LINKEDINCOMMENTMORE

Bermudian Springs 102, Delone Catholic 44
At
 Bermudian Springs
3,200 relay — 1. Bermudian Springs, 10:25.4; 110 hurdles — 1. Trevor Grim, BeS, 15.5. 2. Dylan Lott, BeS. 3. Trummer, DC; 100 — 1. Tavian Dorsey, DC, 11.1. 2. Ryan Curfman, BeS. 3. Logan Panzer, DC; 1,600 — 1. Chad Long, BeS, 4:57.1. 2. Laudani, DC. 3. Hector Pascuot, BeS; 400 relay — 1. Bermudian Springs, 57.7; 400 — 1. Shamus Keefe, DC, 54.1. 2. Panzer, DC. 3. Caleb Zahm, BeS; 300 hurdles — 1. Grim, BeS, 41.3. 2. Trummer, DC. 3. Lott, BeS; 800 — 1. Long ,BeS, 2:14.7. 2. Zahm, BeS. 3. Michael Overdorff, DC; 200 — 1. Dorsey, DC, 23.19. 2. Curfman, BeS. 3. Panzer, DC; 3,200 — 1. William Greene, DC, 10:08.0. 2. Long, BeS. 3. Laudani, DC; 1,600 relay — 1. Bermudian Springs, 4:25; Shot put — 1. Logan Luckenbaugh, BeS, 41-5. 2. Dylan Reed, BeS. 3. Ryan Lauver, BeS; Discus — 1. Darren Beall, BeS, 107-11. 2. Lauver, BeS. 3. Luckenbaugh, BeS; Triple jump — 1. Lott, BeS, 37-1. 2. Nate Lawyer, DC. 3. Noah Kendrick, DC; Long jump — 1. Grim, BeS, 19-11 1/2. 2. Lott, BeS. 3. Kendrick, DC; High jump — 1. Payton Rohrbaugh, BeS, 5-2; Pole vault — 1. Beall, BeS, 11-6. 2. Julian Perez, BeS. 3. Dalton Gross, BeS; Javelin — 1. Seth Leonard, DC, 148-1. 2. Russ Wheeler, BeS. 3. Lauver, BeS.

Littlestown 112, Fairfield 38
At
 Littlestown
3,200 relay — 1. Littlestown (Jose Ariza, Cole Abel, Jason Penton, Michael Bittinger), 9:22.4; 110 hurdles — 1. Logan Collins, Lt, 16.9. 2. Joey Quealy, F. 3. Sam Billand, Lt; 100 — 1. Aaron Moore, F, 11.6. 2. Alex Potts, Lt. 3. Colin McNeal, Lt; 1,600 — 1. M. Bittinger, Lt, 5:02. 2. Misha Koukalin, Lt. 3. M. Ball, Lt; 400 relay — 1. Littlestown (Carl Harris, Wes Storey, Jackson Hornbrook, McNeal), 45.5; 400 — 1. Hornbrook, Lt, 53.0. 2. Storey, Lt. 3. Penton, Lt; 300 hurdles — 1. Derek Herr, Lt, 44.6. 2. Billand, Lt. 3. Quealy, F; 800 — 1. C. Abell, Lt, 2:19.4. 2. J. Ariza, Lt. 3. Penton, Lt; 200 — 1. Hornbrook, Lt, 22.7. 2. Storey, Lt. 3. Moore, F; 3,200 — 1. M. Koukalin, Lt, 11:01. 2. J. Long, F. 3. Noah Hazlett, F; 1,600 relay — 1. Littlestown (Hornbrook, McNeal, Storey, Harris), 3:46.3; Shot put — 1. Malachi Fodor, Lt, 38-11. 2. Travis Zimmerman, F. 3. Jonah Lacks, Lt; Discus — 1. Isac VanMetre, F, 118-6. 2. Anthyn Brown, Lt. 3. Ryan Dickensheets, Lt; Triple jump — 1. Potts, Lt, 37-6 1/2. 2. Cody Boyd, Lt. 3. Jacob Irwin, F; Long jump — 1. Moore, F, 19-8. 2. Potts, Lt. 3. Harris, Lt; High jump — 1. Daniel Gazmen, Lt, 5-8. 2. Collins, Lt. 3. Boyd, Lt; Pole vault — 1. Steve Heinbaugh, F, 11-6. 2. Anthony Weaver, Lt. 3. Sam Watkins, Lt; Javelin — 1. Boyd, Lt, 162-0. 2. Irwin, F. 3. Dan Miller, F.

