LINKEDINCOMMENTMORE

Delone Catholic 108, Bermudian Springs 42
At Bermudian Springs
3,200 relay — 1. Delone Catholic, 10:59.1; 100 hurdles — 1. Milliken, DC, 16.4. 2. Lily Singleton, DC. 3. Kayla Pyles, BeS; 100 — 1. Teresa Pecher, DC, 13.0. 2. Milliken, DC. 3. Sophie Gilbert, DC; 1,600 — 1. Kate Mowrey, DC, 5:46.8. 2. Natalie Wildasin, DC. 3. Kaitlyn McColum, BeS; 400 relay — 1. Delone Catholic, 53.2; 400 — 1. Leanne Sneeringer, DC, 1:05.5. 2. Maggie Wells, DC. 3. Makalyn Shipp, BeS; 300 hurdles — 1. Singleton, DC, 50.1. 2. Aine Yacapsin, BeS. 3. Lauren Trummer, DC; 800 — 1. Mowrey, DC, 2:34.1. 2. McCollum, BeS. 3. Wildasin, DC; 200 — 1. Brianna Milliken, DC, 28.8. 2. Madison Harbaugh, BeS. 3. Amber Milliken, DC; 3,200 — 1. Sneeringer, DC, 12:58. 2. Alyssa Alberghini, DC. 3. Abbey Sweeney, DC; 1,600 relay — 1. Delone Cathoilc, 4:26; Shot put — 1. Gabby Emeigh, BeS, 31-5. 2. Becca Dolce, DC. 3. Molly Raville, DC; Discus — 1. Emeigh, BeS, 96-0. 2. Amber Johnson, DC. 3. Raville, DC; Triple jump — 1. Sydney Dockins, DC, 33-5 1/2. 2. Trummer, DC. 3. Julianna  Malesky, DC; Long jump — 1. Pecher, DC, 15-8. 2. Deanna Boyer, BeS. 3. Malesky, DC; High jump — 1. Jwianna Malesky, DC, 4-8. 2. Lexi Redding, DC. 3. Dianne Boyer, BeS; Pole vault — 1. Tiffany Small, DC, 9-0. 2. Danielle Malensky, DC. 3. Belizabeth Marquez, BeS; Javelin — 1. Emeigh, BeS, 102-3. 2. Marquez, BeS. 3. Johnson, DC.

Fairfield 85, Littlestown 61
At Littlestown
3,200 relay — 1. Littlestown (Hannah Riley, Grace Murphy, Peyton Motter, Janelle Kress), 11:58.4; 100 hurdles — 1. Moriah Logue, F, 16.5. 2. Lexi Sanders, F. 3. Maria Torborg, F; 100 — 1. Cierra Phillips, F, 12.7. 2. Kristen Langrill, Lt. 3. T. Padilla, Lt; 1,600 — 1. Abbey Hebenton, F, 5:57.8. 2. Kayleigh McClay, Lt. 3. Kasey Shaffer, F; 400 relay — 1. Fairfield (Sarah Heinbaugh, Logue, Logue, Phillips), 52.1; 400 — 1. H. Logue, F, 1:04.7. 2. Alexis Morey, Lt,. 3. Heinbaugh, F; 300 hurdles — 1. M. Logue, F, 51.7. 2. Cailey Sentz, Lt. 3. Torborg, F; 800 — 1. Lindsey Lytle, F, 2:36.3. 2. J. Kress, Lt. 3. Hebenton, F; 200 — 1. Logue, F, 27.0. 2. Langrill, Lt. 3. Padilla, Lt; 3,200 — 1. A. Hebenton, F, 13:45. 2. K. McClay, Lt. 3. Ashley Heldibridle, Lt; 1,600 relay — 1. Littlestown (Morey Padilla, Rudisill, Langrill), 4:33; Shot put — 1. M. Tarell, F, 32-9 1/2. 2. Ashley Deal, Lt. 3. Maddie Abrams, Lt; Discus — 1. Bre Smith, Lt, 105-8. 2. Rachel Cole, Lt. 3. M. Bequette, F; Triple jump — 1. Bailey Selman, F, 28-3 1/2. 2. Amber Segessenman, Lt. 3. Riley, Lt; Long jump — 1. Logue, F, 15-4. 2. Segessenman, Lt. 3. Selman, F; High jump — 1. Megan Bequette, F, 4-4; Pole vault — 1. Phillips, F, 9-6. 2. Seggessenman, Lt; Javelin — 1. Phillips, F, 99-0. 2. R. Louvell, Lt. 3. L. Little, Lt.

