4 LINKEDINCOMMENTMORE

Delone Catholic 114, Biglerville 36
At Biglerville
3,200 relay
— 1. Delone Catholic, 11:18.0; 100 hurdles — 1. Lily Singleton, DC, 17.5. 2. Lauren Trummer, DC. 3. Brianna Milliken, DC; 100 — 1. Kendyll Fissell, Big, 13.5. 2. Danielle Malesky, DC. 3. B. Milliken, DC; 1,600 — 1. Leanne Sneeringer, DC, 5:53.5. 2. Baylee Robey, Big. 3. Maggie Wells, DC; 400 relay — 1. Delone Catholic, 52.3; 400 — 1. C. Gilbert, DC, 1:04.5. 2. Yasmin Calderon, Big. 3. E. Pena, Big; 300 hurdles — 1. Tiffany Small, DC, 49.9. 2. Trummer, DC. 3. Singleton, DC; 800 — 1. Kate Mowery, DC, 2:33.9. 2. Brice Gardner, Big. 3. Olivia Bunch, DC; 200 — 1. Teresa Pecher, DC, 27.9. 2. Fissel, Big. 3. Emma Malinowski, DC; 3,200 — 1. Robey, Big, 12:29.7. 2. Alyssa Alberghini, DC. 3. Abbey Sweeney, DC; 1,600 relay — 1. Delone Catholic, 4:30.7; Shot put — 1. Haley Kuhn, Big, 29-6. 2. Emily Mentzer, Big. 3. Becca Dolce, DC; Discus — 1. Amber Johnson, DC, 98-9. 2. Sarah Senft, DC. 3. Molly Raville, DC; Triple jump — 1. Sydney Dockins, DC, 33-10. 2. Trummer, DC, 32-3 ½. 3. Julianna Malesky, DC; Long jump — 1. Teresa Pecher, DC, 15-7. 2. J. Malesky, DC. 3. Lexi Redding, DC; High jump — 1. Julianna Malesky, DC, 4-8. 2. Ali Serro, Big. 3. Redding, DC; Pole vault — 1. Tiffany Small, DC, 9-8. 2. D. Malesky, DC. 3. Kinsey Cook, Big; Javelin — 1. Makenna Martin, DC, 86-11. 2. Johnson, DC. 3. Mentzer, Big.

Susquehannock 116, Kennard-Dale 33
At Susquehannock
3,200 relay
— 1. Susquehannock, 12:47; 100 hurdles — 1. Kayla Bennett, Sus, 18.2. 2. Brianna Fitzgerald, Sus. 3. Corrie Orner, Sus; 100 — 1. Jessica Ollis, KD, 14.1. 2. Emily Houska, Sus. 3. Emma Lonas, Sus; 1,600 — 1. Maddie Ferner, KD, 5:46.2. 2. Jaden Gray, KD. 3. Elizabeth Six, KD; 400 relay — 1. Susquehannock, no time; 400 — 1. Emma Lonas, Sus, 1:09.5. 2. Katie Fritzch, KD. 3. Julia Houseal, Sus; 300 hurdles — 1. Brianna Fitzgerald, Sus, 57.2. 2. Kayla Bennett, Sus. 3. Corrie Orner, Sus; 800 — 1. Maddie Ferner, KD, 2:33.3. 2. Victoria Acton, Sus. 3. Jaden Gray, KD; 200 — 1. Jessica Ollis, KD, 27.7. 2. Emily Houstka, Sus. 3. Danielle Moore, Sus; 3,200 — 1. Maddie Ferner, KD, 14:28. 2. Courtney Rodgers, Sus. 3. Juliana Wagner, Sus; 1,600 relay — 1. Susquehannock, 4:51.6; Shot put — 1. Emily Shertle, Sus, 28-7. 2. Megan Brose, Sus. 3. Stevie King, Sus; Discus — 1. Kate Burgess, Sus, 100-4. 2. Emily Schertle, Sus. 3. Casey Kummer, Sus; Triple jump — 1. Brianna Fitzgerald, Sus, 28-5 ½. 2. Nia Bennett, Sus. 3. MacKenzie Brose, Sus; Long jump — 1. Nia Bennett, Sus, 13-3 ½. 2. Brianna Fitzgerald, Sus. 3. Julia Houseal, Sus; High jump — 1. Nia Bennett, Sus, 4-4. 2. Mackenzie Brose, Sus; Pole vault — 1. Allison Rodgers, Sus, 7-3. 2. Kaila Taylor, Sus. 3. Emily Gloeckner, Sus; Javelin — 1. Kate Burgess, Sus, 9-11. 2. Emily Shertle, Sus. 3. Kelsey McCullough, Sus.

