LINKEDINCOMMENTMORE

YAIAA Championships

Results from Tuesday’s YAIAA Championships, at Gettysburg

Boys’

1. Patrick Jacobson, Dallastown, 17:01.

2. Chad Long, Bermudian Springs, 17:06.

3. Ben Kelly, Northeastern, 17:10.

4. Bryce Gable, Dallastown, 17:10.

5. Dalton Miles, South Western, 17:17.

6. Josh Kerr, York Suburban, 17:17.

7. Peter Wagner, York Suburban, 17:26.

8. Noah Hake, Northeastern, 17:26.

9. Timmy Buzynski, Central York, 17:31.

10. Jarrett Raudensky, York Suburban, 17:36.

11. Merle Bernhard, Kennard-Dale, 17:39.

12. Bryce Ohl, York Suburban, 17:40.

13. Cole Harris, Central York, 17:40.

14. Austin Plotica, New Oxford, 17:$1.

15. Connor Broderick, Susquehannock, 17:46.

16. Zachary Falk, Eastern York, 17:47.

17. Bradley Filler, Gettysburg, 17:47.

18. Tanner Haynes, York Suburban, 17:48.

19. Jacob Montgomery, Central York, 17:52.

20. Tristan Smyser, Spring Grove, 17:52.

21. Jonathan Timmons, South Western, 17:53.

22. Evan Schlosser, York Catholic, 17:54.

23. Jay Geesaman, Gettysburg, 17:55.

24. Daniel Stayer, Dallastown, 17:56.

25. Daniel Hanuska, Dallastown, 17:56.

26. Devin Forbes, New Oxford, 18:10.

27. Brody McElwain, Northeastern, 18:16.

28. Scott Curry, York Suburban, 18:16.

29. Adler Brininger, Delone Catholic, 18:18.

30. Gabe Hall, Delone Catholic, 18:21.

31. Christian Gervasi, York Catholic, 18:22.

32. Austin McQuaide, Central York, 18:24.

33. Cameron George, Red Lion, 18:26.

34. Ziyue Zhang, Dallastown, 18:26.

35. Colin Plotica, New Oxford, 18:31.

36. John Sengia, Dover, 18:32.

37. Kieran Hostetter, Dallastown, 18:33.

38. Jordan Maldonado, Spring Grove, 18:33.

39. Curtis Clinton, New Oxford, 18:36.

40. Wesley Hagarman, New Oxford, 18:39.

41. Noah Hogan, Dover, 18:40.

42. Logan Dillow, Central York, 18:42.

43. Brady Pitzer, Spring Grove, 18:43.

44. Eric Traeger, Kennard-Dale, 18:43.

45. Colin Shreve, Dover, 18:46.

46. Zack Wiltshire, Central York, 18:48.

47. William Holz, Kennard-Dale, 18:50.

48. Andrew Hirneisen, Gettysburg, 18:51.

49. Jeb Fregm, Red Lion, 18:55.

50. Andrew Paskey, York Suburban, 18:59.

51. Mason Meads, Red Lion, 19:00.

52. Robert Yoka, Northeastern, 19:02.

53. Isaiah Marsteller, Kennard-Dale, 19:02.

54. Tyler Cole, Gettysburg, 19:04.

55. Noah Johnson, Eastern York, 19:05.

56. Sam Koons, Red Lion, 19:06.

57. Andrew Schott, South Western, 19:12.

58. Noah Hazlett, Fairfield, 19:15.

59. Kobe Towner, Littlestown, 19:17.

60. Carter Tatara, Biglerville, 19:18.

61. Jake Menchey, Dallastown, 19:18.

62. Nathan Trowell-Lopez, Eastern York, 19:18.

63. James Graham, South Western, 19:19.

64. Shamus Keefe, Delone Catholic, 19:24.

65. Thompson Dasher, Spring Grove, 19:25.

66. Jarrod Stebick, South Western, 19:25.

67. Piere Allard, Eastern York, 19:26.

68. Cameron Bishop, Gettysburg, 19:29.

69. Jackson Deppen, Eastern York, 19:33.

70. Derek Harlacher, West York, 19:35.

71. Josh Long, Fairfield, 19:35.

72. Owen Kreeger, New Oxford, 19:#9.

73. Tim Shoul, South Western, 19:40.

74. Hailu Barrow, Eastern York, 19:44.

75. Richard Drake, Spring Grove, 19:47.

