LINKEDINCOMMENTMORE

Gettysburg 83, West York 67
At Gettysburg
3,200 relay
— 1. Gettysburg (Joe Pecaitis, Ben Berger, Tyler Cole, Ryan Haskins), 8:53.2; 110 hurdles — 1. AyJuan Marshall, WY, 17.81. 2. DJ McRae, WY. 3. Cameron Bullock, Get; 100 — 1. Edny Celius, Get, 11.09. 2. Marquise Camel, Get. 3. Shane Kauffman, WY; 1,600 — 1. Dan Filler, Get, 4:54.4. 2. Connor Schroll, WY. 3. Ryan Haskins, Get; 400 relay — 1. West York (Dazhir Hughes, Jamal Anderson, Anthony Hawkins, Shane Kauffman), 45.4; 400 — 1. Damor Hughes, WY, 54.5. 2. Tyler Bream, Get. 3. Kellen Fees, Get; 300 hurdles — 1. Luke Milhimes, Get, 45.2. 2. AyJuan Marshall, WY. 3. Brady Buckley, Get; 800 — 1. Dan Filler, Get, 2:10.1. 2. Jack Sfifarth, WY. 3. Tyler Cole, Get; 200 — 1. Edny Celius, Get, 23.2. 2. Anthony Hawkins, WY. 3. Isaac Myers, Get; 3,200 — 1. Dan Filler, Get, 11:13.7. 2. Connor Schroll, WY. 3. Brad Filler, Get; 1,600 relay — 1. Gettysburg (Isaac Myers, Joe Pecaitis, Dan Filler, Tyler Bream), 3:39.7; Shot put — 1. Anthony Torres, WY, 41-5. 2. Luke Hoffman, WY. 3. Kyle Hoffman, WY; Discus — 1. Luke Hoffman, WY, 145-7. 2. Kyle Hoffman, WY. 3. Anthony Torres, WY; Triple jump — 1. Ravaughn Dillard, Get, 45-2 ¾. 2. Luke Mihimes, Get. 3. Jacob Franklin, WY; Long jump — 1. Ravaughn Dillard, Get, 21-5 ½. 2. Jamal Anderson, WY. 3. Luke Mihimes, Get; High jump — 1. Dazhir Hughes, WY, 5-10. 2. Ravaughn Dillard, Get. 2. Ramel Baldwin, WY; Pole vault — 1. Isaac Myers, Get, 10-6. 2. Matt Balas, Get. 3 Joe Pecaitis, Get; Javelin — 1. Cadence Thomas, WY, 117-9. 2. Nate Jones, Get. 3. Aiden Reaver, Get.

Littlestown 109, Delone Catholic 37
At 
Littlestown
3,200 relay — 1. Littlestown (Ariza, Cole Abell, Wes Storey, Jason Penton), 9:49; 110 hurdles — 1. Alex Trummer, DC, 17:29. 2. Sam Billand, Lt. 3. Derek Herr, Lt; 100 — 1. Tavian Dorsey, DC, 11.2. 2. Colin McNeal, Lt. 3. Logan Panzer, DC; 1,600 — 1. Michael Bittinger, Lt, 4:49. 2. Will Greene, DC. 3. Misha Kaukoulin, Lt; 400 relay — 1. Littlestown (Herr, Jackson Hornbrook, Alex Potts, Brandon Morey), 48.1; 400 — 1. J. Hornbrook, Lt, 55.2. 2. Shamus Keefe, DC. 3. G. Breaurniny, Lt; 300 hurdles — 1. Trummer, DC, 44.5. 2. Logan Collins, Lt. 3. Billand, Lt; 800 — 1. Abell, Lt, 2:21. 2. J. Penton, Lt. 3. Ariza, Lt; 200 — 1. Hornbrook, Lt, 22.6. 2. Dorsey, DC. 3. Storey, Lt; 3,200 — 1. M. Bittinger, Lt, 10:44. 2. Kaukulin, Lt. 3. J. Pierce, DC; 1,600 relay — 1. Littlestown (Storey, Hornbrook, Potts, McNeal), 3:50; Shot put — 1. Chase Michaels, Lt, 41-5. 2. Damian Rodriguez, DC. 3. Jonah Lacks, Lt; Discus — 1. Anthyn Brown, Lt, 196-6. 2. Rodriguez, DC. 3. Lacks, Lt; Triple jump — 1. A. Potts, Lt, 38-9 1/5. 2. N. Lawyer, DC. 3. C. Boyd, Lt; Long jump — 1. A. Potts, Lt, 18-5 1/2. 2. C. McNeal, Lt. 3. C. Boyd, Lt; High jump — 1. C. Boyd, Lt, 5-2; Pole vault — 1. S. Watkins, Lt, 9-6. 2. A. Weaver, Lt. 3. Herr, Lt; Javelin — 1. C. Boyd, Lt, 142-3. 2. Seth Leonard, DC. 3. Lacks, Lt.