Gettysburg 104, Northeastern 45
At Northeastern
3,200 relay
— 1. Gettysburg, 11:32.9; 100 hurdles — 1. Hannah Schell, Ne, 18.1. 2. Rachael Topper, Get. 3. Taylor Tuhy, Get; 100 — 1. Genesis Mercedes, Get, 13.8. 2. Kimberly Grasmick, Get. 3. Lauren Williamson, Ne; 1,600 — 1. Emily Spangler, Get, 6:34.1. 2. Micaela Bradley, Ne. 3. Kyleigh Smeltzer, Ne; 400 relay — 1. Northeastern, 54.2; 400 — 1. Genesis Mercedes, Get, 1:06.2. 2. Amanda Bentz, Ne. 3. Nichole Intile, Get; 300 hurdles — 1. Hannah Schell, Ne, 56.0. 2. Taylor Tuhy, Get. 3. Rachael Topper, Get; 800 — 1. Alexis Akranias, Get, 3:15.5. 2. Faith Miley, Get; 200 — 1. Lauren Williamson, Ne, 33.4. 2. Shyniece Conway, Ne. 3. Shannon Jenkens, Get; 3,200 — 1. Megan Yingling, Get, 14:26.7. 2. Rose Rush, Ne. 3. Melissa Cole, Get; 1,600 relay — 1. Gettysburg, 4:37.2; Shot put — 1. Maddie Pecaitis, Get, 28-7. 2. Brenna Schroter, Ne. 3. Cassie Sanders, Get; Discus — 1. Maddie Pecaitis, Get, 88-4. 2. Gayle Sullivan, Get. 3. Brenna Schroter, Ne; Triple jump — 1. Courtney Auchey, Get, 14-6 ½. 2. Olivia Young, Get. 3. Lauren Williamson, Ne; Long jump — 1. Olivia Young, Get, 31-6 ¾. 2. Taylor Tuhy, Get. 3. Abby Sieg, Get; High jump — 1. Genesis Mercedes, Get, 4-8. 2. Jade Willis, Ne. 3. Peyton Falkenstein, Ne; Pole vault — 1. Kim Grasmik, Get, 8-6. 2. Olivia Falloon, Get. 3. Micaela Bradley, Ne; Javelin — 1. Bonnita Soliday, Get, 107-0. 2. Maddie Pecaitis, Get. 3. Brenna Schroter, Ne.

Red Lion 112, William Penn 20
At Red Lion
3,200 relay
— 1. Red Lion, 12:58.8; 100 hurdles — 1. Jayla Godfrey, RL, 17.4. 2. Glori Keough, RL. 3. Meredith Kunce, RL; 100 — 1. TJ Gaines, William Penn, 13.9. 2. Treffinger, RL. 3. Jania Howell, WP; 1,600 — 1. Bailey Falkler, RL, 6:44.3. 2. Erin Orwig, RL. 3. Alyssa Grove, RL; 400 relay — 1. DQ; 400 — 1. Jayla Godfrey, RL, 1:06.2. 2. Katie Gatchell, RL. 3. Tristan Schluderberg, RL; 300 hurdles — 1. Meredith Kunce, RL, 54.4. 2. Keough, RL; 800 — 1. Alyssa Grove, RL, 3:09.5. 2. Bailey Falkler, RL; 200 — 1. Shania Grimes, WP, 29.3. 2. Kunce, RL. 3. Gaines, WP; 3,200 — 1. Sarah Helt, RL, 14:17.5. 2. Erin Orwig, RL. 3. Sierra Smith, RL; 1,600 relay — 1. No contest; Shot put — 1. Maddison Kling, RL, 29-11 ½. 2. Brianna Wambaugh, RL. 3. Kerrigan Ketzenberger, RL; Discus — 1. Madison Kling, RL, 113-3. 2. Wambaugh, RL. 3. Kristin Nowicki, RL; Triple jump — 1. Jayla Godfrey, RL, 30-5 ½. 2. Glori Keough, RL. 3. Lauren Enfield, RL; Long jump — 1. K. Perry, WP, 14-4 ½. 2. Kunce, RL. 3. Godfrey, RL; High jump — 1. Lauren Deaver, RL, 4-4; Pole vault — 1. Lauren Deaver, RL, 8-6; Javelin — 1. Brianna Wambaugh, RL, 100-5. 2. Emoni Perkiss, WP. 3. Madison Kling, RL.

