LINKEDINCOMMENTMORE

Biglerville 98, Delone Catholic 48
At Biglerville
3,200 relay
— 1. Biglerville, 10:47.7; 110 hurdles — 1. Alex Trummer, DC, 18.1. 2. Josh Brandt, Big. 3. Gage Dineley, Big; 100 — 1. Tavian Dorsey, DC, 11.6. 2. Scott Cooper, Big. 3. Dayne Showers, Big; 1,600 — 1. Daniel Wood, Big, 4:49.7. 2. Will Greene, DC. 3. Jorge Acevedo, Big; 400 relay — 1. Biglerville, 48.5; 400 — 1. Shamus Keefe, DC, 54.5. 2. Brandt, Big. 3. E. Thomas, Big; 300 hurdles — 1. Alex Trummer, DC, 43.2. 2. Christian Saldivar, Big. 3. Dineley, Big; 800 — 1. David Hoffman, Big, 2:22.0. 2. Michael Southerly, Big. 3. Carter Tatara, Big; 200 — 1. Tavian Dorsey, DC, 24.3. 2. Alex Trummer, DC. 3. Carter Dittmar, Big; 3,200 — 1. Daniel Wood, Big, 10:40.4. 2. Will Greene, DC. 3. Thomas Laudani, DC; 1,600 relay — 1. Biglerville, 4:12.8; Shot put — 1. Dalton Cox, Big, 40-6. 2. Damian Rodriguez, DC. 3. Zach Hutzell, Big; Discus — 1. Dalton Cox, Big, 124-1. 2. Rodriguez, DC. 3. Hutzell, Big; Triple jump — 1. Dayne Showers, Big, 36-4 ½. 2. Noah Kendrick, DC. 3. Nick Bell, Big; Long jump — 1. Scott Cooper, Big, 17-10. 2. Showers, Big. 3. Kendrick, DC; High jump — 1. Nick Bell, Big, 5-4; Pole vault — 1. Jake Grim, Big, 8-6. 2. Saldivar, Big. 3. Tatara, Big; Javelin — 1. Ben Hurda, Big, 179-7. 2. Seth Leonard, DC. 3. Hutzell, Big.

Susquehannock 85, Kennard-Dale 64
At Susquehannock
3,200 relay
— 1. Susquehannock, 9:09.1; 110 hurdles — 1. Chris Moore, KD, 16.9. 2. Jonathon Anderson, Sus. 3. Dalton Pearson, Sus; 100 — 1. Darnell Williams, KD, 12.4. 2. Eli Wetzel, Sus. 3. Zachary Drake, KD; 1,600 — 1. Joey McDonnell, Sus, 4:59.1. 2. Hunter Davis, Sus. 3. Matt Barnhart, Sus; 400 relay — 1. Kennard-Dale, 45.5; 400 — 1. Josh Chamberlain, KD, 55.0. 2. Will Earls, Sus. 3. Erik Younkin, Sus; 300 hurdles — 1. Chris Moore, KD, 47.4. 2. Wes Juarez, Sus. 3. Pearson, Sus; 800 — 1. Joey McDonnell, Sus, 2:07.4. 2. Merle Bernhard, KD> 3. Nick Stem, Sus; 200 — 1. Darnell Williams, KD, 25.2. 2. Wetzel, Sus. 3. Drake, KD; 3,200 — 1. Joey McDonnell, Sus, 11:24.4. 2. Barnhart, Sus. 3. Isaiah Marsteller, KD; 1,600 relay — 1. Kennard-Dale, 3:45.5; Shot put — 1. RJ Myers, Sus, 37-5. 2. Mark Partee, KD. 3. Joe Mays, Sus; Discus — 1. Jonathon Anderson, Sus, 112-2. 2. Myers, Sus. 3. Partee, KD; Triple jump — 1. Chris Moore, KD, 37-4 ½. 2. Judah Licharowski, Sus. 3. Wes Juarez, Sus; Long jump — 1. Zachary Drake, KD, 18-0. 2. Chase Bonitz, Sus. 3. Williams, KD; High jump — 1. Jonathon Osborne, KD, 5-6. 2. Chris Rhyne, Sus; Pole vault — 1. Ryan Gloeckner, Sus, 10-6. 2. Mark Hushon, KD. 3. Judah Lichorowicz, Sus; Javelin — 1. Joe Mays, Sus, 135-2. 2. Alex Kettinger, Sus. 3. Justin Harrigan, Sus.