Dallastown 88, New Oxford 62
At New Oxford
3,200 relay
— 1. New Oxford (Curtis Clinton, I. Dimise, Austin Shank, Isaac Seigman), 9:06.5; 110 hurdles — 1. Justin Atwood, Dt, 15.5. 2. Ben Rivera, NO. 3. Jawaun McMillan, Dt; 100 — 1. Isaiah Ward, Dt, 11.2. 2. Edgar Centeno, Dt. 3. Tyler Carnes, NO; 1,600 — 1. Bryce Gable, Dt, 4:57.5. 2. Devin Forbes, NO. 3. T. Richmond, Dt; 400 relay — 1. Dallastown (Justin Tracy, Ward, Kalen Patterson, Centeno), 44.07; 400 — 1. Tracy, Dt, 50.6. 2. Seigman, NO. 3. M. Asobayire, Dt; 300 hurdles — 1. Owen Buhr, NO, 44.5. 2. Kyle West, NO. 3. T. Veins, Dt; 800 — 1. M. Diaz, Dt, 2:12.6. 2. Clinton, NO. 3. Dan Stayer, Dt; 200 — 1. Ward, Dt, 23.4. 2. Liam Hafner, NO. 3. Rivera, NO; 3,200 — 1. Gable, Dt, 10:58.0. 2. Jake Menchey, Dt. 3. Noah Baxter, NO; 1,600 relay — 1. Dallastown (Diaz, Spencer, Ward, Tracy), 3:30.3; Shot put — 1. Tony Nelo, Dt, 47-7 ¾. 2. Brock Hartman, NO. 3. Williams, NO; Discus — 1. Brock Hartman, NO, 119-5. 2. Jack Lehr, Dt. 3. P. Gauldin, NO; Triple jump — 1. Hafner, NO, 39-2. 2. T. Vienes, Dt. 3. T. Defelice, Dt; Long jump — 1. Rivera, NO, 18-10. 2. T. Viens, Dt. 3. Hafner, NO; High jump — 1. Rivera, NO, 5-6. 2. D. Brown, NO; Pole vault — 1. Giantonio Defelice, Dt, 11-0. 2. Stoner, Dt. 3. Callahan, Dt; Javelin — 1. Lehr, Dt, 142-9. 2. J. Stockman, NO. 3. Landon Firestone, Dt.

Eastern York 91, Dover 54
At Dover
3,200 relay
— 1. Eastern York (Mason Bair, Nate Lopez, Brandon Daily, Zack Folk), 8:37.7; 110 hurdles — 1. Sauer Richardson, EY, 17.6. 2. Jordan Weaver, EY. 3. Demonte Martin, EY; 100 — 1. Raejon Teaser, EY, 12.0. 2. Kire Watkins, Do. 3. Seth Bernstein, EY; 1,600 — 1. Gabe Lloyd, Do, 4:54.7. 2. Zack Folk, EY. 3. Brandon Daily, EY; 400 relay — 1. Dover (Watkins, Spahr, Trinidad, Ledbetter), 46.5; 400 — 1. Regan Treasure, EY, 54.4. 2. Nathan Lopez, EY. 3. Dylan Spahr, Do; 300 hurdles — 1. Jordan Weaver, EY, 44.7. 2. Sawyer Richardson, EY. 3. Demonte Martin, EY; 800 — 1. Mason Bair, EY, 2:03.5. 2. Gabe Lloyd, Do. 3. Josh Hogan, EY; 200 — 1. Regan Treasure, EY, 23.9. 2. Duran Ledbetter, Do. 3. Kire Watkins, Do; 3,200 — 1. Zack Folk, EY, 11:12.8. 2. Brandon Daily, EY. 3. Ryan Staats, EY; 1,600 relay — 1. Eastern York (Regan Treasure, Mason Bair, Nathan Lopez, Sauer Richardson), 3:37.4; Shot put — 1. Touchton, EY, 37-10 ½. 2. Brown, EY. 3. Bradshaw, Do; Discus — 1. Brown, EY, 87-1. 2. Farr, Do. 3. Bradshaw, Do; Triple jump — 1. Keith Davis, Do, 37-6. 2. Luis Herazo, Do. 3. Jerry O’Neal, Do; Long jump — 1. Keith Davis, Do, 17-8. 2. Seth Bernstein, EY. 3. Jared Balton, EY; High jump — 1. Keith Davis, Do, 5-8. 2. Demonte Martin, EY; Pole vault — 1. Brady Glatfeler, EY, 8-6; Javelin — 1. Bradley, Do, 138-0. 2. Sterner, Do. 3. Thomes, Do.

