LINKEDINCOMMENTMORE

Waynesboro 88, James Buchanan 62
At James Buchanan
3,200 relay
— 1. Waynesboro (Ashlyn Beck, Audrey Foreman, Emily Helman, Virginia Cooley), 11:11.0; 100 hurdles — 1. Mikayla Bryan, Way, 17.8. 2. Ellyn Daniels, Way. 3. Leah Wingert, JB; 100 — 1. Brianna Cook, JB, 13.22. 2. Sydnee Christian, Way. 3. Skylar Lambert, Way; 1,600 — 1. Lindsey Bricker, Way, 6:20.9. 2. Virginia Cooley, Way. 3. Kaylee Kriner, JB; 400 relay — 1. James Buchanan (Brianna Cook, Kylie Fogal, Tristen Amsley, Ella Jones), 54.50; 400 — 1. Michaela Shover, Way, 1:08.0. 2. Sydney Benedick, JB. 3. Makayla Sites, JB; 300 hurdles — 1. Leah Wingert, JB, 54.9. 2. Ellyn Daniels, Way. 3. Emily Newman, JB; 800 — 1. Virginia Cooley, Way, 2:52.3. 2. Ashlyn Beck, Way. 3. Audrey Foreman, Way; 200 — 1. Brianna Cook, JB, 28.3. 2. Emma Wise, JB. 3. Sydnee Christian, Way; 3,200 — 1. Chelsea Bricker, Way, 13:21.9. 2. Kaylee Kriner, JB. 3. Hannah Ito, Way; 1,600 relay — 1. James Buchanan (Tristen Amsley, Ella Jones, Emma Wise, McKenzie Heinbaugh), 4:35.7; Shot put — 1. Taliya Capps, Way, 28-11 ½. 2. Taryn Smith, Way. 3. Mya Graves, Way; Discus — 1. Siara Gossert, JB, 86-1. 2. MacKenzie Shenton, JB. 3. Taylor Naugle, Way; Triple jump — 1. McKenzie Heinbaugh, JB, 30-9. 2. LeAnn Nabua, Way. 3. Annie Slemmer, Way; Long jump — 1. McKenzie Heinbaugh, JB, 15-7. 2. Brianna Cook, JB. 3. Madeline Spears, Way; High jump — 1. Andreanna Cuka, Way, 4-8. 2. Lindsey Henke, Way. 3. Emily Henke, Way; Pole vault — 1. Rachel Johnson, Way, 9-6. 2. Leah Wingert, JB. 3. Jenny Song, Way; Javelin — 1. Catherine Skehan, Way, 92-0. 2. Emily Henke, Way. 3. Logan Souder, JB.

Greencastle-Antrim 85, Shippensburg 65
At Greencastle-Antrim
3,200 relay
— 1. Greencastle (Madison Hurley, Lauren Hirneisen, Coramina Cogan, Abriana Cain), 10:40.40; 100 hurdles — 1. Taylor McFetridge, GA, 19.0. 2. Sarah Bubeck, GA. 3. Cassidy Fritz, GA; 100 — 1. Jordan Pizzarro, GA, 12.44. 2. Leah Piper, Ship. 3. Megan Pomeroy, Ship; 1,600 — 1. Lauren Hirneisen, GA, 5:57.4. 2. Madison Hurley, GA. 3. Hannah Franklin, Ship; 400 relay — 1. Shippensburg, 54.19; 400 — 1. Julia Nye, Ship, 1:04.5. 2. Ava Franklin, Ship. 3. Abriana Cain, GA; 300 hurdles — 1. Mallory Shepherd, GA, 54.3. 2. Madison Carr, Ship. 3. Hannah Goldbach, GA; 800 — 1. Lyza Martin, GA, 2:42.6. 2. Lauren Hirneisen, GA. 3. Julia Nye, Ship; 200 — 1. Jordan Pizzarro, GA, 26.84. 2. Natalie Nye, Ship. 3. Leah Piper, Ship; 3,200 — 1. Madison Hurley, GA, 12:58.8. 2. Madeline Goodhart, Ship. 3. Coramina Cogan, GA; 1,600 relay — 1. Shippensburg, 4:31.5; Shot put — 1. Ally Ocker, Ship, 31-1. 2. Megan Swam, GA. 3. Natalie Arnoult, GA; Discus — 1. Taylor Junkin, Ship, 89-6. 2. Alivia Martin, GA. 3. Ally Ocker, Ship; Triple jump — 1. Eva Nye, Ship, 30-10. 2. Laurel Merriman, GA. 3. Sarah Strohm, Ship; Long jump — 1. Laurel Merriman, GA, 15-1. 2. Jalene Hummer, GA. 3. Sarah Strohm, Ship; High jump — 1. Keri Gearhart, GA, 4-10. 2. Alexi Dougherty, GA. 3. Laurel Merriman, GA; Pole vault — 1. Natalie Nye, Ship, 8-6. 2t. Mackenzie Duff, Ship, Eileen Pomeroy, Ship; Javelin — 1. Keri Gearhart, GA, 98-6. 2. Shelby Rowles, Ship. 3. Hailey Gettel, Ship.