Gettysburg 109, Northeastern 41
At Northeastern
3,200 relay
— 1. Northeastern, 9:30.5; 110 hurdles — 1. Jaden Santoyo, Get, 20.6. 2. Zane Witmer, Ne. 3. Devan Ness, Get; 100 — 1. Edny Celius, Get, 11.6. 2. Marquise Camel, Get. 3. Troy Conway, Ne; 1,600 — 1. Dan Filler, Get, 5:21.7. 2. Ryan Haskins, Get. 3. Brody McElwaine, Ne; 400 relay — 1. Gettysburg, 47.8; 400 — 1. Tyler Bream, Get, 56.6. 2. Alex Seasforth, Ne. 3. Kellen Fees, Get; 300 hurdles — 1. Luke Milhimes, Get, 48.2. 2. Santoyo, Get. 3. Cameron Bullock, Get; 800 — 1. Dan Filler, Get, 2:20.9. 2. McElwaine, Ne. 3. Tyler Coal, Get; 200 — 1. Edny Celius, Get, 25.9. 2. Conway, Ne. 3. Isaac Myers, Get; 3,200 — 1. Dan Filler, Get, 11:18.2. 2. Ben Kelly, Ne. 3. Bradley Filler, Get; 1,600 relay — 1. Gettysburg, 3:52.7; Shot put — 1. Rehn Williams, Ne, 35-6 ¾. 2. Aaron Stoner, Get. 3. Jaek Heighes, Get; Discus — 1. Brady Buckley, Get, 103-1. 2. Trevor Miller, Get. 3. McKenzie Beecher, Get; Triple jump — 1. Ravaughn Dillard, Get, 44-7 ½. 2. Milhimes, Get. 3. Sterling Dozier, Ne; Long jump — 1. Ravaughn Dillard, Get, 20-4 ¼. 2. Dez Wigginton, Ne. 3. Camel, Get; High jump — 1. Dez Wigginton, Ne, 5-10. 2. Camel, Get. 3. Dillard, Get; Pole vault — 1. Matt Balas, Get, 10-0. 2. Chris Kemp, Get. 3. Logan Jones, Get; Javelin — 1. Nate Jones, Get, 129-4. 2. Rehn Williams, Ne. 3. Drake Myers, Ne.

Red Lion 113, William Penn 35
At Red Lion
3,200 relay
— 1. Red Lion, 10:44.3; 110 hurdles — 1. Dominick Eyler, RL, 15.9. 2. Kaden Smith, RL. 3. Noah Pillsbury, RL; 100 — 1. Khalid Dorsey, WP, 11.6. 2. Dayjur Stewart, WP. 3. Erik Mann Jr., WP; 1,600 — 1. Ethan Stough, RL, 5:23.9. 2. Alcata, WP. 3. David Groome, RL; 400 relay — 1. William Penn, 45.1; 400 — 1. Joel Gatchell, RL, 54.6. 2. Jerome Jessup, RL. 3. Marcus Banks, WP; 300 hurdles — 1. Noah Pillsbury, RL, 45.2. 2. Smith, RL. 3. Eyler, RL; 800 — 1. Alex Miller, RL, 2:14.1. 2. Stough, RL. 3. George, RL; 200 — 1. Dayjur Stewart, WP, 24.0. 2. Helf, RL. 3. Gunerich, RL; 3,200 — 1. Jack Anderson, RL, 12:50.9. 2. Ryan Hatterer, RL. 3. Jake Lorenzen, RL; 1,600 relay — 1. Red Lion, 3:46.0; Shot put — 1. Nick Taylor, RL, 39-3 ½. 2. Parker Geesey, RL. 3. Pedro Grim, WP; Discus — 1. Nick Taylor, RL, 104-3. 2. Owen Stine, RL. 3. Brandon McIntosh, WP; Triple jump — 1. Paul Jones, RL, 40-8 ½. 2. Smith, RL. 3. Andrew Radzik, WP; Long jump — 1. Paul Jones, RL, 19-3 ¾. 2. Nate Cobb, RL. 3. Andrew Radzik, WP; High jump — 1. Kyrie Generette, WP, 5-6. 2. Abdula Best, RL; Pole vault — 1. Greg Potter, RL, 13-0. 2. Cameron George, RL; Javelin — 1. Xavier Geesey, RL, 127-5. 2. Emilianio Perez, WP. 3. Dom Eyler, RL.