York County Tech 106, Hanover 40
At
 York County Tech
3,200 relay — 1. York County Tech (Schlosser, Bowser, Lahr, Porter); 110 hurdles — 1. Kerr, Han, 15.6. 2. K. Shenberger, YCT. 3. E. Kenworthy, Han; 100 — 1. B. Sweeney, YCT, 10.8. 2. N. Seymour, Han. 3. Weisser, YCT; 1,600 — 1. Schlosser, YCT, 5:03. 2. Hutton, Han. 3. Hutton, Han; 400 relay — 1. York County Tech (Montouth, Almonte, Sweeney, Porter), 45.0; 400 — 1. Lahr, YCT, 58.3. 2. Mateos, Han. 3. Cwiklinski, YCTY; 300 hurdles — 1. Kerr, Han, 43.7. 2. Montouth, YCT. 3. Kenworthy, Han; 800 — 1. Porter, YCT, 2:19. 2. Hutton, Han. 3. Corbitt, YCT; 200 — 1. Sweeney, YCT, 23.8. 2. Seymour, Han. 3. Weisser, YCT; 3,200 — 1. Schlosser, YCT, 10:40. 2. Gervasi, YCT. 3. Hutton, Han; 1,600 relay — 1. York County Tech (Sweeney, Cwinklinski, Montouth, Porter), 3:49; Shot put — 1. Landis, YCT, 41-0. 2. Kentworthy, Han. 3. Burns, YCT; Discus — 1. Landis, YCT, 87-0. 2. Kentworthy, Han. 3. Shoop, YCT; Triple jump — 1. Kerr, Han, 40-11. 2. Colon, YCT. 3. Almonte, YCT; Long jump — 1. Almonte, YCT, 19-6. 2. Shenberger, YCT. 3. Colon, YCT; High jump — 1. Shenberger, YCT, 5-4. 2. Colon, YCT. 3. Stubbs, YCT; Pole vault — 1. Corbitt, YCT, 8-6; Javelin — 1. Almonte, YCT, 136-11. 2. Weisse,r YCT. 3. Shoop, YCT.

Red Lion 94.5, New Oxford 54.5
At
 Red Lion
3,200 relay — 1. Red Lion (Miller, Stough, Bodish, Gatchell), 8:43.4; 110 hurdles — 1. Ben Rivera, NO, 14.9. 2. Dom Eyler, RL. 3. Owen Buhr, NO; 100 — 1. Paul Jones, RL, 11.4. 2. Jermoe Jessup, RL. 3. (tie) Tyler Carnes, NO and Nathan Cobb, RL; 1,600 — 1. Micah Bodish, RL, 4:52.0. 2. Alex Miller, RL. 3. Noah Baxter, NO; 400 relay — 1. New Oxford (Romenoff, Hafner, West, Carnes), 46.12; 400 — 1. Joel Gatchell, RL, 52.3. 2. Jessup, RL. 3. Isaac Siegman, NO; 300 hurdles — 1. Noah Pillsbury, RL, 41.5. 2. Owen Buhr, NO. 3. Kyle West, NO; 800 — 1. Curtis Clinton, NO, 2:07.2. 2. Gatchell, RL. 3. Bodish, RL; 200 — 1. Jones, RL, 23.1. 2. Jessup, RL. 3. Garrett Helf, RL; 3,200 — 1. Alex Miller, RL, 10:29.9. 2. Devin Forbes, NO. 3. Austin Plotica, NO; 1,600 relay — 1. Red Lion (Jones, Gatchell, Pillsbury, Jessup), 3:43.4; Shot put — 1. Brock Hartman, NO, 43-5. 2. Williams, NO. 3. Parker Geesey, RL; Discus — 1. Nick Taylor, RL, 107-11. 2. Owen Stine, RL. 3. Hartman, NO; Triple jump — 1. Liam Hafner, NO, 39- 1/2. 2. Jones, RL. 3. Kaden Smith, RL; Long jump — 1. Abdula Best, RL, 18-7. 2. Ben Riveera, NO. 3. Eyler, RL; High jump — 1. Derrick Brown, NO, 5-4. 2. Best, RL; Pole vault — 1. Gerg Potter, RL, 13-6. 2. Ian Adler, RL. 3. Kyle Louis, NO; Javelin — 1. D.J. Stockman, NO, 149-1. 2. Xavier Geesey, RL. 3. Stine, RL.

