LINKEDINCOMMENTMORE

Fairfield 74, Delone Catholic 67
At Fairfield
3,200 relay
— 1. Fairfield, 10:33.4; 110 hurdles — 1. Jake Irwin, F, 17.8. 2. Alex Trummer, DC. 3. Noah Hoffman, F; 100 — 1. Tavian Dorsey, DC, 11.5. 2. Aaron Moore, F. 3. Shamus Keefe, DC; 1,600 — 1. Will Greene, DC, 5:02.4. 2. Michael Ball, F. 3. Josh Long, F; 400 relay — 1. Fairfield, 48.8; 400 — 1. Shamus Keefe, DC, 54.6. 2. Steve Heinbaugh, F. 3. Logan Panzer, DC; 300 hurdles — 1. Alex Trummer, DC, 43.3. 2. Joey Quealy, F. 3. Jake Irwin, F; 800 — 1. Will Greene, DC, 2:12.8. 2. Leland Sailors, F. 3. Michael Ball, F; 200 — 1. Tavian Dorsey, DC, 24.3. 2. Aaron Moore, F. 3. Charlie Burnett, F; 3,200 — 1. Will Greene, DC, 10:34.7. 2. Josh Long, F. 3. Jason Yeager, F; 1,600 relay — 1. Delone Catholic, 3:53.5; Shot put — 1. Damien Rodriguez, DC, 41-0 ¾. 2. Isac VanMetre, F. 3. Travis Zimmerman, F; Discus — 1. Isac VanMetre, F, 124-0. 2. Damien Rodriguez, DC. 3. Seth Leonard, DC; Triple jump — 1. Noah Kendrick, DC, 34-11. 2. Nate Lawyer, DC. 3. Joey Quealy, FF; Long jump — 1. Aaron Moore, F, 17-6 ¾. 2. Charlie Burnett, F. 3. Noah Kendrick, DC; High jump — 1. No contest; Pole vault — 1. Steve Heinbaugh, F, 9-6. 2. Noah Hoffman, F. 3. Alex Trummer, DC; Javelin — 1. Dan Miller, F, 130-4. 2. Seth Leonard, DC. 3 Jordan Angerette, F.

New Oxford 110, Hanover 36
At Hanover
3,200 relay
— 1. New Oxford (Curtis Clinton, Austin Shaak, Isaac Dimica, Isaac Siegman), 10:23.1; 110 hurdles — 1. Ben Rivera, NO, 14.8. 2. Deandre Kerr, Han. 3. Owen Buhr, NO; 100 — 1. Nick Seymour, Han, 11.4. 2. Jahil Montanez, NO. 3. Andrew Sanford, NO; 1,600 — 1. Devin Forbes, NO, 5:05.9. 2. Ben Hutton, Han. 3. Colin Plotica, NO; 400 relay — 1. Hanover (Nicholas Kime, Nick Seymour, Bill Morris, Nehemiah Lembert), 51.2; 400 — 1. Wes Kyle, NO, 57.0. 2. Connor Becker, NO. 3. Liam Hafner, NO; 300 hurdles — 1. Owen Buhr, NO, 42.8. 2. Deandre Kerr, Han. 3. Tyler Pope, NO; 800 — 1. Curtis Clinton, NO, 2:12.6. 2. Austin Shenk, NO. 3. Ben Hutton, Han; 200 — 1. Isaac Siegman, NO, 23.8. 2. Nick Seymour, Han. 3. Tyler Carn, NO; 3,200 — 1. Noah Baxter, NO, 11:13. 2. Colin Plotica, NO. 3. Austin Plotica, NO; 1,600 relay — 1. New Oxford (Owen Buhr, Kyle West, Liam Hafner, Isaac Siegman), 3:49.6; Shot put — 1. Brock Hartman, NO, 43-2 ½. 2. Heasley, NO. 3. Austin Klunk, NO; Discus — 1. Brock Hartman, NO, 113-0. 2. Gauldin, NO. 3. Heaasley, NO; Triple jump — 1. Deandre Kerr, Han, 39-4 ½. 2. Liam Hafner, NO. 3. Bill Morris, Han; Long jump — 1. Ben Rivera, NO, 18-10. 2. Bill Morris, Han. 3. Liam Hafner, NO; High jump — 1. Ben Rivera, NO, 5-8. 2. Deriq Brown, NO. 3t. Nehemiah Lembert, Han, & Everett Kenworthy, Han; Pole vault — 1. Kyle Lovisone, NO, 9-0; Javelin — 1. DJ Stockman, NO, 141-9. 2. Nehemiah Lembert, Han. 3. Williams, NO.

