26 LINKEDINCOMMENTMORE

F-F

Boiling Springs at Shippensburg, 4:30 p.m.

Carlisle at Chambersburg
1. Abby Yourkavitch, Chambersburg, 18:39. 2. Kaylee Mowery, Chambersburg, 19:09. 3. Gracen Cabral, Carlisle, 19:15. 4. Cadie Kiser, Chambersburg, 19:19. 5. Savannah Hossfeld, Carlisle, 20:43. 6. Julia Ledgett, Carlisle, 21:00. 7. Sydney Parson, Chambersburg, 21:10. 8. Haily Midgley, Carlisle, 21:25. 9. Addison Jastron, Carlisle, 21:26. 10. Oiivia Sommers, Chambersburg, 21:29. 11. Anna DeGrange, Chambersburg, 22:01. 12. Camaryn Ellis, Chambersburg, 22:15. 13. Ella Ashway, Chambersburg, 22:35. 14. Delaney Mullen, Carlisle, 23:02. 15. Teagan Jones, Carlisle, 23:15. 16. Meg Lebo, Carlisle, 23:16. 17. Janie Thompson, Carlisle, 23:24. 18. Madison Ford, Chambersburg, 23:25. 19. Lindsay McGuire, Chambersburg, 23:52. 20. Tara Hathaway, Chambersburg, 23:53. 21. Joanna Bookamer, Chambersburg, 24:31. 22. Monica Henderson, Chambersburg, 24:38. 23. Kelsey Bumbaugh, Chambersburg, 25:04. 24. Becca Hughes, Carlisle, 25:10. 25. Bailey Orange, Chambersburg, 25:24.

Big Spring 18, Waynesboro 37. Click here to see the results.

James Buchanan 24, Greencastle 32
Individual results
1. Taryn Parks, GA, 20:28. 2. Sarah Kimmel, JB, 22:13. 3. Rebekah Duvall, GA, 23:51. 4. Emily Newman, JB, 23:58. 5. Claire Kriner, JB, 24:02. 6. Mackenzie Shughart, JB, 24:58. 7. Maggie Plessinger, JB, 25:08. 8. Coramina cogan, GA, 25:31. 9. Evelyn Bergquist, GA, 26:07. 10. Abby Horst, JB, 26:24 .

Mount Union 27, Southern Fulton 28
Individual results
1. Diaha Roher, Mount Union, . 2. Emily Boozel, Mount Union, . 3. Maddie Baker, Southern Fulton, . 4. Elizabeth Flaherty, Southern Fulton, . 5. Lindsey Hollenshead, Southern Fulton, . 6. Emily Bradshaw, Southern Fulton, . 7. Mackenzie Rogers, Mount Union, . 8. Payton Low, Mount Union, . 9. Abby Stewart, Mount Union, . 10. May Dudich, Southern Fulton, . 11. Lindsey Palmer, Southern Fulton, . 12. Andreas Balles, Mount Union, . 13. ZuZia Dworak, Mount Union, . 14. Emily Hollibaugh, Mount Union, . 15. Mikaila Neil, Mount Union, . 16. Brooke Latherow, Mount Union, . 17. Autumn Treaster, Mount Union, . 18. Drew Hann, Southern Fulton, . 19. Maraea Hopper, Mount Union, . 20. Jalyn Hann, Southern Fulton, . 21. Cindy Stake, Mount Union, . 22. Lacey Scott, Mount Union, . 23. Sarah Bare, Mount Union, . 24. Abygale abrashoff, Mount Union, . 25. livia Whitsel, Mount Union,

Y-A

Dallastown, Delone Catholic and Gettysburg at Dover: Dallastown took six of the top seven spots to sweep the competition. Emily Schuler posted the fastest finish in the meet, crossing in 19:33. Click here to see the team scores, and click here to see the individual results.

Fairfield, York Suburban, South Western, Bermudian Springs at Red Lion: Fairfield's Lindsey Lytle broke Red Lion's course record in 20:21 to win the meet. Red Lion's Kiersten Lloyd was second and also beat the previous record, set by York Suburban's Lily Corsaro in 2011. York Suburban still won the meet, however. Click here to see the team scores, and click here to see the individual results.

Spring Grove, Kennard-Dale, Eastern York at York County Tech: Eastern York's Maddie McLain, Olivia McLain and Madison Nalls swept the top three spots to help the Golden Knights win the meet. Click here to see the team scores, and click here to see the individual results.

Central York, Littlestown, New Oxford and West York at York Catholic, 4:30 p.m.
Biglerville, Northeastern at Susquehannock, 4:30 p.m.

L-L

Annville-Cleona and Garden Spot at Lancaster Catholic, 4:45 p.m.

ELCO 15, Cocalico 55
1. Zarmin, Coc, 19:58. 2. Brubaker, ELCO, 21:00. 3. Madigan, ELCO, 23:45. 4. Williams, ELCO, 23:59. 5. Nolt, ELCO, 25:08. 6. Hackman, ELCO, 26:36. 7. Nelson, ELCO, 26:59. 8. Boyer, Coc, 27:33. 9. Underkoffler, ELCO, 28:22. 10. Flory, ELCO, 29:59. 11. Henson, ELCO, 43:45 .

Donegal and Lancaster Mennonite at Northern Lebanon, 4:45 p.m.
Lebanon at Ephrata, 4:45 p.m.
Solanco and Conestoga Valley at Cedar Crest, 4:45 p.m.

Palmyra and Mechanicsburg at Red Land, 4:30 p.m.
Palmyra 18, Mechanicsburg 43
Palmyra 25, Red Land 30
Red Land 19, Mechanicsburg 42
1. Kelsei Bixler, P, 20:20. 2. Julia Lersh, RL, 20:38. 3. Sarah Hollen, P, 20:54. 4. Suzanna Gaither, M, 21:27. 5. Amelia Baldo, P, 21:45. 6. Delaney Cutter, RL, 21:55. 7. Emily Neff, RL, 21:56. 8. Ellie Keck, P, 22:01. 9. Cameron Anderson, RL, 22:15. 10. Falon Weaver, RL, 22:29. 11. Emily Cowfer, P, 22:50. 12. Molly Curtis, RL, 22:56. 13. Caroline Williams, P, 22:59. 14. Molly Snyder, M, 23:21. 15. Catherine Arke, M, 23:24. 16. Jacy Carmenatty, P, 23:29. 17. Elena Spadaccino, RL, 23:45. 18. Julia Freet, RL, 24:04. 19. Ashleigh Lenhart, M, 24:08. 20. Sarah Moll, M, 24:11. 21. Claire Wyszynski, M, 24:37. 22. Rachel Weaver, M, 24:37. 23. Hannah Sohn, M, 25:41. 24. Abbey Dubble, P, 26:28. 25. Krystal Leung, P, 26:38.

26 LINKEDINCOMMENTMORE
Read or Share this story: http://gtpa.co/2dB3uZb