South Western 97, Central York 53
At Central York
3,200 relay — 1. Central York, 8:59.1; 110 hurdles — 1. Ochiobi, CY, 16.0. 2. Falkenstein, CY. 3. Svay, CY; 100 — 1. Hartlaub, SW, 10.5. 2. Shaw, SW. 3. Loring, CY; 1,600 — 1. Timmons, SW, 4:55.7. 2. Harris, CY. 3. Gami, CY; 400 relay — 1. South Western, 43.9; 400 — 1. Johnson, SW, 51.9. 2. Hiorkah, CY. 3. Postel, SW; 300 hurdles — 1. Falkenstein, CY, 41.4. 2. Schmelyun, SW. 3. Svay CY; 800 — 1. Harris, CY, 2:09.9. 2. Timmons, SW. 3. Banks, CY; 200 — 1. Shaw, SW, 23.6. 2. Edoukou, CY. 3. Curly, SW; 3,200 — 1. Buzynski, CY, 10:37.9. 2. Miles, SW. 3. McQuaid, CY; 1,600 relay — 1. South Western, 3:36.1; Shot put — 1. Zeroth, SW, 48-7. 2. Kirkpatrick, CY. 3. Fields, SW; Discus — 1. Fields, SW, 140-7. 2. Zeroth, SW. 3. Kirkpatrick, CY; Triple jump — 1. Jakes, SW, 38-9. 2. Geiman, SW. 3. Anyatonwu, CY; Long jump — 1. Langenfeld, SW, 19-2. 2. Geiman, SW. 3. Anyatonwu, CY; High jump — 1. Staub, SW, 5-10. 2. Gomes, CY. 3. Geiman, SW; Pole vault — 1. Hawkins, SW, 10-0. 2. Bankut, SW. 3. McComat, SW; Javelin — 1. Zeroth, SW, 133-0. 2. Rowe, SW. 3. Falkenstein, CY.

Dover 77, Kennard-Dale 68
Dover 83, West Shore Christian 33
Kennard-Dale 95, West Shore Christian 49

At Dover
3,200 relay — 1. Dover (John Sengia, Josh Hogan, Travis Hill, David Trimmer), 8:56.2; 110 hurdles — 1. Moore, KD, 16.51. 2. Austin Lacks, Do. 3. Sengia, Do; 100 — 1. Dylan Spahr, Do, 11.5. 2. Kire Watkins, Do. 3. Donnell, KD; 1,600 — 1. Morgan Marrison, WSC, 4:55.5. 2. Sengia, Do. 3. Brady, KD; 400 relay — 1. Dover (Watkins, Spahr, Dorian Morris, Durran Ledbetter), 45.9; 400 — 1. Gabe Lloyd, Do, 54.1. 2. Josh, KD. 3. Nick Songster, WSC; 300 hurdles — 1. Moore, KD, 42.9. 2. Morris, Do. 3. Lacks, Do; 800 — 1. Merle, KD, 2:04. 2. Lloyd, Do. 3. Travis Hill, Do; 200 — 1. Ledbetter, Do, 24.0. 2. Spahr, Do. 3. Donnell, KD; 3,200 — 1. Bernheart, KD, 11:32.4. 2. Will, KD. 3. Brady, KD; 1,600 relay — 1. Dover (Watkins, Ledbetter, Spahr, Lloyd), 3:43; Shot put — 1. Partee, KD, 36-2 1/2. 2. Phillips, WSC. 3. Farr, Do; Discus — 1. Zigarelli, WSC, 114-2. 2. Farr, Do. 3. Mount, KD; Triple jump — 1. Chris Moore, KD 36-11 1/2. 2. Josh Leigh, WSC. 3. Trinidad, Do; Long jump — 1. Zach Drake, KD, 18-1 1/2. 2. Leigh, WSC. 3. Trinidad, Do; High jump — 1. Josh Chamberlain, KD, 5-2; Pole vault — 1. Hushon, KD, 10-6. 2. Arocho, KD; Javelin — 1. Bradley, Do, 126-10. 2. Sterner, Do. 3. Zigarelia, WSC.

Read or Share this story: http://gtpa.co/1SrHlIn