York Suburban 108, Susquehannock 42
At Susquehannock
3,200 relay
— 1. York Suburban, 8:38.9; 110 hurdles — 1. Nelson Pineda, YS, 16.7. 2. Andrew Paskey, YS. 3. Jonathon Anderson, Sus; 100 — 1. Talon Peffley, YS, 11.5. 2. Nick Pitoniak, YS. 3. Eli Wetzel, Sus; 1,600 — 1. Bryce Ohl, YS, 4:45.5. 2. Peter Wagner, YS. 3. Tanner Haynes, YS; 400 relay — 1. York Suburban, 47.1; 400 — 1. Nick Piitoniak, YS, 52.8. 2. Will Earls, Sus. 3. Mitchell Frantz, YS; 300 hurdles — 1. Andrew Paskey, YS, 44.9. 2. Zack Kettinger, Sus. 3. Raven Alwine-Frank, YS; 800 — 1. Jarrett Raudensky, YS, 2:07.8. 2. Donovan Mears, YS. 3. Nick Stern, Sus; 200 — 1. Nick Pitoniak, YS, 24.1. 2. Eli Wetzel, Sus. 3. Raven Alwine-Frank, YS; 3,200 — 1. Peter Wagner, YS, 10:40.0. 2. Josh Kerr, YS. 3. Hunter Davis, Sus; 1,600 relay — 1. York Suburban, 3:48.3; Shot put — 1. Ralph Casper, YS, 43-3. 2. RJ Myers, Sus. 3. Aiden Fryar, YS; Discus — 1. Ralph Casper, YS, 119-3. 2. Hunter Klein, YS. 3. Jon Anderson, Sus; Triple jump — 1. Wesley Juarez, Sus, 37-1. 2. Judah Licharowicz, Sus. 3. Chris Rhyme, Sus; Long jump — 1. Chris Rhyme, Sus, 16-6 ½. 2. Talon Peffley, YS. 3. Judah Licharowitz, Sus; High jump — 1. Nick Pitoniak, YS, 5-6. 2. Chris Rhyne, Sus. 3. Illanzo Feliciano, YS; Pole vault — 1. Peter Smith, YS, 11-6. 2. Ryan Gloeckner, Sus. 3. Aiden Fryar, YS; Javelin — 1. Hunter Klein, YS, 137-0. 2. Joe Mays, Sus. 3. Zach Kettinger, Sus.

Biglerville 76, York County Tech 70
At Biglerville
3,200 relay
— 1. York County Tech, 9:21.0; 110 hurdles — 1. Brandon Montouth, YCT, 16.2. 2. Josh Brandt, Big. 3. Jamal Cash, YCT; 100 — 1. Bry’Quan Sweeney, YCT, 11.1. 2. Dayne Showers, Big. 3. Scott Cooper, Big; 1,600 — 1. Daniel Wood, Big, 5:04.2. 2. Evan Schlosser, YCT. 3. Jorge Acevedo, Big; 400 relay — 1. Biglerville, 48.0; 400 — 1. David Porter, YCT, 54.8. 2. Nathan Lehr, YCT. 3. Michael Southerly, Big; 300 hurdles — 1. Brandon Montouth, YCT, 42.3. 2. Kole Shenberger, YCT. 3. Josh Brandt, Big; 800 — 1. Daniel Wood, Big, 2:10.5. 2. David Porter, YCT, 3. Carter Tatara, Big; 200 — 1. Bry’Quan Sweeney, YCT, 22.8. 2. Jahmel Blunt, YCT. 3. Scott Cooper, Big; 3,200 — 1. Daniel Wood, Big, 10:25.9. 2. Evan Schlosser, YCT. 3. Luis Perez, YCT; 1,600 relay — 1. York County Tech, 4:38.2; Shot put — 1. William Landis, YCT, 40-6 ½. 2. Zach Hutzell, Big. 3. Nate Bowmaster, Big; Discus — 1. Zach Hutzell, Big, 105-4. 2. Nate Bowmaster, Big. 3. Liam Landis, YCT; Triple jump — 1. Fisher Taylor, Big, 39-9. 2. Dayne Showers, Big. 3. Isaiah Colon, YCT; Long jump — 1. Fisher Taylor, Big, 18-5. 2. Dayne Showers, Big. 3. Kole Shenberger, YCT; High jump — 1. Nick Bell, Big, 5-8. 2. Kole Shenberger, YCT. 3. Zephaniah Stubbs, YCT; Pole vault — 1. Carter Tatara, Big, 8-0; Javelin — 1. Ben Hurda, Big, 155-0. 2. Alec Almonte, YCT. 3. Derek Tosten, Big.

