7 LINKEDIN 1 COMMENTMORE

Delone Catholic 100, Fairfield 50
At Fairfield
3,200 relay
— 1. Delone Catholic, 14:27.8; 100 hurdles — 1. Moriah Logue, F, 16.4. 2. Lauren Trummer, DC. 3. Briana Milliken, DC; 100 — 1. Cierra Phillips, F, 12.9. 2. Teresa Pecher, DC. 3. Amber Milliken, DC; 1,600 — 1. Kate Mowrey, DC, 5:39.5. 2. Leanne Sneeringer, DC. 3. Lindsey Lytle, F; 400 relay — 1. Delone Catholic, 52.7; 400 — 1. Hannah Logue, F, 1:03.2. 2. Sophia Gilbart, DC. 3. Taylor Lescalleet, DC; 300 hurdles — 1. Tiffany Small, DC, 49.1. 2. Moriah Logue, F. 3. Lauren Trummer, DC; 800 — 1. Kate Mowrey, DC, 2:33.7. 2. Lindsey Lytle, F. 3. Natalie Wildasin, DC; 200 — 1. Hannah Logue, F, 26.9. 2. Teresa Pecher, DC. 3. Briana Milliken, DC; 3,200 — 1. Kate Mowrey, DC, 13:02. 2. Lindsey Lytle, F. 3. Alyssa Alberghini, DC; 1,600 relay — 1. Delone Catholic, 4:34.0; Shot put — 1. Morgan Jarrell, F, 31-7 ½. 2. Becca Dolce, DC. 3. Molly Raville, DC; Discus — 1. Becca Dolce, DC, 83-8. 2. Amber Johnson, DC. 3. Molly Raville, DC; Triple jump — 1. Sydney Dockins, DC, 32-10 ¾. 2. Lauren Trummer, DC. 3. Julianne Maleski, DC; Long jump — 1. Teresa Pecher, DC, 14-11. 2. Hannah Logue, F. 3. Julianne Maleski, DC; High jump — 1. Julianne Malesky, DC, 4-6. 2. Megan Bequette, F. 3. Lexi Redding, DC; Pole vault — 1. Cierra Phillips, F, 10-3. 2. Tiffany small, DC. 3. Danielle Malesky, DC; Javelin — 1. Amber Johnson, DC, 87-10. 2. Makenna Martin, DC. 3. Cierra Phillips, F.

New Oxford 116, Hanover 29
At Hanover
3,200 relay
— 1. New Oxford (Steph Becker, Tiff Rohrbaugh, Riley Becker, Audrey Alpaugh), 12:14.5; 100 hurdles — 1. Carson Pennings, NO, 17.2. 2. Saranda Gerlach, Han. 3. Mekayla Wayne, NO; 100 — 1. Ayanna Johnson, NO, 12.1. 2. Alexis Buckley, NO. 3. Maddie Heath, Han; 1,600 — 1. Kaylee Shadlee, NO, 6:52.7. 2. Saige Stevens, Han. 3. Maddie Reck, Han; 400 relay — 1. Hanover (Paige Mummert, Haley Heagerty, Courtney Parrish, Soukaina racy), 1:01.0; 400 — 1. Avery Martz, Han, 1:14. 2. Lourdes Ibanez, Han. 3. Ashley Myers, NO; 300 hurdles — 1. Mikala Lane, NO, 52.5. 2. Carson Pennings, NO. 3. Katie Cole, NO; 800 — 1. Steph Becker, NO, 2:45.2. 2. Audrey Alpaugh, NO. 3. Avery Martz, Han; 200 — 1. Ayanna Johnson, NO, 27.7. 2. Alexis Buckley, NO. 3. Soukaina Tracy, Han; 3,200 — 1. Tiff Rohrbaugh, NO, 14:20. 2. Katie Shadle, NO. 3. Maddie Reck, Han; 1,600 relay — 1. New Oxford (Audrey Alpaugh, Alexis Buckley, Steph Becker, Ashley Myers), 4:56.0; Shot put — 1. Kirsten Jenkins, NO, 32-11 ½. 2. Madi Smith, NO. 3. Helsel, NO; Discus — 1. Madi Smith, NO, 99-5. 2. Kirsten Jenkins, NO. 3. Helsel, NO; Triple jump — 1. Ayanna Johnson, NO, 35-6. 2. Carson Pennings, NO. 3. Saranda Gerlach, Han; Long jump — 1. Ayanna Johnson, NO, 16-6. 2. Carson Pennings, NO. 3. Saranda Gerlach, Han; High jump — 1. Mekayla Wayne, NO, 4-4; Pole vault — 1. Rachel Groden, NO, 10-0. 2. Katie Cole, NO; Javelin — 1. Madi Smith, NO, 119-11. 2. Shania Womer, Han. 3. Helsel, NO.