York County Tech 96.5, Bermudian Springs 53.5
At York County Tech
3,200 relay
— 1. York County Tech, 12:15.7; 100 hurdles — 1. Pyles, BeS, 18.7. 2. Lindsey Brehm, BeS. 3. Aine Yacapsin, BeS; 100 — 1. Genesis Garrett, YCT, 13.7. 2. Judy Barton, YCT. 3. Morris, YCT; 1,600 — 1. Katie MacDougall, YCT, 5:54.0. 2. Sam Jenks, YCT. 3. Julia Atkins, YCT; 400 relay — 1. York County Tech, 53.5; 400 — 1. Shupp, BeS, 1:06.8. 2. Bria Schneider, YCT. 3. Olivia Ellis, YCT; 300 hurdles — 1. Lindsey Brehm, BeS, 52.9. 2. McCayla, Welsh, YCT. 3. Yacapsin, BeS; 800 — 1. Katie MacDougall, YCT, 2:43.9. 2. Gabby Debolt, YCT. 3. James, YCT; 200 — 1. Genesis Garrett, YCT, 28.9. 2. Barton, YCT. 3. Morris, YCT; 3,200 — 1. Katie MacDougall, YCT, 19:00.0. 2. McCollum, BeS. 3. Makayla Grothe, YCT; 1,600 relay — 1. Bermudian Springs, 4:37.3; Shot put — 1. D’Shanna Edwards, YCT, 35-5. 2. Gabby Emeigh, BeS. 3. Wurzbach, YCT; Discus — 1. D’Shanna Edwards, YCT, 107-10. 2. Emeigh, BeS. 3. Shoff, YCT; Triple jump — 1. Corbitt, YCT, 31-5. 2. Tessa Rupert, BeS. 3. Kyrstin Evans, YCT; Long jump — 1. McCayla Welsh, YCT, 14-11. 2. Pyles, BeS. 3. Tessa Rupert, BeS; High jump — 1. Kyrstin Evans, YCT, 5-1. 2. Ellysa Rodriguez, YCT. 3. Metzer, YCT; Pole vault — 1. Belzabeth Marquez, BeS, 8-0. 2. Shoop, BeS. 3t. Belaus, YCT, Grimes, BeS, Armstrong, BeS; Javelin — 1. D’Shanna Edwards, YCT 112-1. 2. Emeigh, BeS. 3. Marquez, BeS.