Gettysburg 110, Dover 40
At
 Dover
3,200 relay — 1. Gettysburg (Joseph Pecaitis, Tyler Bream, Tyler Cole, Filler), 8:45.89; 110 hurdles — 1. Ednycelius, Get, 17.3. 2. Jadan Santoyo, Get. 3. Cameron Bullock, Get; 100 — 1. Endycelius, Get, 11.4. 2. Duran Ledbetter, Do. 3. Cameo, Get; 1,600 — 1. Gabe Lloyd, Do, 4:53.4. 2. Ryan Haskins, Get. 3. John Sengia, Do; 400 relay — 1. Gettysburg (Isaac Myers, Canonzado, Marquise Camel, Edny Celius), 45.0; 400 — 1. Bream, Get, 55.4. 2. Feeser, Get. 3. Hogan, Get; 300 hurdles — 1. Luke Milhimes, Get, 46.5. 2. Sengia, Do. 3. Morris, Get; 800 — 1. Filler, Get, 2:02.5. 2. Lloyd, Do. 3. Haskins, Get; 200 — 1. Camel, Get, 24.3. 2. Spahr, Do. 3. Watkins, Do; 3,200 — 1. Brady Filler, Get, 11:15.6. 2. Dan Filler, Get. 3. Sengia, Do; 1,600 relay — 1. Dover (Kire Watkins, Dylan Spahr, Ledbetter, Lloyd), 3:35.6; Shot put — 1. Rahmeire Bradshaw, Do, 37-8. 2. Aaron Stoner, Get. 3. Jake Heiges, Get; Discus — 1. Brady Buckey, Get, 107-3. 2. Trevor Miller, Get. 3. Heiges, Get; Triple jump — 1. Ravaughn Dillard, Get, 46-1. 2. Keith Davis, Do. 3. Jerry O’Neal; Long jump — 1. Dillard, Get, 22-3. 2. Edny Celius, Get. 3. Davis, Do; High jump — 1. Marquise Camel, Get, 5-10. 2. Dillard, Get. 3. Davis, Do; Pole vault — 1. Joe Pecaitis, Get, 11-0. 2. Isaac Myers, Get. 3. Matt Balas, Get; Javelin — 1. Nate Jones, Get, 129-1. 2. Josh Bradley, Do. 3. John Sterner, Do.

Littlestown 76, Bermudian Springs 74
At Bermudian Springs
3,200 relay
— 1. Littlestown (Cole Abell, Jose Ariza, Michael Bittinger, Michael Kakoulin), 9:36.7; 110 hurdles — 1. Trevor Grim, BS, 15.6. 2. Dylan Lott, BS. 3. Payton Rohrbaugh, BS; 100 — 1. Devin Hodger, BS, 11.4. 2. Jackson Hornbrook, Lt. 3. Carl Harris, Lt; 1,600 — 1. Bittinger, Lt, 4:49.6. 2. Chad Long, BS. 3. Kakoulin, Lt; 400 relay — 1. Bermudian Springs (Bross, Curfman, Krebs, Hodger), 46.9; 400 — 1. Hornbrook, Lt, 53.3. 2. Storey, Lt. 3. Brandon Jackson, BS; 300 hurdles — 1. Trevor Grim, BS, 42.9. 2. Lott, BS. 3. Samuel Billand, Lt; 800 — 1. Bittinger, Lt, 209.8. 2. Long, BS. 3. Kakoulin, Lt; 200 — 1. Wesley Storey, Lt, 23.4. 2. Hornbrook, Lt. 3. Curfman, BS; 3,200 — 1. Bittinger, Lt, 10:57.5. 2. Long, BS. 3. Kakoulin, Lt; 1,600 relay — 1. Littlestown, 3:45.0; Shot put — 1. Aaron Becker, BS, 40-5 ½. 2. Jonah Lacks, Lt. 3. Chase Michael, Lt; Discus — 1. Becker, BS, 110-6. 2. Anthyn Brown, Lt. 3. Lacks, Lt; Triple jump — 1. Devon Hodger, BS, 41-0. 2. Alexander Potts, Lt, 3. Lott, BS; Long jump — 1. Hodger, BS, 20-11. 2. Potts, Lt. 3. Brandon Jackson, BS; High jump — 1. Jackson, BS, 5-4. 2. Brenton Krebs, BS; Pole vault — 1. Darren Beall, BS, 11-0. 2. Anthony Weaver, Lt. 3. Juliano Perez, BS; Javelin — 1. Cody Boyd, Lt, 142-0. 2. Liam Mayhle, Lt. 3. Lacks, Lt.