York County Tech 77.5, Bermudian Springs 71.5
At York County Tech
3,200 relay
— 1. York County Tech, 10:30.0; 110 hurdles — 1. Trevor Grim, BeS, 16.0. 2. Kole Shenberger, YCT. 3. Dylan Lott, BeS; 100 — 1. Bry’Quan Sweeney, YCT, 11.5. 2. Blunt, YCT. 3. Ryan Curfman, BeS; 1,600 — 1. Chad Long, BeS, 4:55.0. 2. Evan Schlosser, YCT. 3. Luis Perez, YCT; 400 relay — 1. Bermudian Springs, no time; 400 — 1. David Porter, YCT, 54.5. 2. Brandon Jackson, BeS. 3. Rodie Cox, YCT; 300 hurdles — 1. Trevor Grim, BeS, 43.1. 2. Brandon Motouth, YCT. 3. Shenberger, YCT; 800 — 1. Chad Long, BeS, 2:14.8. 2. Porter, YCT. 3. Perez, YCT; 200 — 1. Bry’Quan Sweeney, YCT, 23.9. 2. Devon Hodgen, BeS. 3. Curfman, BeS; 3,200 — 1. Evan Schlosser, YCT, 10:36.2. 2. Long, BeS. 3. Gervasi, YCT; 1,600 relay — 1. York County Tech (Porter, Sweeney, Blunt, Montouth), 3:44.6; Shot put — 1. Landis, YCT, 44-2. 2. Aaron Becker, BeS. 3. Dylan Reed, BeS; Discus — 1. Darren Beall, BeS, 107-6. 2. Becker, BeS. 3. Landis, YCT; Triple jump — 1. Devon Hodgen, BeS, 37-7. 2. Colon, YCT. 3. Almonte, YCT; Long jump — 1. Devon Hodgen, BeS, 19-4. 2. Shenberger, YCT. 3. Staub, BeS; High jump — 1. Kole Shenberger, YCT, 5-6. 2. Jackson, YCT. 3t. Stubbs, YCT & Jackson, BeS; Pole vault — 1. Darren Beall, BeS, 10-9. 2. Perez, BeS; Javelin — 1. Alec Almonte, YCT, 142.1. 2. Becker, BeS. 3. Tyler Shoop, YCT.