York Suburban 113, Susquehannock 37
At Susquehannock
3,200 relay
— 1. York Suburban, 10:53.8; 100 hurdles — 1. Kayla Bennett, Sus, 17.9. 2. Grace Pindzola, YS. 3. Sofia Spadotto, YS; 100 — 1. Kendi Hood, YS, 13.4. 2. Gabrielle Kimball, YS. 3. Emily Houska, Sus; 1,600 — 1. Zette Pflaum, YS, 5:49.1. 2. Cecelia Lantz, YS. 3. Emma Trout, YS; 400 relay — 1. York Suburban, 54.4; 400 — 1. Keelie Walker, YS, 1:05.3. 2. Gabrielle Kimball, YS. 3. Emma Lonas, Sus; 300 hurdles — 1. Ty Avery, YS, 52.7. 2. Grace Pindzola, YS. 3. Brianna Fitzgerald, Sus; 800 — 1. Olivia Gettle, YS, 2:33.9. 2. Victoria Acton, Sus. 3. Bryn Walsh, YS; 200 — 1. Kendi Hood, YS, 28.6. 2. Emily Houska, Sus. 3. Savanna Flanscha, YS; 3,200 — 1. Zette Pflaum, YS, 13:07.6. 2. Brooke Ruth, YS. 3. Phoebe Caplan, YS; 1,600 relay — 1. York Suburban, 4:36.0; Shot put — 1. Morgan Taylor, YS, 35-1. 2. Emily Schertle, Sus. 3. Stevie King, Sus; Discus — 1. Kate Burgess, Sus, 102-5. 2. Morgan Taylor, YS. 3. Emily Schertle; Triple jump — 1. Madison James, YS, 32-0. 2. Nia Bennett, Sus. 3. Mackenzie Brose, Sus; Long jump — 1. Madison James, YS, 14-3 ½. 2. Ty Avery, YS. 3. Mary Garnaveage, YS; High jump — 1. Madison James, YS, 4-8. 2. Nia Bennett, Sus. 3. Mackenzie Brose, Sus; Pole vault — 1. Grace Tyson, YS, 9-6. 2. Kristin Copenheaver, YS. 3. Allison Rodgers, Sus; Javelin — 1. Morgan Taylor, YS, 91-5. 2. Emily Schertle, Sus. 3. Kelsey McCullough, Sus.

York County Tech 94, Biglerville 51
At Biglerville
3,200 relay
— 1. York County Tech, 13:09.9; 100 hurdles — 1. Sydney Trimmer, Big, 18.6. 2. MaCayla Welsh, YCT. 3. Alicia Glover, YCT; 100 — 1. Kendyll Fissel, Big, 13.0. 2. Genesis Garrett, YCT. 3. Haley Kuhn, Big; 1,600 — 1. Katie MacDougall, YCT, 5:47.2. 2. Baylee Robey, Big. 3. Samantha Jenks, YCT; 400 relay — 1. York County Tech, 54.1; 400 — 1. Jessica Brett, YCT, 1:08.3. 2. Yasmin Calderon, Big. 3. Olivia Ellis, YCT; 300 hurdles — 1. Erica King, Big, 54.6. 2. Sydney Trimmer, Big. 3. MaCayla Welsh, YCT; 800 — 1. Gabby DeBolt, YCT, 2:49.4. 2. Brice Gardner, Big. 3. Autumn Gombeda, YCT; 200 — 1. Kendyll Fissel, Big, 27.3. 2. Genesis Garrett, YCT. 3. Haley Kuhn, Big; 3,200 — 1. Baylee Robey, Big, 12:22.0. 2. Katie MacDougall, YCT. 3. Makayla Grothe, YCT; 1,600 relay — 1. York County Tech, 4:39.3; Shot put — 1. D’Shanna Edwards, YCT, 34-7 ½. 2. Haley Kuhn, Big. 3. Emily Mentzer, Big; Discus — 1. D’Shanna Edwards, YCT, 111-9. 2. Sierra Frock, Big. 3. Kayli Shoff, YCT; Triple jump — 1. Lauren Corbitt, YCT, 32-1 ¾. 2. Kirstyn Evans, YCT. 3. Kylie Stone, Big; Long jump — 1. MaCayla Welsh, YCT, 15-8. 2. Lauren Corbitt, YCT. 3. Kadie Kamara, YCT; High jump — 1. Lauren Corbitt, YCT, 4-10. 2. Kirstyn Evans, YCT; Pole vault — 1. Elyssa Rodriguez, YCT, 6-6; Javelin — 1. D’Shanna Edwards, YCT, 101-10. 2. Izzy Costa, Big. 3. Emily Mentzer, Big.