Red Lion 77, South Western 73
At
 Red Lion
3,200 relay — 1. Red Lion (Joel Gatchall, Micah Bodish, Miller, Stough), 9:20.9; 110 hurdles — 1. Dominic Eyler, RL, 15.4. 2. Noah Pillsbury, RL. 3. Chris Steckel, SW; 100 — 1. Drew Hartlaub, SW, 11.1. 2. Dee Shaw, SW. 3. Noah Staub, SW; 1,600 — 1. Alex Butler, RL, 4:56.4. 2. Bodish, RL. 3. John Timmons, SW; 400 relay — 1. South Western (Shaw, Staub, Shareef Jakes, Hartlaub), 45.6; 400 — 1. Gatchell, RL, 53.9. 2. Michael Johnson, SW. 3. Corbin Pfaff, SW; 300 hurdles — 1. Dayne Schmelyun, SW, 41.9. 2. Pillsbury, RL. 3. Noah Langenfeld, SW; 800 — 1. Gatchell, RL, 2:14.6. 2. Timmons, SW. 3. Stough, RL; 200 — 1. Paul Jones, RL, 22.8. 2. Shaw, SW. 3. Garrett Helf, RL; 3,200 — 1. Alex Miller, RL, 11:04.4. 2. Bodish, RL. 3. Timmons, SW; 1,600 relay — 1. Red Lion (Jones, Gatchell, Jessup, Pillsbury), 3:34.4; Shot put — 1. Josh Zeroth, SW, 45-3 3/4. 2. Kenneth Fields, SW. 3. Nick Taylor, RL; Discus — 1. Zeroth, SW, 144-5. 2. Fields, SW. 3. Lowe, SW; Triple jump — 1. Jones, RL, 38-9. 2. Brock Geiman, SW. 3. Jakes, SW; Long jump — 1. Jones, RL, 18-6 1/4. 2. Geiman, SW. 3. Nick Cobb, RL; High jump — 1. Staub, SW, 5-8. 2. Geiman, SW. 3. Adale Best, RL; Pole vault — 1. Greg Potter, RL, 14-3. 2. Jan Adler, RL. 3. C. George, RL; Javelin — 1. Josh Zeroth, SW, 138-6. 2. Riley Lowe, SW. 3. Zavier George, RL.

Dallastown 92, Spring Grove 58
At Dallastown
3,200 relay — 1. Spring Grove (Smith, Colbert, Maldanado, Culp), 8:49.9; 110 hurdles — 1. Justin Atwood, Dt, 15.5. 2. Jawaun McMillan, Dt. 3. Garrison Kearse, Dt; 100 — 1. Isiah Ward, Dt, 11.7. 2. Tyrell Hartwill, SG. 3. Devin Wherley, SG; 1,600 — 1. Justin Culp, SG, 4:25.5. 2. Jordan Maldonado, SG. 3. Bryce Gable, Dt; 400 relay — 1. Dallastown (Tracy, Wood, Patterson, Centeno), 44.1; 400 — 1. Kallen Patterson, Dt, 53.8. 2. Justin Tracy, Dt. 3. Matt Asobayire, Dt; 300 hurdles — 1. Atwood, Dt, 43.4. 2. Michael Hanuska, Dt. 3. Tommy Viens, Dt; 800 — 1. Culp, SG, 2:08.3. 2. Nike Diaz, Dt. 3. Tracy, Dt; 200 — 1. Ward, Dt, 23.0. 2. Patterson, Dt. 3. Edgar Centeno, Dt; 3,200 — 1. Tristan Smyser, SG, 10:41.7. 2. Gable, Dt. 3. Jake Menchey, Dt; 1,600 relay — 1. Dallastown (Atwood, Patterson, Ward, Tracy), 3:39.5; Shot put — 1. Tony Nelo, Dt, 47.2. 2. Garrett Fissel, SG. 3. Izzy Carrion, Dt; Discus — 1. Jack Lehr, Dt, 113-6. 2. Nelo, Dt. 3. Yost, SG; Triple jump — 1. Noah Hayes, SG, 39-11. 2. Adam Warehime, SG. 3. Brandon Baldwin, Dt; Long jump — 1. Warehime, SG, 21-0 3-4. 2. Centeno, Dt. 3. Tyrell Hartwell, SG; High jump — 1. Warehime, SG, 5-10. 2. (tie) Hayes, SG and Atwood, Dt; Pole vault — 1. Jacob Bowman, SG, 11-0. 2. Dillon Callahan, Dt. 3. Jessie Barley, SG; Javelin — 1. Jack Lehr, Dt, 142.3. 2. Landon Firestone, Dt. 3. Carrion, Dt.

