CLOSE

Spring Grove junior Nathalie Elliot will compete in the pole vault at the Penn Relays next weekend. In this video, she takes a practice run wearing a GoPro on her head and another while wearing a GoPro on her chest. Zach Miller - GameTimePA.com

LINKEDINCOMMENTMORE

Here are the girls' track and field results reported to GameTimePA.com on Monday.

Annville-Cleona 85, Lancaster Catholic 63
At Annville-Cleona

3200 Relay — 1. Annville-Cleona (Moyer, Domencic, Tshudy, Marku), 14:10
110 hurdles — 1. Mashea, Lancaster Catholi, 18.0 2. Wilson, Lancaster Catholic, 19.6 3. Kreider, Annville-Cleona, 23.2
100 — 1. Hess,Annville-Cleona, 12.5 2. Clark, Annville-Cleona, 13.5 3. Meyers, Annville-Cleona, 14.6
1600 — 1. Zukus, Lancaster Catholic, 6:02.4 2. Tshudy, Annville-Cleona, 6:42.9 3. Domencic, Annville-Cleona, 7:23.3
400 relay — 1. Annville-Cleona (Zimmerman, Clark, Strickler, Hess), 52.3
400 — 1. Hackman, Lancaster Catholic, 1:06.8 2. Chaundy, Lancaster Catholic, 1:07.6 3. Strickler, Annville-Cleona, 1:10.1
300 — 1. Mashea, Lancaster Catholic, 51.9 2. Kreider. Annville-Cleona, 1:01.7  3. Bartels, Annville-Cleona, 1:04.4 
800 —  1. Zukus, Lancaster Catholic, 2:44.7 2. Tshudy, Annville-Cleona, 3:09  3. Joseph, Lancaster Catholic, 3:33 
200 — 1. Hess, Annville-Cleona, 26.8 2. Zimmerman, Annville-Cleona, 27.7 3. Clark, Annville-Cleona, 28.4
3200 — 1. Herb, Lancaster Catholic, 15:16 2. Domencic, Annville-Cleona, 16:00 3. , ,  
1600 relay — 1. Lancaster Catholic (, , , ), 4:46.7
Shot put — 1. Torres,Annville-Cleona, 31-11 2. Schrieder, Annville-Cleona, 29-9 3. Dancause, Annville-Cleona, 28-8 
Discus — 1. Drane, Annville-Cleona, 97-3 2. Torres, Annville-Cleona, 79-0 3. Schrieder, Annville-Cleona, 74-8
Triple jump — 1. Wilson, Lancaster Catholic, 29-5 2. Peris,Annville-Cleona, 28-6 3. Clark, Annville-Cleona, 28-4
Long jump — 1. Hess, Annville-Cleona, 18-7.5 2. Kreider, Annville-Cleona, 14-4 3. Wilson, Lancaster Catholic, 13-7.5
High jump — 1. Rodgers, Lancaster Catholic, 4-6 2. Gingrich, Annville-Cleona, 4-6 3. , , 13-7.5
Pole vault — 1. K. Long, Annville-Cleona, 8-6 2. Tshudy,Annville-Cleona, 8-0 3. Domencic, Annville-Cleona, 7-6
Javelin — 1. Torres, Annville-Cleona, 87-7 2. Carmenico, Lancaster Catholic, 81-7 3. Dancause, Annville-Cleona, 77-3

Cedar Crest 91, Hempfield 59
At Cedar Cres

3200 Relay — 1. Cedar Crest (Craun, Martinez, Bonzelet, Martinez), 10:18.11
110 hurdles — 1. Holloman, Cedar Crest, 16.8 2. Benedict, Hempfield, 16.9 3. Keener, Hempfield, 18.1
100 — 1. Holloman,Cedar Crest, 12.5 2. Nottoli, Hempfield, 12.6 3. McCurdy, Cedar Crest, 13.4
1600 — 1. Peters, Cedar Crest, 5:31.7 2. Gates, Hempfield, 5:38.25 3. Keelmyer, Hempfield, 5:55.0
400 relay — 1. Cedar Crest (McCurdy, Holloman, Jones, Holloman), 50.2
400 — 1. Bonselet, Cedar Crest, 1:01.3 2. Laudien, Hempfield, 1:02.7 3. Grube, Hempfield, 1:03.7
300 — 1. Benedict, Hempfield, 49.2 2. Keener. Hempfield, 53.4  3. Brooks, Cedar Crest, 53.6 
800 —  1. Hollenbach, Hempfield, 2:38.1 2. Keelmeyer, Hempfield, 2:38.9  3. Craun, Cedar Crest, 2:39.3 
200 — 1. Bonzelet, Cedar Crest, 25.9 2. Nottoli, Hempfield, 26.1 3. Holloman, Cedar Crest, 26.9
3200 — 1. Strunk, Cedar Crest, 13:00.0 2. Laliberte, Cedar Crest, 13:12.0 3. Stalnecker, Cedar Crest, 13:15.0 
1600 relay — 1. Hempfield (, , , ), 4:23.9
Shot put — 1. Weddle,Cedar Crest, 33-10 2. Woelfling, Cedar Crest, 30-1 3. Alexa, Hempfield, 29-9 1.2 
Discus — 1. Woelfling, Cedar Crest, 107-5 2. Alexa, Hempfield, 88-9 3. Becrast, Cedar Crest, 80-3
Triple jump — 1. Laudier, Hempfield, 36-1 2. Jones,Cedar Crest, 35-8 3. Platton, Hempfield, 32-8 3/4
Long jump — 1. Jones, Cedar Crest, 16-9 2. Des. Holloman, Cedar Crest, 16-6 1/4 3. DeA. Holloman, Cedar Crest, 15-5 1/4
High jump — 1. Jones, Cedar Crest, 4-10 2. Woelfling, Cedar Crest, 4-10 3. Hostetter, Cedar Crest, 15-5 1/4
Pole vault — 1. Nottoli, Hempfield, 11-9 2. Loperfido,Hempfield, 8-6 3. Menser, Cedar Crest, 7-6
Javelin — 1. Brown, Cedar Crest, 106-4 2. Miller, Cedar Crest, 96-11 3. Gabby, Hempfield, 88-1

Read or Share this story: http://gtpa.co/2npbXke