Gettysburg 95, Dover 53
At Dover
3,200 relay — 1. Gettysburg (Kranais, Intie-Suggs, Balas, Spangler), 11:05.9; 100 hurdles — 1. Peyton Mulder, Get, 18.0. 2. Rachel Topper, Get. 3. Taylor Tuny, Get; 100 — 1. Leaha Mancuso, Get, 13.7. 2. Sienna Woodyard, Do. 3. Kimberly Grasmige, Get; 1,600 — 1. Emily Spangler, Get, 4:28.9. 2. Emily Reynolds, Do. 3. Ciera Malehorn, Do; 400 relay — 1. Gettysburg (Auchey, Mancuso, Jenkins, Grasmick), 54.05; 400 — 1. Nicole Intile-Suggs, Get, 1:07.6. 2. Mariah Eshelmen, Do. 3. Shelby Briggs; 300 hurdles — 1. Mulder, Do, 52.9. 2. Taylor Tuhy, Get. 3. Olivia Falson, Get; 800 — 1. Emily Spangler, Get, 2:43.8. 2. Marissa Coley, Do. 3. Mellia Cole, Get; 200 — 1. Woodyard, Do, 29.1. 2. Shannon Jankins, Get. 3. Leaha Mancuso, Get; 3,200 — 1. Madisyn Schmaltz, Do, 13:41.8. 2. Balis, Get. 3. Yingling, Get; 1,600 relay — 1. Gettysburg (Young, Kranais, Intile-Suggs, Spangler), 4:35.3; Shot put — 1. Rajah Fink, Do, 33-10. 2. Maddy Pecaitis, Get. 3. Emily Eckard, Do; Discus — 1. Pecaitis, Get, 100-6. 2. Eckard, Do. 3. Gayle Sullivan, Get; Triple jump — 1. Olivia Young, Get, 32-7 1/2. 2. Courtney Ackey, Get. 3. Abby Sieg, Get; Long jump — 1. Young, Get, 14-8. 2. Ackey, Get. 3. Grace Beierschmidt, Do; High jump — 1. Caylee Myers, Do, 4-6. 2. Beierschmitt, Do; Pole vault — 1. Olivia Fallow, Get, 8-6. 2. Kim Grasmik, Get; Javelin — 1. Bonnita Solida, Get, 112-10. 2. Fink, Do, 100-5. 3. Janiya Anderson, Get.

Bermudian Springs 81, Littlestown 64
At Bermudian Springs
3,200 relay
— 1. Bermudian Springs (M. Shupp, Teaghan Steele, Kaitlyn McCollum, Mia Hensil), 11:53; 100 hurdles — 1. Aine Yacapsin, BS, 18.1. 2. Lindsey Brehm, BS, 3. Kayla Pyles, BS; 100 — 1. Kristin Langrill, Lt, 13.6. 2. Kyara Padilla, Lt. 3. Madison Harbaugh, BS; 1,600 — 1. McCollum, BS, 6:23.9. 2. Kayliegh McClay, Lt. 3. Ashley Heidebridal, Lt; 400 relay — 1. Littlestown (Alexis Morey, Padilla, Samantha Rudisill, Langrill), 54.5; 400 — 1. Makalyn Shupp, BS, 107.5. 2. Janelle Kress, Lt. 3. Grace Murphy, Lt; 300 hurdles — 1. Brehm, BS, 54.0. 2. Yacapsin, BS. 3. Kayla Pyles, BS; 800 — 1. McCollum, BS. 2. Kress,Lt. 3. Grace Murphy, Lt; 200 — 1. Langrill, Lt, 28.8. 2. Jasmine Bankert, Lt. 3. Padilla, Lt; 3,200 — 1. McClay, Lt, 14:37.6. 2. Heldibridle, Lt; 1,600 relay — 1. Bermudian Springs, 4:34.6; Shot put — 1. Gabby Emeigh, BS, 33-0. 2. Maddie Abrahms, Lt. 3. Ashley Deal, Lt; Discus — 1. Emeigh, BS, 103-3. 2. Briana Smith, Lt. 3. Alejandra Ramirez, BS; Triple jump — 1. Hanna Riley, Lt, 30-10 ½. 2. Tessa Ruppert, BS. 3. Amber Segessenman, Lt; Long jump — 1. Ruppert, BS, 14-3 ½. 2. Hanna Riley, Lt. 3. Kayla Pyles, BS; High jump — 1. Sarah Holden, Lt, 4-4; Pole vault — 1. Marquez, BS, 7-6. 2. Melaina Shoop, BS. 3. Chloe Armstrong, BS; Javelin — 1. Emeigh, BS, 99-11. 2. Marques, BS 3, Lexi Little, Lt.