76. Parkes Harman, Northeastern, 19:51.

77. Jesus Gradilla, Biglerville, 19:51.

78. Josh Hall, Delone Catholic, 19:55.

79. Jason Yeager, Fairfield, 19:%8.

80. Chase Stump, West York, 19:59.

81. Troy Staats, Eastern York, 20:01.

82. Ben Berger, Gettysburg, 20:05.

83. Parth Gami, Central York, 20:07.

84. Carter Beyer, Red Lion, 20:09.

85. Cadin Jacobs, Dover, 20:10.

86. Payton Rohrbaugh, Bermudian Springs, 20:11.

87. Justin Schriver, Bermudian Springs, 20:12.

88. Austin Shank, New Oxford, 20:15.

89. DJ Haas, Northeastern, 20:16.

90. Ryan Corbitt, York Catholic, 20:16.

91. Griffin Conaway, West York, 20:24.

92. Gino Palma, Susquehannock, 20:24.

93. Josh McKenzie, Northeastern, 20:33.

94. Caleb Bakalyar, Kennard-Dale, 20:37.

95. Michael Mummert, South Western, 20:41.

96. Zephaniah Stubbs, York County Tech, 20:42.

97. Justin Culp, Spring Grove, 20:42.

98. Alex Rusinko, Bermudian Springs, 20:51.

99. Mateo Vega, Susquehannock, 20:52.

100. Jackson Miller, West York, 20:56.

101. Bryson Eyler, Littlestown, 20:56.

102. Collin Green, Red Lion, 20:59.

103. Nicholas Snow, Dover, 21:05.

104. Jack Anderson, Red Lion, 21:07.

105. MacKenzie Miller, Bermudian Springs, 21:10.

106. Ryan Haskins, Gettysburg, 21:11.

107. Luke Motter, York Catholic, 21:12.

108. Albert White, Fairfield, 21:14.

109. Logan Comber, Susquehannock, 21:19.

110. Jacob Franklin, West York, 21:22.

111. Dalton Gross, Bermudian Springs, 21:28.

112. Joe Flake, Delone Catholic, 21:31.

113. Kole Shenberger, York County Tech, 21:36.

114. Rodie Cox, York County Tech, 21:37.

115. Gavin Held, Susquehannock, 21:39.

116. Ethan Johnston, York County Tech, 21:45.

117. Charlie Hoerl, Delone Catholic, 21:48.

118. Ethan Snyder, Dover, 21:50.

119. Ryan Kelley, Fairfield, 21:50.

120. Wiley Janasek, West York, 21:%3.

121. Peter Zelis, York Catholic, 21:%9.

122. Andrew Stone, Fairfield, 22:06.

123. Alex Bullen, Kennard-Dale, 22:09.

124. Jacob Stone, Biglerville, 22:19.

125. Daniel Sweeney, Delone Catholic, 22:29.

126. Nicholas Stem, Susquehannock, 22:55.

127. Avery Eyler, Littlestown, 23:04.

128. Sam Rickard, West York, 23:17.

129. Bryce Floyd, York Catholic, 23:34.

130. Nate Campbell, Susquehannock, 24:05.

131. Devin Stroop, York County Tech, 24:10.

132. Colin Costello, Littlestown, 24:13.

133. Camden Selby, Bermudian Springs, 24:19.

134. Adam Myers, York Catholic, 24:46.

135. Derek Yingling, Littlestown, 26:42.

136. Aiden Steelman, York County Tech, 26:44.

137. Colt Merrifield, Kennard-Dale, 28:04.

138. Jakob Wicker, Biglerville, 28:23.

139. Lah-Keem Brown, William Penn, 29:00.

140. Joseph Cornstock, William Penn, 30:28.

Team standings: 1. York Suburban, 53. 2. Dallastown, 88. 3. Central York, 115. 4. New Oxford, 154. 5. Northeastern, 165. 6. Gettysburg, 209. 7. South Western, 210. 8. Spring Grove, 239. 9. Kennard-Dale, 247. 10. Eastern York, 266. 11. Red Lion, 271. 12. Dover, 306. 13. Delone Catholic, 308. 14. York Catholic, 365. 15. Bermudian Springs, 370. 16. Susquehannock, 422. 17. Fairfield, 428. 18. West York, 442. 19. Littlestown, 543. 20. York County Tech, 559.

