LINKEDINCOMMENTMORE

Littlestown 114, Hanover 32
At Hanover
3,200 relay
— 1. Littlestown, 9:39; 110 hurdles — 1. Logan Collins, Lt, 17.15. 2. Kenworthy, Han. 3. Herr, Lt; 100 — 1. Nick Seymore, Han, 11.66. 2. Potts, Lt. 3. Harris, Lt; 1,600 — 1. Michael Bittinger, Lt, 4:56. 2. Hutton, Han. 3. Kavoulin, Lt; 400 relay — 1. Hanover, 55.4; 400 — 1. Wes Storey, Lt, 53.88. 2. Penton, Lt. 3. Matzos, Han; 300 hurdles — 1. Derek Herr, Lt, 44.31. 2. Kenworthy, Han. 3. Bolland, Lt; 800 — 1. Ben Hutton, Han, 2:14.22. 2. Abell, Lt. 3. Ariza, Lt; 200 — 1. Nick Seymour, Han, 24.13. 2. McNeal, Lt. 3. Harris, Lt; 3,200 — 1. Michael Bittinger, Lt, 10:34.9. 2. Kakoulin, Lt. 3. Hutton, Han; 1,600 relay — 1. Littlestown, 3:55.7; Shot put — 1. Chase Michaels, Lt, 41-11. 2. Lacks, Lt. 3. Fodor, Lt; Discus — 1. Justin Johnson, Lt, 115-0. 2. Lacks, Lt. 3. Brown, Lt; Triple jump — 1. Alex Potts, Lt, 37-10 ½. 2. Boyd, Lt. 3. Collins, Lt; Long jump — 1. Alex Potts, Lt, 17-8. 2. Harris, Lt. 3. Seymour, Han; High jump — 1. Cody Boyd, Lt, 5-2; Pole vault — 1. Sam Watkins, Lt, 10-0. 2. Derek Herr, Lt. 3. Zack Lanning, Lt; Javelin — 1. Cody Boyd, Lt, 159-9. 2. Lacks, Lt. 3. Mahyk, Lt.

York Suburban 132, Northeastern 18
At Northeastern
3,200 relay
— 1. York Suburban, 9:33.9; 110 hurdles — 1. Andrew Paskey, YS, 17.9. 2. Copenheaver, YS. 3. Alwine-Frank, YS; 100 — 1. Peffley, YS, 11.4. 2. Pitoniak, YS. 3. Fryar, YS; 1,600 — 1. Peter Wagner, YS, 4:47.0. 2. Donovan Mears, YS. 3. Bryce Ohl, YS; 400 relay — 1. York Suburban, 46.1; 400 — 1. Nick Pitoniak, YS, 55.4. 2. Frantz, YS. 3. Corsaro, YS; 300 hurdles — 1. Andrew Paskey, YS, 45.7. 2. Alwine-Frank, YS. 3. Copenheaver, YS; 800 — 1. Jarrett Raudensky, YS, 2:04. 2. Curry, YS> 3. Haynes, YS; 200 — 1. Bohdi Wilson, YS, 23.1. 2. Peffley, YS. 3. Tucker, YS; 3,200 — 1. Peter Wagner, YS, 10:39.8. 2. Mills, Ne. 3. Kerr, YS; 1,600 relay — 1. York Suburban, 3:47.8; Shot put — 1. Ralph Casper, YS, 44-2. 2. Fryar, YS. 3. Williams, Ne; Discus — 1. Klein, YS, 103-4. 2. Coleman, YS. 3. Casper, YS; Triple jump — 1. Illanzo Feliciano, YS, 36-0 ¾. 2. Buelto, Ne. 3. Corsaro, YS; Long jump — 1. Dezmond Wigginton, Ne, 18-10 ½. 2. Pitts, YS. 3. Feliciano, YS; High jump — 1. Bohdi Wilson, YS< 5-8. 2. Pitoniak, YS. 3. Wigginton, Ne; Pole vault — 1. Peter Smith, YS, 10-0. 2. Fryar, YS. 3. Medina, Ne; Javelin — 1. Klein, YS, 133-0. 2. Williams, Ne. 3. Suero, Ne.