Dallastown 98, Central York 52
At Dallastown
3,200 relay
— 1. Dallastown, 9:05.9; 110 hurdles — 1. Justin Atwood, Dt, 14.8. 2. Nick Ochiobi, CY. 3. Brandon Falkenstein, CY; 100 — 1. Isaiah Ward, Dt, 11.2. 2. Edgar Centeno, Dt. 3. Jackson Lorig, CY; 1,600 — 1. Bryce Gable, Dt, 4:55.7. 2. Timmy Buzynski, CY. 3. Menchey, Dt; 400 relay — 1. Dallastown, 42.9; 400 — 1. Justin Tracy, Dt, 51.1. 2. Asobayine, Dt. 3. Antonio Rivera, CY; 300 hurdles — 1. Justin Atwood, Dt, 41.2. 2. Daymian Svay, CY. 3. Falkenstein, CY; 800 — 1. Tom Diaz, Dt, 2:09.3. 2. Cole Harris, CY. 3. Banks, CY; 200 — 1. Isaiah Ward, Dt, 22.7. 2. Kalen Patterson, Dt. 3. Centeno, Dt; 3,200 — 1. Bryce Gable, Dt, no time. 2. Buzynski, CY. 3. Austin McQuaide, CY; 1,600 relay — 1. Central York, 3:52.7; Shot put — 1. Tony Nelo, Dt, 47-0. 2. Colin Kirkpatrick, CY. 3. Bender, CY; Discus — 1. Brian Price, CY, 116-9. 2. Jake Lehr, Dt. 3. Kirkpatrick, CY; Triple jump — 1. Brandon Baldwin, Dt, 39-5 ½. 2. Viens, Dt. 3. Kearse, Dt; Long jump — 1. Jackson Loring, CY, 18-11 ½. 2. VanDyke, CY. 3. Brandon Baldwin, Dt; High jump — 1. Evan Czulada, CY, 5-10. 2. Atwood, Dt. 3. Igor Gomes, CY; Pole vault — 1. Giantonio DeFelice, Dt, 10-6. 2. Stoner, Dt. 3. Connor Reed, CY; Javelin — 1. Jordan Sterner, Dt, 143-3. 2. Lehr, Dt. 3. Falkenstein, CY.

South Western 84, New Oxford 66
At New Oxford
3,200 relay
— 1. New Oxford, 9:33.53; 110 hurdles — 1. Ben Rivera, NO, 16.6. 2. Noah Langerfield, SW. 3. Kyle West, NO; 100 — 1. Luntdesh, SW, 11.7. 2. Drew Hartlob, SW. 3. Tyler Carnes, NO; 1,600 — 1. Jon Timmons, SW, 5:02.6. 2. Devin Forbes, NO. 3. Logan Hockensmith, NO; 400 relay — 1. South Western, 45.7; 400 — 1. Michael Johnson, SW, 54.6. 2. Tyler Norris, SW. 3. Liam Hafner, NO; 300 hurdles — 1. Owen Buhr, NO, 42.7. 2. Dhane Schmelyun, SW. 3. West, NO; 800 — 1. Curtis Clinton, NO, 2:10.3. 2. Timmons, SW. 3. Isaac Seigman, NO; 200 — 1. Delunche Shaw, SW, 24.0. 2. Rivera, NO. 3. Curly, SW; 3,200 — 1. Noah Baxter, NO, 11:17.4. 2. Forbes, NO. 3. Colin Plotica, NO; 1,600 relay — 1. South Western, 3:40.6; Shot put — 1. Josh Zeroth, SW, 48-9 ½. 2. Brock Hartman, NO. 3. Ken Fields, SW; Discus — 1. Josh Zeroth, SW, 140-0. 2. Fields, SW. 3. Hartman, NO; Triple jump — 1. Shareef Jakes, SW, 39-7. 2. Hafner, NO. 3. Brock Geiman, SW; Long jump — 1. Ben Rivera, NO, 19-5. 2. Jakes, SW. 3. Geiman, SW; High jump — 1. Noah Staub, SW, 5-11. 2. Rivera, NO. 3. Brown, NO; Pole vault — 1. Nick Hawkins, SW, 9-0. 2. Ian McCamant, SW. 3. Kyle Lovisone, NO; Javelin — 1. DJ Stockman, NO, 148-8. 2. Zeroth, SW. 3. Riley Lowe, SW.

