LINKEDINCOMMENTMORE

Delone Catholic 113, Littlestown 37
At 
Littlestown
3,200 relay 
— 1. Delone Cathoilc, 11:25; 100 hurdles — 1. Brianna Millken, DC, 16.7. 2. Lily Singleton, DC. 3. Lauren Trummer, DC; 100 — 1. Teresa Pecher, DC, 12.1. 2. Danielle Malesky, DC. 3. Sophie Gilbart, DC; 1,600 — 1. Kate Mowrey, DC, 5:55. 2. Abbey Sweeney, DC. 3. Michelle Cao, DC; 400 relay — 1. Delone Catholic (Pecher, Tiffany Small, Amber Millken, Emma Malinowski), 52.6; 400 — 1. Taylor Lesscalleett, DC, 1:06. 2. Leanne Sneringer, DC. 3. S. Gilbart, DC; 300 hurdles — 1. Singleton, DC, 51.2. 2. Trummer, DC. 3. Hannah Riley, Lt; 800 — 1. Alyssa Alberghini, DC, 2:48. 2. Janelle Kress, Lt. 3. S. Holden, Lt; 200 — 1. Kristen Langrill, Lt, 28.3. 2. Julianna Malesky, DC. 3. Amber Segessenman, Lt; 3,200 — 1. Ashly Heldibridle, Lt, 15:03. 2. Olivia Speakman, DC. 3. S. Schissler, Lt; 1,600 relay — 1. Delone Cathoilc (Malinowski, Taylor Lesscallett, Sneeringer, Small), 4:26; Shot put — 1. Maddie Abrams, Lt, 28-6. 2. Ashley Deal, Lt. 3. Rachel Cole, Lt; Discus — 1. Bre Smith ,Lt, 99-1. 2. Molly Raville, DC. 3. Amber Johnson, DC; Triple jump — 1. Sydney Dockins, DC, 34-8 1/2. 2. J. Malesky, DC. 3. Riley, Lt; Long jump — 1. Pecher, DC, 15-2 1/2. 2. J. Malskey, DC. 3. Lexi Redding, DC; High jump — 1. J. Malesky, DC, 4-7. 2. Redding, DC. 3. Holden, Lt; Pole vault — 1. Small, DC, 9-7. 2. D. Malesky, DC. 3. Segessenman, Lt; Javelin — 1. M. Martin, DC, 91-1. 2. Renee Lovell, Lt. 3. Sarah Senft, DC.

Dallastown 82, New Oxford 67
At New Oxford
3,200 relay
— 1. Dallastown (Sarah Groetz, Alexis DeSanti, C. Grable, Haley Brown), 12:13; 100 hurdles — 1. Taylor Forrester, Dt, 16.2. 2. H. Wayne, NO. 3. K. Cool, NO; 100 — 1. A. Johnson, NO, 13.0. 2. Riyana Owens, Dt. 3. C. Gold, Dt; 1,600 — 1. Lydia Trout, Dt, 6:00.00. 2. T. Richter, NO. 3. C. Grable, Dt; 400 relay — 1. Dallastown (L. White, Owens, M. Pinkerton, C. Gold), 55.16; 400 — 1. L. Jones, Dt, 1:07.8. 2. Casey Kemp, Dt. 3. Pinkerton, Dt; 300 hurdles — 1. Forrester, Dt, 50.0. 2. M. Wayne, NO. 3. C. Pennings, NO; 800 — 1. Trout, Dt, 2:40.0. 2. Groetz, Dt. 3. K. Shadle, NO; 200 — 1. Owens, Dt, 27.84. 2. A. Johnson, NO. 3. V. White, Dt; 3,200 — 1. Brown, Dt, 13:05. 2. T. Richter, NO. 3. DeSanti, Dt; 1,600 relay — 1. Dallastown (L. Jones, L. White, M. Pinkerton, Kemp), 4:47.0; Shot put — 1. Kirsten Jenkins, NO, 33-7. 2. Lillian Cook, Dt. 3. Madison Smith, NO; Discus — 1. Madison Smith, NO, 106-5. 2. E. Helsel, NO. 3. Rachel Groden, NO; Triple jump — 1. A. Johnson, NO, 33-3 ½. 2. P. Hartman, Dt. 3. A. Buckley, NO; Long jump — 1. A. Johnson, NO, 16-1. 2. Kiele Fullerton, Dt. 3. C. Pennings, NO; High jump — 1. Danielle Sterner, NO, 4-6. 2. Anya Grunerwald, Dt; Pole vault — 1. Sterner, NO, 8-6. 2. Groden, NO. 3. Trout, Dt; Javelin — 1. Cook, Dt, 128-10. 2. Smith, NO. 3. Groden, NO.