Carlisle 89, Chambersburg 61
At Carlisle
3,200 relay
— 1. Carlisle, 9:56.5; 100 hurdles — 1. Sydnie Gilbert, Cham, 17.4. 2. Carolina Hance, Cham. 3. Emilie Zukowski, Car; 100 — 1. Najae Nickerson, Car, 12.5. 2. Cirsten Kelly, Cham. 3. Ariana Appenzellar, Cham; 1,600 — 1. Meg Lebo, Car, 5:08.7. 2. Abby Yourkavitch, Cham. 3. Kaylee Mowery, Cham; 400 relay — 1. Chambersburg, 53.1; 400 — 1. Addy Jastron, Car, 1:u04.5. 2. Maddie Kole, Car. 3. Madison Swain, Cham; 300 hurdles — 1. Abby Walters, Car, 51.6. 2. Emilie Zukowski, Car. 3. Sydnie Gilbert, Cham; 800 — 1. Maddie Kole, Car, 2:30.9. 2. Abby Yourkavitch, Cham. 3. Julia Ledgett, Car; 200 — 1. Najae Nickerson, Car, 26.0. 2. Unknown, Car. 3. Ariana Appenzellar, Cham; 3,200 — 1. Kaylee Mowery, Cham, 11:52.0. 2. Caitlyn Padgett, Car. 3. Emma Bateman, Car; 1,600 relay — 1. Carlisle, 4:19.6; Shot put — 1. Reagan Winebrenner, Cham, 35-2. 2. Mary Smith, Car. 3. Gaby Silvious, Car; Discus — 1. Reagan Winebrenner, Cham, 107-2. 2. Mary Smith, Car. 3. Katie Carbaugh, Cham; Triple jump — 1. Marlise Newsom, Car, 34-5. 2. Jillian Ingram, Car. 3. Cassidy Hoover, Car; Long jump — 1. Jillian Ingram, Car, 15-11. 2. Atachnee Julsaint, Cham. 3. Maya Washington, Cham; High jump — 1. Jillian Ingram, Car, 5-1. 2. Kira Monson, Cham. 2. Ataschnee Julsaint, Cham; Pole vault — 1. Sarah Bourdon, Car, 10-0. 2. Jocelyn Kibbler, Cham. 3. Abby Zeger, Cham; Javelin — 1. Mathia McKay, Cham, 109-2. 2. Tyra, Car. 3. Katie Carbaugh, Cham.