New Oxford 79, Spring Grove 71
At Spring Grove
3,200 relay
— 1. Spring Grove, 8:51; 110 hurdles — 1. Ben Rivera, NO, 15.1. 2. Buhr, NO. 3. West, NO; 100 — 1. Devin Wherley, SG, 10.9. 2. Carnez, NO. 3. Montanez, NO; 1,600 — 1. Justin Culp, SG, 5:00. 2. Maldanado, SG. 3. Smyser, SG; 400 relay — 1. Spring Grove, 45.9; 400 — 1. Isaac Siegman, NO, 54.3. 2. Becker, NO. 3. Kline, SG; 300 hurdles — 1. Owen Buhr, NO, 43.0. 2. West, NO. 3. Smiley, SG; 800 — 1. Justin Culp, SG, 2:12. 2. Clinton, NO. 3. Shank, NO; 200 — 1. Devin Wherley, SG, 23.3. 2. Carnes, NO. 3. Hafner, NO; 3,200 — 1. Jordan Maldonado, SG, 10:26. .2 Smyser, SG. 3. Forbes, NO; 1,600 relay — 1. New Oxford, 3:43; Shot put — 1. Brock Hartman, NO, 43-5. 2. Fissel, SG. 3. Hensley, NO; Discus — 1. Brock Hartman, NO, 122-1. 2. Gauldin, NO. 3. Hensley, NO; Triple jump — 1. Noah Hayes, SG, 41-5. 2. Hefner, NO. 3. Warehime, SG; Long jump — 1. Adam Warehime, SG, 20-4. 2. Rivera, NO. 3. Hayes, SG; High jump — 1. Ben Rivera, NO, 6-2. 2. Warehime, SG. 3. Hayes, SG; Pole vault — 1. Jacob Bowman, SG, 11-6. 2. Lavisone, NO. 3. Shadle, NO; Javelin — 1. DJ Stockman, NO, 135-0. 2. Fissel, SG. 3. Williams, NO.

Dallastown 81, South Western 69
At South Western
3,200 relay
— 1. South Western, 8:49.2; 110 hurdles — 1. Justin Altland, Dt, 15.0. 2. Chris Steckel, SW. 3. Michael Hanuska, Dt; 100 — 1. Drew Hartlaub, SW, 10.7. 2. Isaiah Ward, Dt. 3. Delunche Shaw, SW; 1,600 — 1. Bryce Gable, Dt, 5:02.9. 2. Jon Timmons, SW. 3. Jake Menchey, Dt; 400 relay — 1. Dallastown, 43.6; 400 — 1. Tyler Norris, SW, 53.3. 2. Mike Johnson, SW. 3. Kalen Patterson, Dt; 300 hurdles — 1. Justin Tracy, Dt, 41.1. 2. Dhane Schmelyun, SW. 3. Justin Atwood, Dt; 800 — 1. Mike Diaz, Dt, 2:11.9. 2. Jon Timmons, SW. 3. Daniel Staver, Dt; 200 — 1. Isaiah Ward, Dt, 22.9. 2. Shaw, SW. 3. Rob Owens, Dt; 3,200 — 1. Bryce Gable, Dt, 11:00.4. 2. Dalton Miles, SW. 3. Menchey, Dt; 1,600 relay — 1. Dallastown, 3:33.4; Shot put — 1. Josh Zeroth, SW, 49-8 ½. 2. Tony Nelo, Dt. 3. Ken Fields, SW; Discus — 1. Josh Zeroth, SW, 141-5. 2. Ken Fields, SW. 3. Lehr, Dt; Triple jump — 1. Edgar Centeno, Dt, 43-0. 2. Shareef Jakes, SW. 3. Brock Geiman, SW; Long jump — 1. Justin Tracy, Dt, 20-8. 2. Edgar Centeno, Dt. 3. Noah Langenfeld, SW; High jump — 1. Noah Staub, SW, 6-1. 2. Brock Geiman, SW. 3. Justin Atwood, Dt; Pole vault — 1. Dillon Callahan, Dt, 10-9. 2t. Cameron Bankert, SW, & Tommy Veins, Dt; Javelin — 1. Fireton, Dt, 150-6. 2. Zeroth, SW. 3. Callahan, Dt.