York County Tech 136, Hanover 14
At York County Tech
3,200 relay — 1. York County Tech (Brett, MacDougal, Ellis, Debolt), 12:02; 100 hurdles — 1. Welsh, YCT, 19.0. 2. Principe, YCT. 3. Owens, YCT; 100 — 1. Garrett, YCT, 13.1. 2. Barton, YCT. 3. Kamara, YCT; 1,600 — 1. Reck, Han, 6:27. 2. Jenks, YCT. 3. Atkins, YCT; 400 relay — 1. York County Tech )Way, Chesnavage, Kamara, Kamara), 58.1; 400 — 1. Garrett, YCT, 1:04. 2. Brett, YCT. 3. Walsh, YCT; 300 hurdles — 1. Owens, YCT, 1:00. 2. Principe, YCT. 3. Heath, Han; 800 — 1. MacDougall, YCT, 2:32. 2. Debolt, YCT. 3. Ellis, YCT; 200 — 1. Barton, YCT, 27.9. 2. Kamara, YCT. 3. Ivanez, Han; 3,200 — 1. MacDougall, YCT, 13:28. 2. Gulley, YCT. 3. Reck, Han; 1,600 relay — 1. York County Tech (Brett Debolt, Ellis, Garrett), 4:47; Shot put — 1. Wurzbach, YCT, 29-0. 2. Shoff, YCT. 3. Stough, YCT; Discus — 1. Shoff, YCT, 83-9. 2. Wurzbach, YCT. 3. Womer, Han; Triple jump — 1. Corbitt, YCT, 34-1. 2. Evans, YCT. 3. Gerlach, Han; Long jump — 1. Corbitt, YCT, 15-7. 2. Welsh, YCT. 3. Gerlach, Han; High jump — 1. Evans, YCT, 4-10. 2. Corbitt, YCT. 3. Moody, YCT; Pole vault — 1. Corbitt, YCT, 11-0. 2. Belles, YCT. 3. Rodriquez, YCT; Javelin — 1. Glass, YCT, 79-9. 2. Womer, Han. 3. Wurzbach, YCT.

Red Lion 87, New Oxford 63
At Red Lion
3,200 relay — 1. Red Lion (Falkner, Miller, Gatchell, Schluderberg), 10:53.5; 100 hurdles — 1. D. Sterner, NO, 16.5. 2. Godfrey, RL. 3. Wayne, NO; 100 — 1. Johnson, NO, 12.2. 2. Winnings, RL. 3. Snyder, RL; 1,600 — 1. Schluderberg, RL, 5:42.9. 2. Gatchell, RL. 3. Kaylee Shadle, NO; 400 relay — 1. Red Lion (Treffinger, Adams, Althoff, Shoemaker), 1:10.3; 400 — 1. Rachel Winnings, RL, 1:07.4. 2. Snyder, RL. 3. Grace Treffinger, RL; 300 hurdles — 1. Jayla Godfrey, RL, 49.2. 2. Mikayla Wayne, NO. 3. Glory Keough, RL; 800 — 1. Kate Gatchell, RL, 2:32.1. 2. Schulderberg, RL. 3. Steph Becker, NO; 200 — 1. Ayanna Johnson, NO, 26.0. 2. Winnings, RL. 3. Danielle Sterner, NO; 3,200 — 1. Rohrbaugh, NO, 13:55.6. 2. Tori Ritcher, NO. 3. Erin Bray, RL; 1,600 relay — 1. Red Lion (Winnings, Gatchell, Snyder, Godfrey), 4:27; Shot put — 1. B. Wanbaugh, RL, 31-10 3/4. 2. M. Smith, NO. 3. Madison Kling, RL; Discus — 1. Kling, RL, 113-10. 2. Madi Smith, NO. 3. Wanbaugh, RL; Triple jump — 1. Ayanna Johnson, NO, 35-3 1/2. 2. Godfrey, RL. 3. Keough, RL; Long jump — 1. Johnson, NO, 16-6 1/2. 2. Keough, RL. 3. Carson Pennings, NO; High jump — 1. Sterner, NO, 4-6. 2. Lauren Engield, RL. 3. (tie) Lauren Deaver and Libby Holloway, RL; Pole vault — 1. Rachel Groden, NO, 10-9. 2. Deaver, RL. 3. Sterner, NO; Javelin — 1. Smith, NO, 127-0. 2. Wanbaugh, RL. 3. Kling, RL.

South Western 89, Central York 61
At Central York
3,200 relay — 1. Central York, 10:38.7; 100 hurdles — 1. Mooradian, SW, 15.4. 2. Crane, CY. 3. Donivian, SW; 100 — 1. Evans, CY, 12.4. 2. Sheaer, CY. 3. Still, CY; 1,600 — 1. Newton, SW, 5:46.9. 2. Wilson, CY. 3. Forry, SW; 400 relay — 1. South Western, 50.8; 400 — 1. Trone, SW, 1:01.9. 2. Sheaer, CY. 3. Snyder, SW; 300 hurdles — 1. Mooradian, SW, 45.8. 2. Scriginoli, CY. 3. Crane, CY; 800 — 1. Newton, SW, 2:29.2. 2. Wilson, CY. 3. Ball, CY; 200 — 1. Trone, SW, 28.1. 2. Jordan, CY. 3. Heap, CY; 3,200 — 1. Palm, CY, 12:26.7. 2. Forry, SW. 3. Wetzel, SW; 1,600 relay — 1. South Western, 4:09.1; Shot put — 1. Walker, SW, 31-4. 2. Frazier, SW. 3. McMaster, SW; Discus — 1. Hinchclif, CY, 96-4. 2. Walker, SW. 3. Frazier, SW; Triple jump — 1. Lundy, CY, 29-6 1/4. 2. Tracey, SW. 3. Shipley, SW; Long jump — 1. Still, CY, 15-5 1/4. 2. Heap, CY. 3. Brooks, SW; High jump — 1. Brooks, SW, 5-1. 2. Guinan, SW. 3. Snyder, SW; Pole vault — 1. McCamant, SW, 8-0. 2. Hughes, CY. 3. Miller, SW; Javelin — 1. Walker, SW, 101-0. 2. Geiman, SW. 3. McMaster, SW.