Southern Fulton 83, Southern Huntingdon 67
Southern Fulton 89.5, Everett 60.5
At
 Southern Fulton
3,200 relay — 1. Southern Fulton (Porsha McCarty, Victoria Tyler, Lindsey Palmer, Emily Bradshaw), 11:36; 100 hurdles — 1. Shae Warwo, SF, 18.7. 2. Celina Merchant, SF. 3. Parks, SH; 100 — 1. Whitsel, SH, 13.6. 2. Ketterman, Ev. 3. Korel, Ev; 1,600 — 1. E. Bradshaw, SF, 6:25.1. 2. D. Miller, SH. 3. A. Parks, SH; 400 relay — 1. Everett (K. Mills, A. Kovel, E. Weaver, S. Ketterman), 55.2; 400 — 1. E. Fierro, Ev, 1:06.3. 2. M. Whitsel, SH. 3. Warwo, SF; 300 hurdles — 1. C. Merchant, SF, 52.0. 2. Pakrs, SH. 3. S. Suder, Ev; 800 — 1. Fierro, Ev, 2:46.8. 2. E. Bradshaw, SF. 3. Rose, SH; 200 — 1. Whitsel, SH, 28.9. 2. Mary Dudich, SF. 3. Marino, SH; 3,200 — 1. E. Bradshaw, SF, 14:05.7. 2. D. Miller, SH. 3. O. Horton, Ev; 1,600 relay — 1. Southern Fulton (D. Gordon, M. Dudich, S. Wawro, C. Merchant), 4:38.7; Shot put — 1. Barney, SH, 30-0 1/2. 2. Peyton Koons, SF. 3. Cantrell, SH; Discus — 1. Barney, SH, 91-5 3/4. 2. Cantrell, SH. 3. Koons, SF; Triple jump — 1. Mills, Ev, 33-3 1/2. 2. Ketterman, Ev. 3. Koval, Ev; Long jump — 1. Mills, Ev. 2. Merchant, SF. 3. Linsey Pryor, SF; High jump — 1. S. Ketterman, Ev, 5-0. 2. D. Gordon, SF. 3. Weaver, Ev; Pole vault — 1. A. Rose, SH, 8-6. 2. L. Pryor, SF. 3. M. Anderson, Ev; Javelin — 1. Wright, SF, 90-7. 2. Brechbiel, Ev. 3. Hershey, Ev.\

Northern Bedford 87, McConnellsburg 63
Northern Bedford 80, Conemaugh Township 70
Conemaugh Township 84, McConnellsburg 66

AtNorthern Bedford
3,200 relay — 1. Northern Bedford (R. Lingenfelter, H. Cogan, M. Laird, W. Furry), 11:45.7; 100 hurdles — 1. M. Gates, NB, 17.4. 2. R. Wenschhof, M. 3. A. Reed, NB; 100 — 1. M. Gelvin, M, 12.7. 2. A. Christofes, CT. 3. E. Berzonski, CT; 1,600 — 1. W. Furry, NB, 6:04.8. 2. O. Roman, CT. 3. R. Lingenfelter, NB; 400 relay — 1. CT (Berzonski, Christotes, Faith, Pavlosky), 55.6; 400 — 1. M. Gelvin, M, 59.4. 2. K. Perry, M. 3. Berzonski, CT; 300 hurdles — 1. M. Gates, NB, 53.5. 2. A. Reed, NB. 3. R. Wnschhof, M; 800 — 1. W. Furry, NB, 53.5. 2. K. Perry, M. 3. Lingenfelter, NB; 200 — 1. M. Gelvin, M, 27.5. 2. S. McConnell, NB. 3. Laird, NB; 3,200 — 1. A. Carbaugh, M, 14:43.4. 2. Curry, CT. 3. Roman, CT; 1,600 relay — 1. Northern Bedford (Laird, Lingenfelter, Cogan, Furry), 4:45.2; Shot put — 1. J. Claycomb, NB, 27-10. 2. K. Foor, NB. 3. A. Morgon, M; Discus — 1. L. Seville, M, 73-1. 2. L. Fetterman, CT. 3. Bowser, NB; Triple jump — 1. S. McConnell, NB, 33-7. 2. M. Massimo, CT. 3. Berzonski, CT; Long jump — 1. S. McConnell, NB, 15-3. 2. M. Gelvin, M. 3. J. Pavolsky, CT; High jump — 1. J. Ent, CT, 4-10. 2. M. Faith, CT. 3. M. Massimo, CT; Pole vault — 1. S. Petree, CT, 6-6. 2. (tie) M. Troutman and C. Pressel, NB; Javelin — 1. A. Fetterman, CT, 89-10. 2. Shaulis, CT. 3. Carbaugh, M.



Read or Share this story: http://gtpa.co/1RX3azh