Bermudian Springs 77, Biglerville 72
At Biglerville
3,200 relay
— 1. Biglerville, 9:53.8; 110 hurdles — 1. Trevor Grim, BeS, 15.5. 2. Dylan Lott, BeS. 3. Josh Brandt, Big; 100 — 1. Ryan Curfman, BeS, 11.5. 2. Devon Hodgen, BeS. 3. Scott Cooper, Big; 1,600 — 1. Daniel Wood, Big, 4:53.8. 2. Chad Long, BeS. 3. Jorge Acevedo, Big; 400 relay — 1. Bermudian Springs, 46.4; 400 — 1. Brandon Jackson, BeS, 58.7. 2. Michael Southerly, Big. 3. Russell Zullick, Big; 300 hurdles — 1. Trevor Grim, BeS, 42.3. 2. Josh Brandt, Big. 3. Dylan Lott, BeS; 800 — 1. Daniel Wood, Big, 2:09.9. 2. Chad long, BeS. 3. Carter Tatara, Big; 200 — 1. Ryan Curfman, BeS, 23.8. 2. Scott Cooper, Big. 3. Matt Miller, Big; 3,200 — 1. Daniel Wood, Big, 11:11.0. 2. Chad Long, BeS. 3. Jorge Acevedo, Big; 1,600 relay — 1. Bermudian Springs, 3:46.1; Shot put — 1. Aaron Becker, BeS, 41-7. 2. Logan Luckenbaugh, BeS. 3. Nate Bowmaster, Big; Discus — 1. Zach Hutzell, Big, 119-1. 2. Aaron Becker, BeS. 3. Dalton Cox, Big; Triple jump — 1. Fisher Taylor, Big, 41-5. 2. Devon Hodgen, BeS. 3. Dayne Showers, Big; Long jump — 1. Devon HOdgen, BeS, 19-1 ½. 2. Fisher Taylor, Big. 3. Dayne Showers, Big; High jump — 1. Fisher Taylor, Big, 5-6. 2. Nick Bell, Big; Pole vault — 1. Darren Beall, BeS, 11-6. 2. Jake Grim, Big. 3. Julian Perez, BeS; Javelin — 1. Ben Hurda, Big, 163-9. 2. Derek Tosten, Big. 3. Aaron Becker, BeS.

Gettysburg 92, Susquehannock 58
At Gettysburg
3,200 relay — 1. Gettysburg (Joseph Peciatis, Isaac Myers, Tyler Bream, Dan Filer), 8:32.9; 110 hurdles — 1. Edny Celius, Get, 16.60. 2. Jonathan, Sus. 3. Wes Juarez, Sus; 100 — 1. Celius, Get, 11.2. 2. Marquise Camel, Get. 3. Ian Parker, Get; 1,600 — 1. Filer, Get, 4:42.3. 2. Joe McDonnell, Sus. 3. Hunter Davis, Sus; 400 relay — 1. Gettysburg (Myers, Basti Canonizado, Camel, Celius), 45.5; 400 — 1. Bream, Get, 54.8. 2. Will Earls, Sus. 3. Jeremy Allinger, Get; 300 hurdles — 1. Kettinger, Sus, 44.6. 2. Luke Milhimes, Get. 3. Juarez, Sus; 800 — 1. Filer, Get, 2:07.4. 2. Nathan Shelly, Sus. 3. Alec Pratt, Get; 200 — 1. Celius, Get, 23.5. 2. Parker, Get. 3. Wetzel, Sus; 3,200 — 1. McDonnell, Sus, 10:56.8. 2. Tyler Cole, Get. 3. Filer, Get; 1,600 relay — 1. Gettysburg (Pecaitis, Filer, Bream, Myers), 3:43.0; Shot put — 1. R.J. Myers, Sus, 37-2 1/4. 2. Stoner, Get. 3. Trevor Miller, Get; Discus — 1. Jon Anderson, Sus, 99-6. 2. Aaron Stoner, Get. 3. Miller, Get; Triple jump — 1. Ravaughn Dillard, Get, 44-2 1/2. 2. Juarez, Sus. 3. Judah Licharowicz, Sus; Long jump — 1. Dillard, get, 21-6 1/2. 2. Camel, Get. 3. Milhimes, Get; High jump — 1. Dillard, Get, 5-8. 2. Licharowicz, Sus. 3. Ryhne, Sus; Pole vault — 1. Myers, Get, 11-6. 2. Steines, Sus. 3. Pecaitis, Get; Javelin — 1. Kettinger, Sus, 129-5. 2. Joe Mays, Sus. 3. Jones, Get.