South Western 92, Red Lion 58
At
 Red Lion
3,200 relay — 1. South Western (Michaela Sentz, Schimidl, Kierra Salois, Schwartz), 12:14; 100 hurdles — 1. Lynne Mooradian, SW, 14.9. 2. Jayla Godfrey, RL. 3. Livia Donovan, SW; 100 — 1. Mooradian, SW, 12.3. 2. Bryanna Brown, SW. 3. Kaylee Saylor, RL; 1,600 — 1. Tristan Schluderberg, RL, 5:50.4. 2. K. Gatchell, RL. 3. Madison Wisensale, SW; 400 relay — 1. South Western (Sam Trone, Kayla Brooks, Brown, Mooradian), 52.3; 400 — 1. Trone, SW, 1:02.9. 2. Jessica Sillyman, SW. 3. Katie Snyder, SW; 300 hurdles — 1. Mooradian, SW, 45.5. 2. Godfrey, RL. 3. Meredith Kunce, RL; 800 — 1. Schluderberg, RL, 2:35.7. 2. Gatchell, RL. 3. Emily Newtown, SW; 200 — 1. Trone, SW, 27.4. 2. Rachel Winning, RL. 3. Alysse Suter, SW; 3,200 — 1. Sarah Ferney, SW, 13:47.4. 2. Sentz, SW. 3. Wisensale, SW; 1,600 relay — 1. South Western (Newton, Snyder, Sillyman, Trone), 4:28.9; Shot put — 1. Jazmin Walker, SW, 31-7 1/2. 2. Brianna Wanbaugh, RL. 3. Anna Frazier, SW; Discus — 1. Madison Kling, RL, 115-0. 2. Walker, SW. 3. Wanbaugh, RL; Triple jump — 1. Godfrey, RL, 29-10 1/2. 2. Camryn Tracy, SW. 3. Macy Bahlow, SW; Long jump — 1. Kunce, RL, 13-10 1/4. 2. Jacey Shipley, SW. 3. R. Miller, RL; High jump — 1. Brooks, SW, 5-2. 2. Taylor Geiman, SW. 3. Hannah Uhl, SW; Pole vault — 1. Lauren Deaver, RL, 8-3. 2. Brooks, SW. 3. Grace McCamant, SW; Javelin — 1. B. Wanbaugh, RL, 105-6. 2. Walker, SW. 3. Kling, RL.

Spring Grove 78, Dallastown 72
At
 Dallastown
3,200 relay — 1. Dallastown (Becker, Kemp, Groetz, Trout), 11:00.3; 100 hurdles — 1. Taylor Forrester, Dt, 16.2. 2. Zoe Stauffer, SG. 3. Madison Overly, SG; 100 — 1. Riyanna Owens, Dt, 13.3. 2. Madyson Miller, SG. 3. Katie Simpson, SG; 1,600 — 1. Lucy Wierman, SG, 5:52.8. 2. Lydia Trout, Dt. 3. Abbie Marquette, SG; 400 relay — 1. Dallastown (White, Owens, Williams, Trout), 53.7; 400 — 1. Miller, SG, 1:03.1. 2. Lydia Jones, Dt. 3. Madison Hagerman, SG; 300 hurdles — 1. Forrester, Dt, 48.3. 2. Keyra Swope, Dt. 3. Stauffer, SG; 800 — 1. Hagerman, SG, 2:45.9. 2. Trout, Dt. 3. Nicole Crumling, Dt; 200 — 1. Miller, SG, 27.6. 2. Riyanna Owens, Dt. 3. Simpson, SG; 3,200 — 1. Marquette, SG, 12:54.6. 2. Haley Brown, Dt. 3. Wierman, SG; 1,600 relay — 1. Spring Grove (Frate, Miller, Hagerman_, 4:26.1; Shot put — 1. Xxx. 2. Xxx. 3. Xxx; Discus — 1. Xxx. 2. Xxx. 3. Xxx; Triple jump — 1. Savannah Garrett, Dt, 31-1 3/4. 2. Paige Hartman, Dt. 3. Lindsay Burgard, SG; Long jump — 1. Kiele Fullerton, DT, 14-7 1/4. 2. Natalie Elliot, SG. 3. Forrester, Dt; High jump — 1. Wierman, SG, 4-8. 2. Morgan Bair, SG. 3. Anya Grunewald, Dt; Pole vault — 1. Elliot, SG, 10-6. 2. Kylee Frate, SG. 3. Trout, SG; Javelin — 1. Lily Cook, Dt, 89-11. 2. Ashton Ball, SG. 3. Ashley Kratz, Dt.