Girls’

1. Maddie McLain, Eastern York, 18:51.

2. Emily Schuler, Dallastown, 19:01.

3. Katelyn MacDougall, York Catholic, 19:$3.

4. Kiersten Lloyd, Red Lion, 20:00.

5. Lindsey Lytle, Fairfield, 20:18.

6. Maddie Warrender, Northeastern, 20:26.

7. Ldia Fimmano, Dallastown, 20:32.

8. Isabella Wise, Dallastown, 20:47.

9. Leanne Sneeringer, Delone Catholic, 20:54.

10. Sarah Groetz, Dallastown, 20:57.

11. Allison Myers, Dallastown, 21:13.

12. Carly Gable, Dallastown, 21:18.

13. Lena Strong, York Suburban, 21:19.

14. Courtney Ohl, York Suburban, 21:20.

15. Olivia Gemma, Central York, 21:26.

16. Madison Wisensale, South Western, 21:32.

17. Bridget Palm, Central York, 21:34.

18. Zette Pflaum, York Suburban, 21:35.

19. Sarah Forry, South Western, 21:46.

20. Paige Hartman, Central York, 21:50.

21. Alyssa Bentzel, South Western, 21:52.

22. Olivia McLain, Eastern York, 21:54.

23. Julia Atkins, York County Tech, 22:13

24. Megan Yingling, Gettysburg, 22:16.

25. Brooke Ruth, York Suburban, 22:19.

26. Cecilia Lantz, York Suburban, 22:25.

27. Madison Nalls, Eastern York, 22:33.

28. Crystal Mullins, Kennard-Dale, 22:37.

29. Alexis De Santi, Dallastown, 22:42.

30. Morgan Lint, Spring Grove, 22:49.

31. Leah Taylor, Red Lion, 22:52.

32. Gabrielle DeBolt, York Catholic, 22:54.

33. Lily Hare, Red Lion, 22:58.

34. Abby hebenton, Fairfield, 22:59.

35. Megan Hale, York Catholic, 23:04.

36. Raleigh Bateman, New Oxford, 23:10.

37. Sarah Pfisterer, New Oxford, 23:13.

38. Tori Richter, New Oxford, 23:15.

39. Gwen Lloyd, Red Lion, 23:15.

40. Kayleigh Pokrivka, York Catholic, 23:15.

41. Kaylee Scheidegg, Central York, 23:16.

42. Natalie Wildasin, Delone Catholic, 23:21.

43. Ava Millek, York Suburban, 23:27.

44. Allison Flaim, York Catholic, 23:39.

45. Breanna Kaiser, Susquehannock, 23:40.

46. Madison Schmaltz, Dover, 23:42.

47. Emily Sweitzer, West York, 23:46.

48. Julia Geesaman, Gettysburg, 23:53.

49. Ashley Goebeler, Dover, 24:00.

50. Megan Thomas, Kennard-Dale, 24:02.

51. Katie Myer, Eastern York, 24:03.

52. Abbey Sweeney, Delone Catholic, 24:09.

53. Kate Gatchell, Red Lion, 24:13.

54. Maddie Kay, Fairfield, 24:15.

55. Emily Hogan, Dover, 24:20.

56. Lexie Leete, New Oxford, 24:25.

57. Kate Baker, Red Lion, 24:32.

58. Katie Gardner, Spring Grove, 24:34.

59. Elizabeth Balas, Gettysburg, 24:37.

60. Janelle Kress, Littlestown, 24:40.

61. Amie Luckenbaugh, Delone Catholic, 24:44.

62. Rose Rush, Northeastern, 24:46.

63. Riley Becker, New Oxford, 24:53.

64. Grace Cuff, Bermudian Springs, 24:57.

65. Lauren Yankanich, Central York, 25:00.

66. Madison Adams, Central York, 25:04.