York County Tech 101, Delone Catholic 40
At York County Tech
3,200 relay — 1. York County Tech (Rodie Cox, Kyre Colbert, Foltz, Gervasi), 34:00; 110 hurdles — 1. Kole Shenberger, YCT, 16.6. 2. Trummer, DC. 3. Brandon Montouth, YCT; 100 — 1. Bry’quan Sweeney, YCT, 10.5. 2. Tavian Dorsey, DC. 3. Blunt, YCT; 1,600 — 1. Will Greene, DC, 4:50.0. 2. Evan Schlosser, YCT. 3. Kline, YCT; 400 relay — 1. York County Tech (Montouth, Alec Almonte, David Porter, Sweeney), 47.3; 400 — 1. Shamus Keefer, DC, 56.2. 2. Blunt, YCT. 3 Lehr, YCT; 300 hurdles — 1. Tummer, DC, 42.5. 2. Shenberger, YCT. 3. Montouth, YCT; 800 — 1. Porter, YCT, 2:12. 2. Luis Perez, YCT. 3. Bowser, YCT; 200 — 1. Sweeney, YCT, 22.9. 2. Dorsey, DC. 3. Blunt YCT; 3,200 — 1. Greene, DC, 10:21. 2. Schlusser, YCT. 3. Perez, YCT; 1,600 relay — 1. York County Tech (Blunt Sweeney, Montouth, Porter), 4:12; Shot put — 1. Landis, YCT, 38-8. 2. Noah Burns, YCT. 3. Williams, YCT; Discus — 1. Seth Leonard, DC, 106-11. 2. Landis, YCT. 3. Tyler Shoop, YCT; Triple jump — 1. Colon, YCT, 38-10. 2. Noah Kendrick, DC. 3. Almonte, YCT; Long jump — 1. Shenberger, YCT, 18-5. 2. Almonte, YCT. 3. Lehr, YCT; High jump — 1. Shenberger, YCT, 5-74. 2. Stubbs, YCT. 3. Jackson, YCT; Javelin — 1. Almonte, YCT, 136-8. 2. Leonard, DC. 3. Shoop, YCT.

