13 LINKEDINCOMMENTMORE

In addition to its extensive high school sports coverage, GameTimePA.com offers a variety of sporting events streamed live on the web and mobile devices, including football, boys' and girls' basketball, wrestling, boys' and girls' volleyball and boys' and girls' lacrosse.

• • •

Winter livestream schedule

YORK/ADAMS (BASKETBALL)

Each York-Adams game features play-by-play from WOYK-1350 AM.

DEC. 8: Spring Grove at Central York boys, 7:30 p.m.

DEC. 10: William Penn at Red Lion boys, 7:30 p.m.

DEC. 15: West York at Dover boys, 7:30 p.m.

DEC. 18: Red Lion at Central York boys, 7:30 p.m.

DEC. 22: West York at Susquehannock girls, 7:30 p.m.

DEC. 23: Northeastern at William Penn boys, 7:30 p.m.

JAN. 5: York Suburban at West York boys, 7:30 p.m.

JAN. 12: Spring Grove at Dallastown boys, 7:30 p.m.

JAN. 15: Eastern at Dover boys, 7:30 p.m.

JAN. 22: Red Lion at Central York girls, 6:30 p.m.

Feb. 12: YAIAA girls' basketball tournament championship game, 7 p.m.

Feb. 13: YAIAA boys' basketball tournament championship game, 7:30 p.m.

YORK/ADAMS (WRESTLING)

DEC. 16: Delone Catholic at Littlestown, 7 p.m.

JAN. 6: Bermudian Springs at Dallastown, 7 p.m.

JAN. 7: Red Lion at New Oxford, 7 p.m.

JAN. 19: Kennard-Dale at West York, 7 p.m.

JAN. 27: South Western at Spring Grove, 7 p.m.

JAN. 28: Bermudian Springs at Biglerville, 7 p.m.

FRANKLIN/FULTON (BASKETBALL)

DEC 4: Franklin County Tip-Off Tournament

4 p.m.: Girls, Greencastle-Antrim vs. Waynesboro

5:30 p.m.: Boys, Greencastle vs. Waynesboro

7 p.m.: Girls, Chambersburg vs. James Buchanan

8:30 p.m.: Boys, Chambersburg vs. James Buchanan

DEC 5: Franklin County Tip-Off Tournament

7 p.m.: Girls championship

8:30 p.m.: Boys championship

DEC. 11: Shippensburg at Greencastle-Antrim boys, 7:30 p.m.

DEC. 15: Harrisburg at Chambersburg boys, 7:30 p.m.

DEC. 22: State College at Chambersburg boys, 7:30 p.m.

DEC. 28: Chambersburg vs. South Western boys at Gettysburg Tournament, 6:30 p.m.

DEC. 29: Trojan Wars Wrestling Tournament finals, 3-4 p.m.

JAN. 8: Southern Fulton at McConnellsburg boys, 7:15 p.m.

JAN. 15: Greencastle-Antrim at Shippensburg boys, 7:30 p.m.

JAN. 29: McConnellsburg at Southern Fulton boys, 7:15 p.m.

Feb. 4: Boiling Springs at Greencastle-Antrim girls, 7:30 p.m.

LEBANON (BASKETBALL)

DEC. 11: Elco at Lebanon Catholic girls, 7:30 p.m.

DEC. 14: Northern Lebanon at Lebanon Catholic boys, 7:30 p.m.

DEC. 18: Annville-Cleona at Lebanon Catholic girls/boys doubleheader, 7:30 p.m.

DEC. 19: Central York at Cedar Crest boys, 7:30 p.m.

DEC. 21: Hempfield at Cedar Crest boys, 7:30 p.m.

JAN. 5: Elco at Northern Lebanon boys, 7:30 p.m.

JAN. 14: Cedar Crest at Lebanon girls, 7:30 p.m.

JAN 19: JP McCaskey at Cedar Crest boys, 7:30 p.m.

JAN. 26: Hershey at Palmyra boys, 7:30 p.m.

JAN. 27: Cedar Crest at Palmyra girls, 7:30 p.m.

LEBANON (WRESTLING)

DEC. 22: Annville-Cleona at Northern Lebanon, 7 p.m.

LANCASTER (BASKETBALL)

DEC. 23: Cocalico at Donegal girls, 7:30 p.m.

JAN. 5: Manheim Township at J.P. McCaskey boys, 7:30 p.m.

JAN. 8: Lampeter-Strasburg at Cocalico girls, 7:30 p.m.

LANCASTER (WRESTLING)

JAN. 14: Elizabethtown at Conestoga Valley, 7 p.m.

13 LINKEDINCOMMENTMORE
Read or Share this story: http://gtpa.co/1Y3IEO0