GameTimePA's winter livestream schedule
Once again, GameTimePA is proud to present a full schedule of livestream basketball games and wrestling matches this winter.
The livestream video feeds are available on any internet-capable device, from your computer to your cellphone to your tablet.
GameTimePA's livestream programming run all year long and also include football, volleyball and lacrosse.
Here is the livestream football schedule for fall 2016. All schedules are subject to change, so check back frequently for updates.
• • •
QUICK LINKS
Lebanon livestream | Next event: Feb. 7: Cedar Crest at Lebanon boys basketball, 7:30 p.m.
Additional Lebanon livestream | Next event: Feb. 7, Lebanon Catholic at Annville-Cleona boys-girls basketball doubleheader, 6 p.m.
Chambersburg livestream | Next event: Feb. 7: Susquehanna Twp. at Greencastle-Antrim girls basketball, 7:30 p.m.
York-Adams livestream | Next event: Feb. 16 and 17: YAIAA basketball championships
• • •
LEBANON LIVESTREAM SCHEDULE
Dec. 13: Wilson at Cedar Crest girls' basketball, 7:30 p.m.
Dec. 16: Northern Lebanon at Annville-Cleona boys' basketball, 7:30 p.m.
Dec. 19: Northern Lebanon at Lebanon Catholic girls' basketball, 7:30 p.m.
Dec. 21: Elco at Lebanon Catholic boys' basketball, 7 p.m.
Jan. 4: Annville-Cleona at Northern Lebanon wrestling, 7 p.m.
Jan. 6: Hershey at Palmyra boys' basketball, 7:30 p.m.
Jan. 9: Lebanon at Cedar Crest girls' basketball, 7:30 p.m.
Jan. 20: Lebanon Catholic at Northern Lebanon, girls' basketball 7:30 p.m.
Jan. 27: Elco at Annville-Cleona boys' basketball, 7:30 p.m.
Jan. 28: L-L wrestling championships (time TBA)
Feb. 7: Lebanon Catholic at Annville-Cleona boys and girls basketball, 6 p.m.
Feb. 7: Cedar Crest at Lebanon boys basketball, 7:30 p.m.
• • •
YORK/ADAMS LIVESTREAM SCHEDULE
Basketball
Dec. 16: William Penn at Spring Grove boys' basketball
Dec. 20: Susquehannock at West York girls' basketball
Dec. 28-29: Special Olympics holiday basketball tournament featuring York Suburban and York Catholic boys
Jan. 6: Dallastown at Spring Grove boys' basketball
Jan. 13: West York at Dover boys' basketball
Jan. 16: Central York at West York boys' basketball
Jan. 24: William Penn at Central York boys' basketball
Jan. 27: Northeastern at Spring Grove boys' basketball
Jan. 31: William Penn at Northeastern boys' basketball
Feb. 3: Eastern York at Dover boys' basketball
Feb. 16: YAIAA girls' basketball championship
Feb. 17: YAIAA boys' basketball championship
Wrestling
Dec. 22: Bermudian Springs at Biglerville wrestling, 7 p.m.
Jan. 9: Kennard-Dale at Bermudian Springs, 7 p.m.
Jan. 12: Spring Grove at South Western, 7 p.m.
Jan. 17: Dallastown at Spring Grove, 7 p.m.
Jan. 19: New Oxford at Spring Grove, 7 p.m.
DCBN LIVESTREAM SCHEDULE
GameTimePA is pleased to partner with the Delone Catholic Broadcasting Network, which livestreams Delone home games.
Dec. 13: Hanover at Delone Catholic girls' basketball, 7 p.m.
Dec. 16: Biglerville at Delone Catholic girls' basketball, 7:30 p.m.
Dec. 17: South Western at Delone Catholic, boys-girls doubleheader. Boys, 6 p.m.; girls, 7:30 p.m.
Dec. 20: Littlestown at Delone Catholic boys' basketball, 7:30 p.m.
Jan. 3: York Cathlic at Delone Catholic boys' basketball, 7:30 p.m.
Jan. 6: Fairfield at Delone Catholic girls' basketball, 7:30 p.m.
Jan. 11: Bermudian Springs at Delone Catholic boys' basketball, 7:30 p.m.
Jan. 13: Hanover at Delone Catholic boys' basketball, 7:30 p.m.
Jan. 16: Greencastle-Antrim at Delone Catholic girls' basketball, 7:30 p.m.
Jan. 18: Biglerville at Delone Catholic boys' basketball, 7:30 p.m.
Jan. 20: Littlestown at Delone Catholic girls' basketball, 7:30 p.m.
Jan. 23: Trinity at Delone Catholic girls' basketball, 7:30 p.m .
Jan. 24: York County Tech at Delone Catholic boys' basketball, 7:30 p.m.
Jan. 27: York Catholic at Delone Catholic girls' basketball, 7:30 p.m.
Jan. 31: Fairfield at Delone Catholic boys' basketball, 7:30 p.m.
Feb. 3: Bermudian Springs at Delone Catholic girls' basketball, 7:30 p.m.
• • •
CHAMBERSBURG LIVESTREAM SCHEDULE
Dec. 16: James Buchanan at Greencastle-Antrim girls basketball, 7:30 p.m.
Dec. 17: Chambersburg at Cedar Cliff boys basketball, 7:30 p.m.
Dec. 19: Chambersburg at Carlisle boys basketball, 7:30 p.m.
Dec. 21: State College at Chambersburg boys basketball, 7:30 p.m.
Dec. 27: Gettysburg boys tournament, Chambersburg vs. Solanco, 6:30 p.m.
Dec. 28: Gettysburg boys tournament, Chambersburg vs. Gettysburg, 8 p.m.
Dec. 30: Trojan Wars wrestling tournament championship finals, approx. 3 p.m.
Jan. 3: Chambersburg at Central Dauphin boys basketball, 7:30 p.m.
Jan. 7: Northeastern at Greencastle-Antrim girls basketball, 7:30 p.m.
Jan. 14: Dunks For Drew Showcase -- Greencastle vs. Mechanicsburg girls, 2:30 p.m.; Greencastle vs. Mechanicsburg boys, 4 p.m.; Shippensburg vs. Chambersburg girls, 6 p.m.; Shippensburg vs. Chambersburg boys, 7:30 p.m.
Jan. 25: East Pennsboro at Greencastle-Antrim girls basketball, 7:30 p.m.
Jan. 27: Central Dauphin at Chambersburg boys basketball, 7:30 p.m.
Jan. 31: Greencastle-Antrim at Shippensburg girls basketball, 7:30 p.m.
Feb. 1: Cumberland Valley at Chambersburg boys basketball, 7:30
Feb. 3: Southern Fulton at McConnellsburg boys basketball, 7:30 p.m.
Feb. 6: Spring Grove at Greencastle-Antrim girls basketball, 7:30 p.m.
Feb. 7: Susquehanna Twp. at Greencastle-Antrim girls basketball, 7:30 p.m.