam Grimes, BeS; Javelin — 1. Gabby Emeigh, BeS, 105-0. 2. MacKensie Bender, Big. 3. Bam Marquez, BeS.

Gettysburg 84, Susquehannock 66
At
 Gettysburg
3,200 relay — 1. Susquehannock (Julian Martinez, Jenna Bradford, Bri Fitzgerald, Victoria Acton), 11:03.8; 100 hurdles — 1. Kayla Bennett Sus, 17.3. 2. Fitzgerald, Sus; 100 — 1. Leah Mancuso, Get, 13.9. 2. Hana Baddick, Get. 3. Shannon Jenkins, Get; 1,600 — 1. Emily Spangler, Get, 5:57.2. 2. Rachel Banchiere, Sus. 3. Allison Rodgers, Sus; 400 relay — 1. Gettysburg (Courtney Auchey, Mancuso, Jenkins, Kim Grasmick), 55-8; 400 — 1. Natalie Intile,-Suggs Get, 1:06.8. 2. Lonas, Sus. 3. Kranias, Get; 300 hurdles — 1. Fitzgerald, Sus, 53.8. 2. Taylor Tuhy, Get. 3. Bennett, Sus; 800 — 1. Intile-Suggs, Get, 2:37. 2. Acton, Sus. 3. Martinez, Sus; 200 — 1. Jalen Fowler, Sus, 28.9. 2. Emily Howsku, Sus. 3. Mancuso, Get; 3,200 — 1. Spangler, Get, 12:50.5. 2. Kaiser, Sus. 3. Elizabeth Balas, Get; 1,600 relay — 1. Gettysburg (Briggs, Kranias, Intile, Spangler), 4:37.6; Shot put — 1. Maddie Pecaitis, Get, 29-1 1/4. 2. Mackenzie Brose, Sus. 3. Cassie Sanders, Get; Discus — 1. Bergess, Sus, 98-1. 2. Gayle Sullivan, Get. 3. Bonita Soliday, Get; Triple jump — 1. Baddick, Get, 31-11 1/2. 2. Nia Bennett, Sus. 3. Auchey, Get; Long jump — 1. Baddick, Get, 15-3 1/2. 2. Bennett, Sus. 3. Auchey, Get; High jump — 1. Bennett, Sus, 4-4. 2. Baddick, Get. 3. Brose, Sus; Pole vault — 1. Grasmick, Get, 9-0. 2. Olivia Faloon, Get. 3. Taylor, Sus; Javelin — 1. Soliday, Get, 106-8. 2. Schera, Sus. 3. Anderson, Get.

Delone Catholic 85, York County Tech 65
At
 York County Tech
3,200 relay — 1. Delone Cathoilc (Taylor Lesscalleet, Alyssa Alberghini, Maggie Wells, Natalie Wildasin), 10:00; 100 hurdles — 1. Milliken, DC, 16.6. 2. Lauren Trummer, DC. 3. Lily Singleton, DC; 100 — 1. Genesis Garrett, YCT, 13.0. 2. Tiffany Small, DC. 3. Judy Barton, YCT; 1,600 — 1. Kate Mowery, DC, 5:31. 2. Katie MacDougal, YCT. 3. Abbey Sweeney, DC; 400 relay — 1. York County Tech (Garrett, Jessica Brett, McCayla Welsh, Barton), 52.5; 400 — 1. Sophie Gilbart, DC, 1:06.3. 2. Brett, YCT. 3. Wildasin, DC; 300 hurdles — 1. Singleton, DC, 52.7. 2. Milliken, DC. 3. Trummer, DC; 800 — 1. Leanne Sneeringer, DC, 2:36. 2. MacDougall, YCT. 3. Alberghini, DC; 200 — 1. Teresa Pecher, DC, 27.1. 2. Garrett, YCT. 3. Gilbart, DC; 3,200 — 1. MacDougall, YCT, 12:16. 2. Mowery, DC. 3. Sweeney, DC; 1,600 relay — 1. Delone Catholic (Small Emma Malinsowski, Lesscalleet, Sneeringer), 4:25; Shot put — 1. D’Shanna Edwards, YCT, 36-3. 2. Molly Raville, DC. 3. Becca Dolce, DC; Discus — 1. Edwards, YCT, 96-10. 2. Raville, DC. 3. Amber Johnson, DC; Triple jump — 1. Sydney Dockins, DC, 34-9. 2. Corbitt, YCT. 3. Trummer, DC; Long jump — 1. Corbitt, YCT, 16-10. 2. Welsh, YCT. 3. Pecher, DC; High jump — 1. Kyrstin Evans, YCT, 5-1. 2. Malesky, DC. 3. Corbitt, YCT; Pole vault — 1. Corbitt, YCT, 10-6. 2. Small, DC. 3. Malesky, DC; Javelin — 1. Edwards, YCT, 107-9. 2. Mowery, DC. 3. Makenna Martin, DC.