West York 125, Kennard-Dale 17
At West York
3,200 relay
— 1. West York (Weaver, Stough, Lankford, Miller) 11:58.9; 100 hurdles — 1. Claudia Gross, WY, 17.7. 2. Becca Gohn, WY; 100 — 1. Aryon Williams, WY, 13.2. 2. Jesiica Ollis, KD. 3. Angelique Hawkins, WY; 1,600 — 1. Maddie Ferner, KD, 5:33.5. 2. Beathany Weaver, WY. 3. Jaden Gray, KD; 400 relay — 1. West York (Becca Gohn, Hawkins, Deonna Small,Williams), 54.4; 400 — 1. Erom Cjibb. WU. 1:10.6. 2. Joyce Ngounou, WY; 300 hurdles — 1. Gohn, WY, 53.4. 2. Claudia Gross, WY; 800 — 1. Nicole Stough, WY, 2:31.0. 2. Maddie Miller, WY. 3. Megan Lankford, WY; 200 — 1. Jessica Ellis, KD, 28.1. 2. Williams, WY. 3. Small, WY; 3,200 — 1. Weaver, WY, 12:47.7. 2. Emily Sweitzer, WY. 3. Michelle Vu, WY; 1,600 relay — 1. West York (Chubb, Stough, Ngounou, Miller), 5:15.0; Shot put — 1. Katie Tallman, WY, 30-8. 2. Paige Gembe, WY. 3. Kelly Hamme, KD; Discus — 1. Tallman, WY, 100-6. 2. Gembe, WY. 3. Jess Moore, KD; Triple jump — 1. Audrey Kinney, WY, 28-2 ¼. 2. Caroline Jury, WY. 3. Kelly Hamme, KD; Long jump — 1. Kinney, WY, 13-8 ¾. 2. Jury, WY. 3. Hamme, KD; High jump — 1. Angelique Hawkins, WY, 4-8. 2. Becca Gohn, WY; Pole vault — 1. Katie Tallman, WY, 6-6; Javelin — 1. Tallman, WY, 90-8. 2. Gembe, WY. 3. Sammie Thropp, WY.

Eastern York 111, Northeastern 39
At Northeastern
3,200 relay
— 1. Eastern York (Beyer, Shetter, McCain, nalls), 12:58; 110 hurdles — 1. Schell, Ne, 17.2, 2. Judy, EY. 3. Heistand, EY; 100 — 1. Williamson, Ne, 13.1. 2. Stigelman, EY. 3. Buckwalter, EY; 1,600 — 1. Mclane, EY, 5:36.9. 2. McLane, EY. 3. Smeltzer, Ne; 400 relay — 1. Eastern York, 55.4; 400 — 1. Myers, EY, 1”03.9. 2. Bentz, Ne. 3. Davis, Ne; 300 hurdles — 1. Heistand, EY, 52.8. 2. Desmond, EY. 3. Peters, EY; 800 — 1. Nalls, EY, 2:39.1. 2. Bradley, Ne. 3. Davis, Ne; 200 — 1. Myers, EY, 27.7. 2. Wiliiamson, Ne. 3. Stigelman, EY; 3,200 — 1. Mclane, EY, 11.42. 2. McLane, EY. 3. Rush, Ne; 1,600 relay — 1. Eastern York (Heistand, Whitten, Spyker, Myers), 4:34; Shot put — 1. Kerr, EY, 30-9 ½. 2. DeReemer, EY. 3. Smith, EY; Discus — 1. DeReemer, EY, 97-11. 2. Derr, EY. 3. Stigellman, EY; Triple jump — 1. Currier, EY, 32-2 ½. 2. Stump, EY. 3. Judy, EY; Long jump — 1. Housman, EY, 15-8 ½. 2. Currier, EY, 3. Williamson, Ne; High jump — 1. Spyker, EY, 4-8. 2. Falkenstein, Ne. 3. Solon, Nalls, EY; Pole vault — 1. Bradley, Ne, 7-3. 2. Currier, EY. 3. Schell, Ne; Javelin — 1. DeReemer, EY, 118-8. 2. Schroter, Ne. 3. Kerr, EY.



7 LINKEDIN 1 COMMENTMORE
Read or Share this story: http://gtpa.co/1RWYM3c