67. Bianca Neal, West York, 25:06.

68. Taylor Lescalleet, Delone Catholic, 25:06.

69. Chloe Pevarnik, New Oxford, 25:07.

70. Deborah Holle, 25:09.

71. Olivia Speakman, Delone Catholic, 25:11.

72. Lindsay Watson, South Western, 25:13.

73. Danielle Naill, Littlestown, 25:18.

74. Katy Rader, York Catholic, 25:24.

75. Kya Ford, West York, 25:32.

76. Tori Reck, New Oxford, 25:37.

77. Brianne Shetter, Eastern York, 25:43.

78. Della Doyle, York Catholic, 25:43.

79. Katie Fritsch, Kennard-Dale, 25:44.

80. Sophia Kline, Spring Grove, 26:00.

81. Beki Finafrock, Fairfield, 26:12.

82. Gabby Martuszewski, Susquehannock, 26:22.

83. Eva Knowles, Bermudian Springs, 26:22.

84. Chloe Barlett, Northeastern, 26:22.

85. Jaclyn Ball, Central York, 26:27.

86. Autumn Ivey, West York, 26:28.

87. Cheryal Bingaman, Red Lion, 26:36.

88. Michelle Vu, West York, 26:40.

89. Megan Lankford, West York, 26:46.

90. Makalyn Shupp, Bermudian Springs, 26:50.

91. Deidre McCormick, Delone Catholic, 26:51.

92. Sarah Gardner, Spring Grove, 26:52.

93. Destiny Lehman, Northeastern, 26:56.

94. Corinne Maloney, West York, 27:08.

95. Destiny Clouser, Biglerville, 27:28.

96. Katie Bigham, Gettysburg, 27:35.

97. Hannah Heisler, Bermudian Springs, 27:35.

98. Hallie Fromm, Kennard-Dale, 27:38.

99. Ava Becker, Eastern York, 27:44.

100. Allison Rodgers, Susquehannock, 27:46.

101. Beatr Cuadrado-Benavent, Kennard-Dale, 27:48.

102. Emilee Baskette, Northeastern, 28:08.

103. Lilah Wilkins, Spring Grove, 28:37.

104. Mia Hensil, Bermudian Springs, 28:45.

105. Deidre Byers, South Western, 29:06.

106. Shania Grimes, William Penn, 29:16.

107. Addy Schefter, Susquehannock, 29:25.

108. Savannah Racioppa, Bermudian Springs, 29:45.

109. Lindsay Cunningham, South Western, 30:01.

110. Kayla Held, Susquehannock, 30:20.

111. Kate LeBlanc, Susquehannock, 30:29.

112. Ally Wagner, Fairfield, 30:35.

113. Jenna Powell, Gettysburg, 31:18.

114. Lauren Smith, Gettysburg, 31:#7.

115. Emma Freeman, Gettysburg, 31:45.

116. Katilyn Bergman, Bermudian Springs, 31:47.

117. Saige Cotterman, York County Tech, 32:06.

118. Lily Ambrose, Kennard-Dale, 32:09.

Team results: 1. Dallastown, 38. 2. York Suburban, 94. 3. York Catholic, 150. 4. Central York, 152. 5. Red Lion, 154. 6. Eastern York, 168. 7. New Oxford, 218. 8. Delone Catholic, 218. 9. South Western, 221. 10. Fairfield 268. 11. Kennard-Dale 303. 12. Gettysburg 318. 13. Northeastern 323. 14. West York 318. 13. Northeastern 323. 14. West York 338. 15. Spring Grove 339. 16. Bermudian Springs 407. 17. Susquehannock 414.

LINKEDINCOMMENTMORE
Read or Share this story: http://gtpa.co/2ePdtL4