Dallastown 77, Central York 69
At Dallastown
3,200 relay
— 1. Central York, 10:37.8; 100 hurdles — 1. Taylor Forrester, Dt, 15.7. 2. Keyra Swope, Dt. 3. Emily Goss, CY; 100 — 1. Riyana Owens, Dt, 12.6. 2. Haven Evans, CY. 3. Nisa Still, CY; 1,600 — 1. Lydia Trout, Dt, 5:46.8. 2. Gable, Dt. 3. Erin Wilson, CY; 400 relay — 1. Central York, 52.6; 400 — 1. Heap, CY, 1:03.5. 2. Jones, Dt. 3. Devon Russell, CY; 300 hurdles — 1. Taylor Forrester, Dt, 47.3. 2. Swope, Dt. 3. Hue, CY; 800 — 1. Erin Wilson, CY, 2:38.6. 2. Sarah Groetz, Dt. 3. Amanda Loeffelholz, CY; 200 — 1. Evans, CY, 26.9. 2. Natalie Shearer, CY. 3. Still, CY; 3,200 — 1. Bridget Palm, CY, 12:38.9. 2. Trout, Dt. 3. Paige Hartman, CY; 1,600 relay — 1. Dallastown, 4:23.8; Shot put — 1. Lillian Cook, Dt, 29-6 ½. 2. G. Cook, Dt. 3. Juah Toe, CY; Discus — 1. Lillian Cook, Dt, 82-0. 2. G. Cook, Dt. 3. Smith, CY; Triple jump — 1. Kathryn Lundy, CY, 30-7. 2. Hartman, Dt. 3. Kelli Snyder, CY; Long jump — 1. Taylor Forrester, Dt, 15-10 ½. 2. Still, CY. 3. Kiele Fullerton, Dt; High jump — 1. Edmonds, CY, 4-8; Pole vault — 1. Alexis Baublitz, CY, 11-0. 2. Trout, Dt. 3. Ashley Kratz, Dt; Javelin — 1. Lillian Cook, Dt, 108-6. 2. Cheyenne Graham, CY. 3. Brown, CY.

South Western 91, New Oxford 59
At New Oxford
3,200 relay
— 1. South Western, 11:09.7; 100 hurdles — 1. Lynne Mooradian, SW, 16.5. 2. Wayne, NO. 3. Carson Pennings, NO; 100 — 1. A. Johnson, NO, 13.4. 2. Kayla Brooks, SW. 3. Bryanna Brown, SW; 1,600 — 1. T. Richter, NO, 6:14.5. 2. Madison Wisensale, SW, 6:18.6. 2. Shadle, NO; 400 relay — 1. South Western, 57.4; 400 — 1. Kayla Brooks, SW, 1:05.1. 2. Jess Sillyman, SW. 3. Katie Snyder, SW; 300 hurdles — 1. Lynne Mooradian, SW, 47.3. 2. Mikayla Wayne, NO. 3. Livia Donovan, SW; 800 — 1. Emily Newton, SW, 2:39.7. 2. Gougasian, SW. 3. Shadle, NO; 200 — 1. Samantha Trone, SW, 27.7. 2. A. Johnson, NO. 3. Brown, SW; 3,200 — 1. Richter, NO, 13:34.3. 2. Wisensale, SW. 3. Natasha Wetzel, SW; 1,600 relay — 1. South Western, 5:33.6; Shot put — 1. Kirsten Jenkins, NO, 35-5. 2. J. Walker, SW. 3. Anna Frazier, SW; Discus — 1. J. Walker, SW, 115-7. 2. Madi Smith, NO. 3. Frazier, SW; Triple jump — 1. A. Johnson, NO, 35-4 ½. 2. Mooradian, SW. 3. Buckley, NO; Long jump — 1. A. Johnson, NO, 17-7. 2. Mooradian, SW. 3. Pennings, NO; High jump — 1. Taylor Geiman, SW, 4-10. 2. Snyder, SW. 3. Wayne, NO; Pole vault — 1. Rachel Groden, NO, 10-0. 2. Brooks, SW. 3. Bahlow, SW; Javelin — 1. Madi Smith, NO, 124-7. 2. J. Walker, SW. 3. Groden, NO.