Eastern York 108, Dover 42
At Dover
3,200 relay
— 1. Eastern York (Maddie McLain, Olivia McLain, Byers, Myers), 10:59.2; 100 hurdles — 1. Peyton Mulder, Do, 17.5. 2. Tia Judy, EY. 3. Paige Whittman, EY; 100 — 1. Arielle Stigelman, EY, 13.7. 2. Dana Stribling, EY. 3. Kiara Flythe, Do; 1,600 — 1. Maddie McLain, EY, 5:24.1. 2. Emily Reynolds, Do. 3. Madison Schmaltz, Do; 400 relay — 1. Dover (Flythe, Miller, Woodyard, Maute), 54.43; 400 — 1. Hannah Myers, EY, 1:03.1. 2. Mariah Eshelman, Do. 3. Allison Staub, Do; 300 hurdles — 1. Peyton Mulder, Do, 50.9. 2. Brittany Heistand, EY. 3. Paige Whitter, EY; 800 — 1. Marissa Coley, Do, 2:43.0. 2. Leanne Beyer, EY. 3. Sarah Vega, EY; 200 — 1. Hannah Myers, EY, 29.7. 2. Daja Stribling, EY. 3. Kiara Flythe, Do; 3,200 — 1. Olivia McLain, EY, 12:42.6. 2. Breann Shetler, EY. 3. Cierra Malehorn, Do; 1,600 relay — 1. Eastern York (Heistand, Thacker, Desmond, Spyker), 4:29.1; Shot put — 1. Maura DeReamer, EY, 33-5 ¼. 2. Ashley Kerr, EY. 3. Rajah Fink, Do; Discus — 1. Maura DeReamer, EY, 89-5 ½. 2. Emily Eckard, Do. 3. Arielle Stigelman, EY; Triple jump — 1. Anna Thacker, EY, 32-8. 2. Taylor Currier, EY. 3. Braeden Harris, Do; Long jump — 1. Taylor Currier, EY, 14-0. 2. Anna Thacker, EY. 3. Tia Judy, EY; High jump — 1. Haley Spyker, EY, 4-8. 2. Caylee Myers, Do. 3. Emily Brumgard, EY; Pole vault — 1. Anna Thacker, EY, 7-0. 2. Taylor Currier, EY. 3. Emily Brumgard, EY; Javelin — 1. Maura DeReamer, EY, 108-5. 2. Alexis Kohr, Do. 3. Ashley Kerr, EY.