West York 96, Dover 53
At
 West York
3,200 relay — 1. West York (Bethany Weaver, Nicole Stough, Megan Langford, Maddie miller), 10:47.1; 100 hurdles — 1. Payton Mulder, Do, 16.2. 2. Claudia Gross, WY. 3. Becca Gohn, WY; 100 — 1. Williams, WY, 13.2. 2. Sienna Woodyard, Do. 3. Kiara Flythe, Do; 1,600 — 1. Weaver, WY, 5:46.6. 2. Megan Lankford, WY. 3. Emily Reynolds, Do; 400 relay — 1. West York (Becca Gohn, Angie Hawkins, Deonna Small, Williams), 54.3; 400 — 1. Erin Chubb, WY, 1:08.7. 2. Joyce Ngounou, WY. 3. Mariah Eshleman, Do; 300 hurdles — 1. Mulder, WY, 51.8. 2. Gohn, WY. 3. Gross, WY; 800 — 1. Maddie Miller, WY, 2:31.5. 2. Nicole Stough, WY. 3. Marissa Coley, Do; 200 — 1. Sienna Woodyard, Do, 29.0. 2. Aryon Williams, WY. 3. Kiara Flythe, Do; 3,200 — 1. Bethany Weaver, WY, 12:32.4. 2. Madison Schmaltz, Do. 3. Cierra Melhorn, Do; 1,600 relay — 1. West York (Erin Cubb, Joyce Ngounou, Nicole Stough, Maddie Miller), 4:33.2; Shot put — 1. Katie Tallman, WY, 35-10. 2. Rajah Fink, Do. 3. Elisa Palma, Do; Discus — 1. Tallman, WY, 105-2. 2. Emily Eckard, Do. 3. Rink, Do; Triple jump — 1. Audrey Kinney, WY, 28-10 1/2. 2. Caroline Jury, WY. 3. Braeden Harris, Do; Long jump — 1. Audrey Kinney, WY, 13-7 1/4. 2. Rachael Wagner, Do. 3. Caroline Jury, WY; High jump — 1. Angie Hawkins, WY, 4-10. 2. Caylee Hayes. 3. Becca Gohn, WY; Pole vault — 1. Tallman, WY, 7-0. 2. Haley Sweitzer, Do. Javelin — 1. Fink, Do, 89-5. 2. Alexis Kohr, Do. 3. Tallman, WY.

Spring Grove 97, New Oxford 53
At Spring Grove
3,200 relay
— 1. Spring Grove, 11:00; 100 hurdles — 1. Zoe Stauffer, SG, 16.2. 2. Sterner, NO. 3. Wayne, NO; 100 — 1. Ayanna Johnson, NO, 12.5. 2. Erlemeier, SG. 3. Simpson, SG; 1,600 — 1. Abby Marquette, SG, 5:52. 2. Weirman, SG. 3. Shadle, NO; 400 relay — 1. Spring Grove, 53.4; 400 — 1. Madison Hagerman, SG, 1:05. 2. Miller, SG. 3. Payton, SG; 300 hurdles — 1. Zoe Stauffer, SG, 50.4. 2. Wayne, NO. 3. Overby, SG; 800 — 1. Abby Marquette, SG, 2:40. 2. Hagerman, SG. 3. Becker, NO; 200 — 1. Ayanna Johnson, NO, 26.4. 2. Simpson, SG. 3. Sterner, NO; 3,200 — 1. Abby Marquette, SG, 12:59. 2. Weirman, SG. 3. Rohrbaugh, NO; 1,600 relay — 1. Spring Grove, 4:39; Shot put — 1. Madi Smith, NO, 33-1 ¾. 2. Ball, SG. 3. Jenkins, NO; Discus — 1. Madi Smith, NO, 108-8. 2. Hagan, SG. 3. Jenkins, NO; Triple jump — 1. Ayanna Johnson, NO, 35-3 ½. 2. Overby, SG. 3. Burgard, SG; Long jump — 1. Ayanna Johnson, NO, 17-0. 2. Stauffer, SG. 3. Hippensteel, SG; High jump — 1. Morgan Bair, SG, 4-8. 2. Erlemeier, SG. 3. Weirman, SG; Pole vault — 1. Nathalie Elliott, SG, 11-0. 2. Groden, NO. 3. Sterner, NO; Javelin — 1. Madi Smith, NO, 125-8. 2. Ball, SG. 3. Groden, NO.

Red Lion 82, Central York 68
At Central York
3,200 relay — 1. Central York, 11:16.0; 100 hurdles — 1. Jayla Godfrey, RL, 17.6. 2. Cierra Crane, CY. 3. Glori Keough, RL; 100 — 1. Haven Evans, CY, 12.6. 2. Natalie Shearer, CY. 3. Nisa Still, CY; 1,600 — 1. Tristan Schluderberg, RL, 5:47.3. 2. Kate Gatchell, RL. 3. Amanda Loeffelholz, CY; 400 relay — 1. Red Lion, 57.5; 400 — 1. Heap, CY, 1:03.1. 2. Rachel Winings, RL. 3. Kaylee Snyder, RL; 300 hurdles — 1. Godfrey, RL, 50.3. 2. Crane, CY. 3. Breanna Sgrignoli, CY; 800 — 1. Gatchell, RL, 2:35.8. 2. Schluderberg, RL. 3. Loeffelholz, CY; 200 — 1. Evans, CY, 27.3. 2. Shearer, CY. 3. Jenazia Jordan CY; 3,200 — 1. Bridget Palm, CY, 12:34.7. 2. Schluderberg, RL. 3. Jessica Luffey, CY; 1,600 relay — 1. Central York, 4:22.9; Shot put — 1. Brianna Wambaugh, RL, 30-11. 2. Madisen Kling, RL. 3. Getts, RL; Discus — 1. Wambaugh, RL, 11-5. 2. Kling, RL. 3. Gillmen, RL; Triple jump — 1. Godfrey, RL, 30-1. 2. Kathryn Lundy, CY. 3. Keough, RL; Long jump — 1. Still, CY, 15-5 1/4. 2. Heap, CY. 3. Kelli Snyder, CY; High jump — 1. Lauren Deaver, RL, 4-6. 2. Edmonds, CY. 3. Lauren Enfield, RL; Pole vault — 1. Alexis Baublitz, CY, 10-0. 2. Red Lion. 3. Red Lion; Javelin — 1. Red Lion. 2. Red Lion. 3. Red Lion.


LINKEDIN 1 COMMENTMORE
Read or Share this story: http://gtpa.co/1S8CWK9