York Suburban 112, Dover 38
At
York Suburban
3,200 relay
 — 1. York Suburban (Peter Wagner, Donovan Mears, Scott curry, Jarret Raudensky), 8:35.3; 110 hurdles — 1. Nelson Pineda, YS, 16.8. 2. Andrew Paskey, YS. 3. Wes Copenhaver, YS; 100 — 1. Bohdi Wilson, YS, 11.3. 2. Talon Peffly, YS. 3. Dylan Spahr, Do; 1,600 — 1. Bryce Ohl, YS, 4:43.2. 2. Mears, YS. 3. Gabe Lloyd, Do; 400 relay — 1. Dover (Dylan Barton, Spahr, Kire Watkins, Daren Ledbetter), 46.8; 400 — 1. Nick Pitoniak, YS, 52.9. 2. Mitchell Frantz, YS. 3. Spahr, Do; 300 hurdles — 1. Pineda, YS, 44.2. 2. Paskey, YS. 3. Dorian Morris, Do; 800 — 1. Raudensky, YS, 2:09.6. 2. Lloyd, Do. 3. Curry, YS; 200 — 1. Wilson, YS, 22.9. 2. Peffly, YS. 3. Ledbetter, Do; 3,200 — 1. Wagner, YS, 10:42.4. 2. Josh Kerr, YS. 3. Josh Zenjen, Do; 1,600 relay — 1. Dover, 3:34.9; Shot put — 1. Ralph Casper, YS, 40-0. 2. Aidan Fryar, YS. 3. John Bradbury, Do; Discus — 1. Casper, YS, 116-9. 2. Hunter Klein, YS. 3. Caden Coleman, YS; Triple jump — 1. Keith Davis, Do, 35-10. 2. Luis Herazo, Do. 3. Richard Pitts, YS; Long jump — 1. Wilson, YS, 18-6 1/2. 2. Peffley, YS. 3. Pitts, YS; High jump — 1. Illanzo Felliciano, YS, 5-8. 2. Davis, Do. 3. Pitoniak, YS; Pole vault — 1. Smith, YS, 10-0. 2. Pitoniak, YS. 3. Fryar, YS; Javelin — 1. John Sterner, Do, 138-5. 2. Bradley, Do. 3. Klein, YS.

Fairfield 84, Hanover 58
At 
Hanover
3,200 relay 
— 1. Fairfield (no time listed); 110 hurdles — 1. J. Irwin, F, 16.7. 2. Justin Hersh, Han. 3. J. Queady, F; 100 — 1. N. Seymour, Han, 11.6. 2. A. Moore, F. 3. Steve Heinbaugh, F; 1,600 — 1. Ben Hutton, Han, 5:11. 2. Michael Ball, F. 3. Mark Golibart, F; 400 relay — 1. Fairfield (Hoffman, Bennett, Kasten, Moore), 48.14; 400 — 1. Jake Kasten, F, 1:00. 2. A. Mateos, Han. 3. Thomas Strantton, F; 300 hurdles — 1. Everett Kenworthy, Han, 46.4. 2. J. Quealy, F. 3. J. Irwin, F; 800 — 1. B. Hutton, Han, 2:16.58. 2. Golibart, F. 3. M. Ball, F; 200 — 1. N. Seymoure, Han, 24.76. 2. A. Moore, F. 3. C. Burette, F; 3,200 — 1. Josh Long, F, 11:47. 2. Hazlet, F. 3. M. Hutton, Han; 1,600 relay — 1. Hanover (Mateos, Kenworthy, Reck, Lembert), 4:03; Shot put — 1. T. Zimmerman, F, 39-0. 2. Jake Nichols, F. 3. B. Kenworthy, Han; Discus — 1. Jordan Angerett, F, 104-0. 2. B. Kenworthy, Han. 3. T. Zimmerman, F; Triple jump — 1. B. Morris, Han, 38-0 1/2. 2. J. Angerett, F. 3. J. Quealy, F; Long jump — 1. A. Moore, F, 18-8. 2. B. Morris, Han. 3. N. Seymoure, Han; High jump — 1. Nehemiah Lembert, Han, 5-4; Pole vault — 1. N. Hoffman, F, 9-6. 2. S. Heinbaugh, F; Javelin — 1. D. Miller, F, 137-0. 2. N. Lembert, Han. 3. J. Angerett, F.

LINKEDINCOMMENTMORE
Read or Share this story: http://gtpa.co/1MF0Xcl