York Suburban 94, Dover 56
At 
York Suburban
3,200 relay — 1. York Suburban (Sarah Murray, Bryn Walsh, Lauren Kimpel, Olivia Gettle), 10:58.8; 100 hurdles — 1. Peyton Molaer, Do, 16.9. 2. Grace Pindzola, YS. 3. Sofia Spadotto, YS; 100 — 1. Kiara Fithe, Do, 13.5. 2. Sienne Woodyard, Do. 3. Peyton Miller, Do; 1,600 — 1. Zette Pflaum, YS, 5:53.1. 2. Emma Trout, YS. 3. Lena Strong, YS; 400 relay — 1. Dover (Fithe, Miller, Wooyard, Hannah Maute), 54.7; 400 — 1. Keelie Walker, YS, 1:06.1. 2. Lindsey Flemmens, YS. 3. Mariah Eshelman, Do; 300 hurdles — 1. Moulder, Do, 50.9. 2. Ty Avery, YS. 3. Pindzola, YS; 800 — 1. Gettle, YS, 2:37.9. 2. Murray, YS. 3. Walsh, YS; 200 — 1. Wooyard, Do, 28.4. 2. Walker, YS. 3. Savannah Flanshca, YS; 3,200 — 1. Cecilia Lantz, YS, 13:12.4. 2. Phoebe Caplan, YS. 3. Brooke Ruth, YS; 1,600 relay — 1. York Suburban (Walker, Flanscha, Gettle, Pflaum), 4:33.9; Shot put — 1. Morgan Taylor, YS, 32-11. 2. Rajah Fink, Do. 3. Emily Eckard, Do; Discus — 1. Eckard, Do, 97-3. 2. Taylor, YS. 3. Fink, Do; Triple jump — 1. Maddie James, YS, 31-6. 2. Mary Gurnavage, YS. 3. Mary Sigley, YS; Long jump — 1. James, YS, 14-8 1/2. 2. Gurnavage, YS. 3. Taylor Kline, YS; High jump — 1. Madelyn Whitney, YS, 4-10. 2. James, YS. 3. Caylee Hayes, Do; Pole vault — 1. Grace Tyson, YS, 9-3. 2. Olivia Miller, YS. 3. Kirstin Copenhaver, YS; Javelin — 1. Fink, Do, 102-7. 2. Taylor, YS. 3. Alex Kohr, Do.

Fairfield 116, Hanover 29
At 
Hanover
3,200 relay — 1. Fairfield, 12:06; 100 hurdles — 1. Moriah Logue, F, 16.4. 2. Saranda Gerlach, Han. 3. A. Sanders, F; 100 — 1. Cierra Phillips, F, 12.8. 2. S. Heinbaugh, F. 3. M. Callerbach, F; 1,600 — 1. Linsey, F, 5:53. 2. Abby Hebenton, F. 3. S. Stevens, Han; 400 relay — 1. Fairfield (Heinbaugh, Callenbach, Logue, Phillips), 53.72.; 400 — 1. Hannah Logue, F, 1:05. 2. S. Heinbaugh, F. 3. Avery Martz, Han; 300 hurdles — 1. M. Logue, F, 49.96. 2. S. Gerlach, Han. 3. A. Sanders, F; 800 — 1. Lindsey Lytle, F, 2:49. 2. A. Martz, Han. 3. Ally Wagner, F; 200 — 1. A. Logue, F, 28.26. 2. M. Combuck, F. 3. S. Tracy, Han; 3,200 — 1. A. Hebenton, F, 13:52. 2. S. Stevens, Han. 3. Kacey Shaffer, F; 1,600 relay — 1. Fairfield (Mohr, Callenbach, Roser, Roberts), 5:39; Shot put — 1. Morgan Jarrell, F, 33-2. 2. Samantha Morris, F. 3. L. Ogle, F; Discus — 1. Shania Womer, Han, 75-9. 2. M. Jarrell, F. 3. Dorrie Hammond, F; Triple jump — 1. S. Gerlach, Han, 30-0 8/12. 2. B. Sellman, F. 3. K. Boyle, F; Long jump — 1. H. Logue, F, 16-0. 2. M. Logue, F. 3. S. Gerlach, Han; High jump — 1. Megan Bequette, F, 4-6; Pole vault — 1. C. Phillips, F, 9-0. 2. L. Ogle, F; Javelin — 1. C. Phillips, F, 90-2. 2. S. Womer, Han. 3. S. Morris, F.

4 LINKEDINCOMMENTMORE
Read or Share this story: http://gtpa.co/1MXe5og