West York 83, Northeastern 66
At West York
3,200 relay — 1. West York (Bethany Weaver, Nicole Stough, Megan Lankford, Maddie Miller), 10:56.6; 100 hurdles — 1. Hannah Schell, Ne, 16.6. 2. Becca Gohn, WY. 3. Makaylah Pazzino, Ne; 100 — 1. Lauren Williamson, Ne, 12.5. 2. Jade Willis, Ne. 3. Aryon Williams, WY; 1,600 — 1. Weaver, WY, 5:45.3. 2. Kyleigh Smeltzer, Ne. 3. Lankford, WY; 400 relay — 1. West York (Gohn, Angie Hawkins, Deonna Small, Williams), 53.3; 400 — 1. Amanda Bentz, Ne, 1:06.8. 2. Myah Gurreri, WY. 3. Joyce Ngounou, WY; 300 hurdles — 1. Gohn WY, 52.8. 2. Claudia Grosse, WY. 3. Schell, Ne; 800 — 1. Stough, WY, 2:34.0. 2. Miller, WY. 3. Emily Davis, Ne; 200 — 1. Williamson, Ne, 27.4. 2. Bentz, Ne. 3. Small, WY; 3,200 — 1. Weaver, WY, 12:36.3. 2. R. Rush, Ne. 3. Smeltzer, Ne; 1,600 relay — 1. West York (Erin Chubb, Ngounou, Stough, Miller), 4:31.8; Shot put — 1. Katie Tallman, WY, 32-9 3/4. 2. Brenna Schroter, Ne. 3. Paige Gembe, WY; Discus — 1. Tallman, WY, 89-4. 2. Gembe, WY. 3. Schroter, Ne; Triple jump — 1. Makaylah Pizzino, Ne, 28-4 1/2. 2. Jury, WY. 3. Audrey Kinney, WY; Long jump — 1. Williamson, Ne, 15-5 1/4. 2. Williams, WY. 3. Jury, WY; High jump — 1. Jade Willis, Ne, 5-0. 2. Peyton Falkenstien, Ne. 3. Hawkins, WY; Pole vault — 1. Michaela Bradley, Ne. 2. Tallman, WY; Javelin — 1. Tallman, WY, 95-2. 2. Schroter, Ne. 3. Gembe, WY.

Dover 119, Kennard-Dale 19
West Shore Christian 61, Kennard-Dale 38
Dover 103, West Shore Christian 22

At Dover
3,200 relay — 1. Dover (Kelly Fenn, Caelin Burn, Hannah Smith, Maria Todd), 13:21; 100 hurdles — 1. Peyton Mulder, Do, 16.0; 100 — 1. Ollis, KD, 13.0. 2. Sienna Woddyard, Do. 3. Kiarra Flythe, Do; 1,600 — 1. Madison Schmaltz, Do, 6:20.5. 2. Ciera Malehorn, Do. 3. Alyssa Kuykendall, Do; 400 relay — 1. Dover (Flythe, Peyton Miller, M. Miller, Woodyard), 54.1; 400 — 1. Marissa Coley, Do, 1:06.8. 2. Mariah Eshelman, Do. 3. Emilee Rynard, WSC; 300 hurdles — 1. Peyton Mulder, Do, 52.4. 2. Mack Patterson, Do. 3. Kuykendall, Do; 800 — 1. Jaden, KD, 2:39.9. 2. Coley, Do. 3. Malehorn, Do; 200 — 1. Ollis, KD, 27.8. 2. Woodyward, Do. 3. M. Miller, Do; 3,200 — 1. Emily Reynolds, Do, 14:00.9. 2. Kelly Fenn, Do. 3. Hallie, KD; 1,600 relay — 1. Dover (Mulder, Eshelman, Coley, Woodyard), 4:37; Shot put — 1. Rajah Fink, Do, 33-0. 2. Emily Eckard, Do. 3. Alesix Kohr, Do; Discus — 1. Eckard, Do, 107-9. 2. Fink, Do. 3. Meredith Becker, Do; Triple jump — 1. Rynard, WSC, 28-9. 2. Braeden Harris, Do. 3. Grace Leathers, Do; Long jump — 1. Vernal, WSC, 13-11. 2. Grace Beierschmidt, Do. 3. Rynard, WSC; High jump — 1. Caylee Hayes, Do, 4-6. 2. Beierschmidt, Do; Pole vault — 1. Haley Sweitzer, Do, 6-0; Javelin — 1. Kohr, Do, 82-3. 2. Becker, Do. 3. Fink, Do.

Read or Share this story: http://gtpa.co/1SrHqvD