Susquehannock 123, Northeastern 29
At Northeastern
3,200 relay
— 1. Susquehannock, 9:04. 2. Northeastern. 3. Northeastern; 110 hurdles — 1. Jonathon Anderson, Sus, 18.6. 2. Pearson, Sus. 3. Karpouzic, Sus; 100 — 1. Eli Wetzel, Sus, 11.96. 2. Wigginton, Ne. 3. Sweiga, Sus; 1,600 — 1. Joe McDaniel, Sus, 4:49.61. 2. McElwain, Ne. 3. Parles, Sus; 400 relay — 1. Susquehannock, 49.75. 2. Susquehannock; 400 — 1. Eric Youkin, Sus, 56.60. 2. Seaborn, Ne. 3. Davis, Sus; 300 hurdles — 1. Zack Kettinger, Sus, 47.23. 2. Juarez, Sus. 3. Pearson, Sus; 800 — 1. Joe McDonnel, Sus, 2:12.94. 2. Hake, Ne. 3. Stem, Sus; 200 — 1. Wetzel, Sus, 25.48. 2. Fodel, Sus. 3. Kemper Ne.; 3,200 — 1. McDonnell, Sus, 10:53. 2. McElwain, Ne. 3. Millis, Ne; 1,600 relay — 1. Susquehannock, 3:52.84. 2. Northeastern; Shot put — 1. Andrew Kneft, Sus, 35-1 ½. 2. Williams, Ne. 3. Myers, Sus; Discus — 1. John Anderson, Sus, 99-4. 2. Mays, Sus. 3. Maynard, Sus; Triple jump — 1. Judah Licharowicz, Sus, 36-8 ¼. 2. Juarez, Sus. 3. Rhyne, Sus; Long jump — 1. Michael Burguin, Sus, 19-9 ¾. 2. Bonitz, Sus. 3. Wigginton, Ne; High jump — 1. Desmond Wigginton, Ne, 5-10. 2. Rayne, Sus. 3. Licharowicz; Pole vault — 1. Sam Stines, Sus, 10-0. 2. Gloeckner, Sus. 3. Licharonicz; Javelin — 1. Zak Kettinger, Sus, 150-5. 2. Williams, Ne. 3. Mays, Sus.

South Western 135, William Penn 13
At South Western
3,200 relay
— 1. South Western (Corbin Pfaff, Vindley, Fischbach, Linn); 110 hurdles — 1. Chris Steckel, SW, 16.7. 2. Noah Langenfeld, SW; 100 — 1. Andrew Hartlaub, SW, 10.9. 2. Delundre Shaw, SW. 3. Khalid Dorsey, WP; 1,600 — 1. Jon Timmons, SW, 5:05.2. 2. Aydin Hendley, SW. 3. Andrew Schott, SW; 400 relay — 1. South Western (D. Shaw, Noah Shaw, Shareef Jakes, Hartlaub), 44.3; 400 — 1. Mike Johnson, SW, 54.2. 2. Tyler Narris, SW. 3. Brock Geiman, SW; 300 hurdles — 1. Dhane Schmelyun, SW, 44.1. 2. Joe Vanderburg, SW. 3. Tlan Moore, SW; 800 — 1. Jon Timmons, SW, 2:13.5. 2. James Postel, SW. 3. Ayden Hendly, SW; 200 — 1. Dayjur Stewart, WP, 23.7. 2. D. Shaw, SW. 3. Dorsey, WP; 3,200 — 1. Dalton Miles, SW, 11:29. 2. Schott, SW. 3. Jarrod Stebick, SW; 1,600 relay — 1. South Western (Dhane Schmelyun, Tyler Norris, Jon Timmons, Mike Johnson), 3:41.4; Shot put — 1. Joshua Zeroth, SW, 49-3 ¼. 2. Kenneth Fields, SW. 3. Makintosh, WP; Discus — 1. Zeroth, SW, 140-7. 2. Fields, SW. 3. Riley Lowe, SW; Triple jump — 1. Chris Steckel, SW, 39-9. 2. Jakes, SW. 3. Brock Geiman, SW; Long jump — 1. Jakes, SW, 18-8 ½. 2. Steckel, SW. 3. Andrew Radzik, WP; High jump — 1. Noah Staub, SW, 5-6. 2. Kyree Generette, WP. 3. Noah Diaszon, WP; Pole vault — 1. Nick Hawkins, SW, 10-0. 2. Cameron Bankert, SW; Javelin — 1. Joshua Zeroth, SW, 135-10. 2. Riley Lowe, SW. 3. Brock Geiman, SW.