Northeastern 74, Susquehannock 72
At Northeastern
3,200 relay
— 1. Susquehannock, 11:11. 2. Northeastern; 100 hurdles — 1. Hanna Schell, Ne, 16.98. 2. Bennett, Sus. 3. Fitzgerald, Sus; 100 — 1. Lauren Williamson, Ne, 14.2. 2. Nguska, Sus. 3. Honas, Sus; 1,600 — 1. Kylie Smeltzer, Ne, 6:19.43. 2. Ridgers, Sus. 3. Matuszewski, Sus; 400 relay — 1. Northeastern; 400 — 1. Amanda Bentz, Ne, 1:01.58. 2. Acton, Ssu. 3. David, Ne; 300 hurdles — 1. Hannah Schell, Ne, 56.63. 2. Fitzgerald, Sus. 3. Orner, Sus; 800 — 1. Maggie Warrender, Ne. 2. Acton, Sus. 3. Martinex, Sus; 200 — 1. Williamson, Ne, 28.95. 2. Hoska, Sus. 3. Conway, Ne; 3,200 — 1. Courtney Rodgers, Ne, 14:21.89. 2. Bradley, Sus. 3. Matusczewski, Sus; 1,600 relay — 1. Northeastern, 4:39.67. 2. Susquehannock; Shot put — 1. Brenna Schroter, Ne, 28-4 ½. 2. Schretle, Sus. 3. King, Sus; Discus — 1. Kate Burgess, Sus, 92-11. 2, Schertle, Sus. 3. Schroter, Ne; Triple jump — 1. Nia Bennett, Sus, 28-6 ¼. 2. Brose, Sus. 3. Fitzgerald, Sus; Long jump — 1. Nia Bennett, Sus, 14-4. 2. Williamson, Ne. 3. Fitzgerald, Sus; High jump — 1. Folkenstein, Ne, 4-4; Pole vault — 1. Micaela Bradley, Ne, 7-6. 2. Ro, Sus. 3. Taylor, Sus; Javelin — 1. Brenna Schroter, Ne, 85-10. 2. McCulligan, Sus. 3. Schertle, Sus.

South Western 137, William Penn 13
At South Western
3,200 relay
— 1. South Western (Michaela Sentz, Sophia Schmall, Kierra Solois, Riley), 13:00.7; 100 hurdles — 1. Lynne Mooradian, SW, 15.1. 2. Donavon, SW. 3. Alysse Suter, SW; 100 — 1. Kayla Brooks, SW, 13.1. Gaines, WP. 3. Bryanna Brown, SW; 1,600 — 1. Maddie Wisensole, SW, 6:23.7. 2. Ghoususian, SW. 3. Solois, SW; 400 relay — 1. South Western (Samantha Trone, Kayla Brooks, Bryanna Brown, Lynne Mooradian), 52.2; 400 — 1. Trone, SW, 1:02.4. 2. Emily Newton, SW. 3. Katie Snyder, SW; 300 hurdles — 1. Mooradian, SW, 47.5. 2. Donovon, SW. 3. Miller, SW; 800 — 1. Emily Newton, SW, 2:58.6. 2. Gougasian, SW. 3. Jess Silyman, SW; 200 — 1. Trone, SW, 28.4. 2. Grimes, WP. 3. Suter, SW; 3,200 — 1. Natasha Wetzel, SW, 14:05.3. 2. Forry, SW. 3. Sentz, SW; 1,600 relay — 1. South Western (Trone, Newton, Sillyman, Mooradian), 5:31.3; Shot put — 1. Jaz Walker, SW, 30-7 ½. 2. Frazier, SW. 3. Walker, SW; Discus — 1. Anna Frazier, SW, 86-4. 2. Walker, SW. 3. Steelper, SW; Triple jump — 1. Macey Bahlow, SW, 28-8. 2. Katie Snyder, SW. 3. Tracy, SW; Long jump — 1. Bahlow, SW, 14-3. 2. Perry, WP. 3. Snyder, SW; High jump — 1. Kayla Brooks, SW, 5-0. 2. Taylor Geiman, SW. 3. Uhl, SW; Pole vault — 1. Kayla Brooks, SW, 8-6. 2. Bahlow, SW. 3. McCament, SW; Javelin — 1. Jazmin Walker, SW, 111-2. 2. Perkiss, WP. 3. Candelario, WP.

