CLOSE

Chambersburg's Kelton Chastulik hosted the spring season's first GameTimePA.com Snapchat Takeover from the Tim Cook Track & Field Invitational. Video by Lizi Arbogast, GameTimePA.com

LINKEDINCOMMENTMORE

Here are the boys' track and field results that were reported to GameTimePA on March 27.

Cedar Crest 93, Hempfield 57
At Cedar Crest

3200 Relay — 1. Cedar Crest (Pemberton, Wampler, Shutter, Loser), 9:39.6
110 hurdles — 1. Tadssae, Hempfield, 15.9 2. Hampton, Cedar Crest, 16.9 3. Eisenhauer, Cedar Crest, 17.9
100 — 1. Thomson,Cedar Crest, 11.3 2. Wentzel, Hempfield, 11.4 3. Santos, Cedar Crest, 11.5
1600 — 1. Cruise, Cedar Crest, 4:41.7 2. Barrett, Cedar Crest, 4:43.5 3. Wolfe, Cedar Crest, 4:47.8
400 relay — 1. Cedar Crest (Santos, Sullivan, Joseph, Thomson), 45.1
400 — 1. Cruise, Cedar Crest, 52.82 2. Koder, Hempfield, 53.72 3. Misscowski, Hempfield, 55.5
300 — 1. Tadesse, Hempfield, 42.3 2. Blandy. Cedar Crest, 45.6  3. Hampton, Cedar Crest, 46.2 
800 —  1. Wolfe, Cedar Crest, 2:02.7 2. Sheffield, Hempfield, 2:04.34  3. Titter, Hempfield, 2:05.2 
200 — 1. Thomson, Cedar Crest, 23.49 2. Dion, Hempfield, 23.52 3. Eisenhauer, Cedar Crest, 24.3
3200 — 1. Barrett, Cedar Crest, 10:17.8 2. Rudd, Cedar Crest, 10:25.1 3. Mehler, Cedar Crest, 10:26.4 
1600 relay — 1. Hempfield (, , , ), 3:38.57
Shot put — 1. Thomas,Hempfield, 45-1/2 2. Davis, Cedar Crest, 42-11 1/2 3. Loose, Hempfield, 41-2 
Discus — 1. Thomas, Hempfield, 141-5 2. Loose, Hempfield, 113-2 3. Schopf, Hempfield, 105-3
Triple jump — 1. Ressler, Hempfield, 43-5 2. Felty,Cedar Crest, 41-6 1/2 3. Joseph, Cedar Crest, 41-5
Long jump — 1. Martin, Hempfield, 20-11 2. Felty, Cedar Crest, 20-8 1/4 3. Ressler, Hempfield, 20-2 1/2
High jump — 1. Martin, Hempfield, 6-0 2. Hunter, Cedar Crest, 5-6 3. Felty, Cedar Crest, 20-2 1/2
Pole vault — 1. Brown, Cedar Crest, 9-0 2. Dorvil,Cedar Crest, 8-0 3. Moffitt, Cedar Crest, 8-0
Javelin — 1. Munnion, Cedar Crest, 164-0 2. deBien, Cedar Crest, 154-11 3. Miller, Cedar Crest, 145-3

Annville-Cleona 79, Lancaster Catholic 70
At Annville-Cleona

3200 Relay — 1. Lancaster Catholic (, , , ), 9:26.6
110 hurdles — 1. Nazuriu, Lancaster Catholic, 18.1 2. Martin, Lancaster Catholic, 20.07 3. Jiminez, Lancaster Catholic, 20.14
100 — 1. Miller,Annville-Cleona, 11.2 2. Lawrence, Annville-Cleona, 11.8 3. MacMillan, Annville-Cleona, 11.9
1600 — 1. Shertzer, Annville-Cleona, 5:09.7 2. Kampagna, Lancaster Catholic, 5:09.8 3. Card, Lancaster Catholic, 5:15.9
400 relay — 1. Annville-Cleona (Miller, Turner, Price, MacMillan), 46.3
400 — 1. Moore, Lancaster Catholic, 53.0 2. Fortuna, Annville-Cleona, 57.9 3. Scheer, Annville-Cleona, 58.2
300 — 1. Hoch, Annville-Cleona, 45.1 2. Nazario. Lancaster Catholic, 46.9  3. Parker, Annville-Cleona, 47.4 
800 —  1. Moore, Lancaster Catholic, 2:22.8 2. Clemmer, Lancaster Catholic, 2:25.8  3. Knox, Annville-Cleona, 2:26.2 
200 — 1. Miller, Annville-Cleona, 23.0 2. MacMillan, Annville-Cleona, 24.8 3. Varela, Annville-Cleona, 25.5
3200 — 1. Campegna, Lancaster Catholic, 11:33.4 2. Cara, Lancaster Catholic, 11:37 3. Springer, Annville-Cleona, 11:41 
1600 relay — 1. Lancaster Catholic (, , , ), 3:58
Shot put — 1. Hoch,Annville-Cleona, 38-2 2. Myers, Annville-Cleona, 37-5 3. Porche, Annville-Cleona, 37-1 
Discus — 1. Ressler, Lancaster Catholic, 106-11 2. Myers, Annville-Cleona, 106-9 3. Balbueina, Lancaster Catholic, 99-8
Triple jump — 1. Fedorshak, Lancaster Catholic, 38-6 2. Fortuna,Annville-Cleona, 37-5 3. Kobasclel, Lancaster Catholic, 35-6
Long jump — 1. Miller, Annville-Cleona, 21-0.25 2. Hertz, Annville-Cleona, 19-8.75 3. Fedorschak, Lancaster Catholic, 18-10
High jump — 1. Sweigert, Lancaster Catholic, 5-8 2. Hertz, Annville-Cleona, 5-6 3. Lane, Lancaster Catholic, 18-10
Pole vault — 1. Waldhausen, Annville-Cleona, 6-6 2. Fiebig,Annville-Cleona, 6-6 3. , , 
Javelin — 1. Hoch, Annville-Cleona, 156-10 2. Turner, Annville-Cleona, 151-7 3. Myers, Annville-Cleona, 146-7

Read or Share this story: http://gtpa.co/2nGlWna