Red Lion 76, Spring Grove 72
At Spring Grove
3,200 relay
— 1. Spring Grove (Andrew Shaqfeh, Tristan Smyser, Jordan Maldanado, Justin Culp), 9:01.67; 110 hurdles — 1. Dominic Eyler, RL, 15.66. 2. Noah Pillsbury, RL. 3. Smith, RL; 100 — 1. Tyrell Hartwill, SG, 10.91. 2. Devin Wherley, SG. 3. Paul Jones, RL; 1,600 — 1. Culp, SG, 5:00.13. 2. Maldanado, SG. 3. Alexander Miller, RL; 400 relay — 1. Red Lion (Shawn Gunarich, Helf, Eyler, Nathan Cobb), 46.36; 400 — 1. Jerome Jessup, RL, 55.06. 2. Trevon Colbert, SG. 3. Helf, RL; 300 hurdles — 1. Eyler, RL, 48.3. 2. Smith, RL; 800 — 1. Joel Gatchell, RL, 2:07.48. 2. Culp, SG. 3. Smith, SG; 200 — 1. Paul Jones, RL, 23.13. 2. Helf, RL. 3. Wherley, SG; 3,200 — 1. Maldanado, SG, 10:58.17. 2. Smyser, SG. 3. Miller, RL; 1,600 relay — 1. Red Lion, 3:42.6; Shot put — 1. Nick Taylor, RL, 36-9. 2. Fissel, SG. 3. Hagan, SG; Discus — 1. Taylor, RL, 107-0. 2. Owen Stine, RL. 3. Andrew Yost, SG; Triple jump — 1. Jones, RL, 40-11 ½. 2. Warehime, SG. 3. Hayes, SG; Long jump — 1. Warehime, SG, 21-3. 2. Hartwill, SG. 3. Smiley, SG; High jump — 1. Warehime, SG, 5-8. 2. Noah Hayes, SG; Pole vault — 1. Gregory Potter, RL, 12-6. 2. Bowman, SG. 3. Ian Adler, RL; Javelin — 1. Fissel, SG, 122-9. 2. Easy, RL. 3. Hagan, SG.

Bermudian Springs 101, Hanover 44
At 
Bermudian Springs
3,200 relay — 1. Hanover (Hutton, Hutton, Matos, Spreak), 10:14.2; 110 hurdles — 1. Trevor Grim, BeS, 15.6. 2. Dylan Lott, BeS. 3. Justin Hersh, Han; 100 — 1. Ryan Curfman, BeS, 11.7. 2. Seymore, Han. 3. Payton Rohrbaugh, BeS; 1,600 — 1. Chad Long, BeS, 4:58.5. 2. Hutton, Han. 3. Hutton, Han; 400 relay — 1. Hanover, 50.0; 400 — 1. Brandon Jackson, BeS, 58.2. 2. Matos, Han. 3. Gross, BeS; 300 hurdles — 1. Grim, BeS, 43.8. 2. Dylan Lott, BeS. 3. Hersh, Han; 800 — 1. Long, BeS, 2:12.4. 2. B. Hutton, Han. 3. Hutton, Han; 200 — 1. Devon Hodgen, BeS, 24.0. 2. Curfman, BeS. 3. Seymore, Han; 3,200 — 1. Long, BeS, 11:41. 2. B. Hutton Han. 3. M. Hutton, Han; 1,600 relay — 1. Bermudian Springs (no time listed); Shot put — 1. Aaron Becker, BeS, 40-10. 2. Dylan Reed, BeS. 3. Kenworthy, Han; Discus — 1. Becker, BeS, 101-7. 2. Darren Beall, BeS. 3. Reed, BeS; Triple jump — 1. Hodgen BeS, 39-7 1/2. 2. Morris, Han. 3. Lott, BeS; Long jump — 1. Hodgen, BeS. 2. Seymore, Han. 3. Staub, BeS; High jump — 1. Krebbs, BeS, 5-2; Pole vault — 1. Perez, BeS, 8-6. 2. Gross, BeS; Javelin — 1. Lembert, Han, 121-8. 2. Becker, BeS. 3. Kenworthy, Han.

LINKEDINCOMMENTMORE
Read or Share this story: http://gtpa.co/1MRaUhK