West York 87, Dover 53
At West York
3,200 relay — 1. Dover (John Senga, David Trimmer, Travis Hill, Gabe Lloyd), 8:52.9; 110 hurdles — 1. Ay’Juan Marshall, WY, 17.8. 2. D.J. McRae, WY. 3. Hunter Beatty, WY; 100 — 1. Shane Kauffman, WY, 11.1. 2. Kire Watkins, Do. 3. Durran Ledbetter, Do; 1,600 — 1. Connor Schrool, WY, 4:53.0. 2. Gabe Lloyd, Do. 3. John Schumacher, Do; 400 relay — 1. West York (Dazhir Hughes, Jamal Anderson, Dondi Odom, Shane Kauffman), 46.1; 400 — 1. Durran Ledbetter, Do, 54.0. 2. Dylan Spahr, Do. 3. Damor Hughes, WY; 300 hurdles — 1. Ay’Juan Marshall, WY, 45.2. 2. John Sengia, Do. 3. D.J. McRae, WY; 800 — 1. Gabe Lloyd, Do, 2:10.9. 2. Jack Selfarth, WY. 3. Travis Hill, Do; 200 — 1. Shane Kauffman, WY, 23.7. 2. Durran Ledbetter, Do. 3. Dazhir Hughes, WY; 3,200 — 1. Connor Schroll, WY, 10:45.5. 2. Gabe Lloyd, Do. 3. Kyle Chambers, WY; 1,600 relay — 1. West York (Jack Seifarth, Shane Kauffman, Cadence Thomas, Damor Huges), 3:44.8; Shot put — 1. Anthony Torres, WY, 43-2. 2. Luke Hoffman, WY. 3. Kyle Hoffman, WY; Discus — 1. Luke Hoffman, WY, 152-11. 2. Kyle Hoffman, WY. 3. Anthony Torres, WY; Triple jump — 1. Keith Davis, Do, 37-4 1/4. 2. Jerry O’Neil, Do. 3. Jacob Franklin, WY; Long jump — 1. Keith Davis, Do, 18-4. 2. Jamal Anderson, WY. 3. Joseph Trinidad, Do; High jump — 1. Dazhir Hughes, WY, 5-8. 2. Cadence Thomas, WY. 3. Huinter Davis, Do; Pole vault — 1. Nate Newcomer, WY, 9-6; Javelin — 1. Josh Bradley, Do, 138-4. 2. John Sterner, Do. 3. Luke Hoffman, WY.

Red Lion 91, Central York 59
At
 Central York
3,200 relay — 1. Red Lion, 9:09.0; 110 hurdles — 1. Dominic Eyler, RL, 15.4. 2. Brandon Falkenstein, CY. 3. Noah Pillsbury, RL; 100 — 1. Jackson Loring ,CY, 11.1. 2. Aivvornwia, CY. 3. Lionel Edoukou, CY; 1,600 — 1. Micah Bodish, RL, 4:55.0. 2. Alex Miller, RL. 3. Cole Harris, CY; 400 relay — 1. Central York, 45.3; 400 — 1. Joel Gatchell, RL, 52.6. 2. Jerome Jessup, RL. 3. Antonio Rivera, CY; 300 hurdles — 1. Falkinstein, CY, 41.1. 2. Pillsbury, RL. 3. Daymian Svay, CY; 800 — 1. Gatchell, RL, 2:14.8. 2. Harris, CY. 3. Bodish, RL; 200 — 1. Paul Jones, RL, 23.6. 2. Jessup, RL. 3. Helf, RL; 3,200 — 1. Miller, RL, 10:36.6. 2. Timmy Buzynski, CY. 3. Parth Gami, CY; 1,600 relay — 1. Red Lion, 3:42.9; Shot put — 1. Colin Kirkpatrick, CY, 42-5. 2. Nick Taylor, RL. 3. Bender, CY; Discus — 1. Taylor, RL, 111-9. 2. Brian Price, CY. 3. Owen Stine, RL; Triple jump — 1. Jones, RL, 38-5 1/2. 2. Izaac Dietz, CY. 3. Kaden Smith, RL; Long jump — 1. Eyler, RL, 18-7. 2. Loring, CY. 3. VanDyke, CY; High jump — 1. Evan Czulada, CY, 5-10. 2. Igor Gomes, CY. 3. Abdula Best, RL; Pole vault — 1. Gregory Potter, RL, 13-0. 2. Ian Adler, RL 3. Cameron George RL; Javelin — 1. Geesey, RL, 130-5. 2. Falkenstine, CY. 3. Stine, RL.

LINKEDINCOMMENTMORE
Read or Share this story: http://gtpa.co/1S8C9Ja