West York 107, Kennard-Dale 41
At West York
3,200 relay
— 1. West York (Seifarth, Limbert, Myers, Hughes), 10:50.2; 110 hurdles — 1.Chris Moore, KD, 15.9. 2. Ay’Juan Marshall, WY. 3. DJ. Mcrae, WY; 100 — 1. Anthony Hawkins, WY, 11.4. 2. Williams, KD, 3. Jamal Anderson, WY; 1,600 — 1. Meryl Burnhard, KD, 4:52.1. 2. Connor Shroll, WY. 3. Kyle Chambers, WY; 400 relay — 1. West York (Dazhir Hughes, Anthony Hawkins, Anderson, Shane Kauffman), 46.1; 400 — 1. Damor Hughes, WY, 57.8. 2. Alex Roupas,WY. 3. Candence Thomas, WY; 300 hurdles — 1. Moore, KD, 43.2. 2. Marshall, WY. 3. Mcrae, WY; 800 — 1. Jack Seifarth, WY, 2:06.9. 2. Josh Chamberlin, KD. 3. Eric Graeger, KD; 200 — 1. Shane Kauffman, WY, 24.0. 2. Anthony Hawkins, WY. 3. Williams, KD; 3,200 — 1. Schroll, WY, 10:57.1. 2. Chambers, WY. 3. Jake Spangler, WY; 1,600 relay — 1. West York (Seifarth, Kauffman, Roupas, Hughes), 3:56.7; Shot put — 1. Kyle Hoffman, WY, 40-4 ½. 2. Luke Hoffman, WY. 3. Davoun Barber, WY; Discus — 1. Luke Hoffman, WY 148-8. 2. K. Hoffman, WY. 3. Anthony Torres, WY; Triple jump — 1. Chris Moore, KD, 37-9. 2. Raymell Baldwin, WY. 3. Jacob Franklin, WY; Long jump — 1. Zack Drake, KD, 17-8 ¼. 2. Donnell Williams, KD. 3. Damor Hughes, WY; High jump — 1. Candence Thomas, WY, 5-6. 2. Dazhir Hughes, WY; Pole vault — 1. Mark Hushon, KD, 10-0. 2. Nate Newcomer, WY; Javelin — 1. L. Hoffman, WY, 123-0. 2. Newcomer, WY, Thomas, WY.

Eastern York 104, Northeastern 44
At Northeastern
3,200 relay
— 1. Eastern York (Dailey, Falk, Lopez, Bair), 9:29.8; 110 hurdles — 1. Richardson, EY, 16.4. 2. Weaver, EY. 3. Martin, EY; 100 — 1. Treasure, EY, 11.3. 2. Bernstein, EY. 3. Brown, Ne; 1,600 — 1. Dailey, EY, 5:00. 2. Hake, Ne. 3. Faulk, EY; 400 relay — 1. Eastern York, 48.7; 400 — 1. Bair, EY, 52.8. 2. Treasure, EY. 3. Glatfelter, EY; 300 hurdles — 1. Weaver, EY, 44.7. 2. Richardson, EY. 3. Mackley, EY; 800 — 1. Lopez, EY, 2:06.9. 2. Hake, Ne. 3. Snyder, EY; 200 — 1. Treasure, EY, 23.3. 2. Bernstein, EY. 3. Kemper, Ne; 3,200 — 1. Dailey, EY, 11:03.7. 2. Faulk, EY. 3. McElwaine, Ne; 1,600 relay — 1. Eastern York (Treasure, Bair, Lopez, Richardson), 3:44.3; Shot put — 1. Touchton, EY, 35-3 ¼. 2. Williams, Ne. 3. Snell, EY; Discus — 1. Brown, Ne, 79-11. 2. Gardner, EY. 3. Myers, Ne; Triple jump — 1. Snyder, EY, 35-6. 2. Dozier, Ne. 3. Bueltz, Ne; Long jump — 1. Wigginton, Ne, 18-6. 2. Berstein, EY. 3. Snyder, EY; High jump — 1. Martin, EY, 5-4. 2. Wigginton, Ne; Pole vault — 1. Medina, Ne, 9-6. 2. Galtfelter, EY; Javelin — 1. Williams, Ne, 124-6. 2. Suero, Ne. 3. Myers, Ne.



LINKEDINCOMMENTMORE
Read or Share this story: http://gtpa.co/1RWYZmW