Bermudian Springs 101, Hanover 40
At 
Bermudian Springs
3,200 relay 
— 1. Bermudian Springs (Shupp, McCollum, Teaghan Steele, Mia Hensil), 12:12; 100 hurdles — 1. Lindsey Brehm, BeS, 17.8. 2. Aine Yacapsin, BeS. 3. Piles, BeS; 100 — 1. Harbaugh, BeS, 14.2. 2. Bergman, BeS. 3. Heath, Han; 1,600 — 1. Stevens, Han, 6:59.6. 2. Deck, Han. 3. Hensil, BeS; 400 relay — 1. Bermudian Springs, 56.7; 400 — 1. Shupp, BeS, 1:06.7. 2. Martin, Han. 3. Havanose, Han; 300 hurdles — 1. Yacapsin, BeS, 54.2. 2. Gerlach, Han. 3. Heath, Han; 800 — 1. Avery Martz, Han, 3:16.1. 2. Hensil, BeS. 3. McCollum, BeS; 200 — 1. Harbaugh, BeS, 29.8. 2. Bergman, BeS. 3. Havers, Han; 3,200 — 1. McCollum, BeS, 14:36.8. 2. Stephens, Han. 3. Deck, Han; 1,600 relay — 1. Bermudian Springs (no time listed); Shot put — 1. Gabby Emeigh, BeS, 29-8 1/2. 2. Alejandra Ramirez, BeS. 3. Womer, Han; Discus — 1. Emeigh, BeS, 102-8. 2. Shania Womer, Han. 3. Ramirez, BeS; Triple jump — 1. Tessa Ruppert, BeS, 30-6. 2. Saranda Gerlach, Han. 3. Belzabeth Marquez, BeS; Long jump — 1. Gerlach, Han, 14-9. 2. Piles, BeS. 3. Steele, BeS; High jump — No contest; Pole vault — 1. Marquez, BeS, 7-6. 2. Shoop, BeS. 3. Armstrong, BeS; Javelin — 1. Emeigh, BeS, 105-0. 2. Marquez, BeS. 3. Womer, Han.

Spring Grove 115, Red Lion 35
At Spring Grove
3,200 relay
— 1. Spring Grove, 11:05.27; 100 hurdles — 1. Zoe Stauffer, SG, 16.03. 2. Kylee Frate, SG. 3. Jayla Godfrey, RL; 100 — 1. Madyson Miller, SG, 12.56. 2. Aby Erelemeier, SG. 3. Angel Rohrbaugh, SG; 1,600 — 1. Tristan Schluderberg, RL, 5:44.58. 2. Abby Marquette, SG. 3. Lucy Wierman, SG; 400 relay — 1. Spring Grove (Stauffer, Frate, Dressler, Rohrbaugh), 54.19; 400 — 1. Miller, SG, 1:02.50. 2. Madison Hagerman, SG. 3. Erelemeier, SG; 300 hurdles — 1. Godfrey, RL, 50.22. 2. Stauffer, SG. 3. Frate, SG; 800 — 1. Schluderberg, RL, 2:38.63. 2. Hagerman, SG. 3. Kate Gatchell, RL; 200 — 1. Miller, SG, 27.45. 2. Erelemeier, SG. 3. Kaila Payton, SG; 3,200 — 1. Marquette, SG, 13:27.78. 2. Wierman, SG. 3. Sara Helt, RL; 1,600 relay — 1. Spring Grove, 4:40.03; Shot put — 1. Ashton Ball, SG, 33.8. 2. Landis Baumgardner, SG. 3. Brianna Wanbaugh, RL; Discus — 1. Madison Kling, RL, 115-6. 2. Wambaugh, RL. 3. Olivia Hagan, SG; Triple jump — 1. Madison Overby, SG, 31-4 ½. 2. Lindsey Burgard, SG. 3. Glori Keogh, RL; Long jump — 1. Stauffer, SG, 14-10 ½. 2. Nathalie Elliott, SG. 3. Camille Lacrone, SG; High jump — 1. Erelemeier, SG, 4-6. 2t. Wierman, SG, Gladfelter, RL, Lauren Deaver, RL, Endfield, RL; Pole vault — 1. Nathalie Elliott, SG, 10-6. 2. Frate, SG. 3. Deaver, RL; Javelin — 1. Ball, SG, 109-8. 2. Wambaugh, RL. 3. Kling, RL.

Read or Share this story: http://gtpa.co/1MzQ2kg