LINKEDINCOMMENTMORE

Shippensburg 94, Middletown 56
At Middletown
3,200 relay
— 1. Shippensburg, 9:02; 110 hurdles — 1. Shamshunious, Ship, 16.4. 2. Fhrese, Mid. 3. Taylor, Ship; 100 — 1. Galiton, Mid, 11.4. 2. Cox, Ship. 3. Andre, Mic; 1,600 — 1. Kent, Ship, 4:51. 2. Whitfield, Mid. 3. Burt, Ship; 400 relay — 1. Shippensburg, 47.3; 400 — 1. Houser, Ship, 54.2. 2. Whitfield, Mid. 3. Landruth, Ship; 300 hurdles — 1. Fhrese, Mid, 41.8. 2. Shamshunious, Ship. 3. Taylor, Ship; 800 — 1. Whitfield, Mid, 2:15. 2. Ashbury, Ship. 3. Covert, Ship; 200 — 1. Galiton, Mid, 23.0. 2. Cox, Ship. 3. Andre, Mid; 3,200 — 1. Kit, Ship, no time. 2. Covent, Ship. 3. Middletown; 1,600 relay — 1. Shippensburg, no time; Shot put — 1. Landis, Mid, 42-4 ½. 2. D. Rotz, Ship. 3. Douglas, Mid; Discus — 1. Landis, Mid, 130-3. 2. Stetler, Mid. 3. Santana, Ship; Triple jump — 1. Souders, Ship, 40-7. 2. C. Gustafson, Ship. 3. Nmeaker, Ship; Long jump — 1. C. Gustafson, Ship, 18-6. 2. Souders, Ship. 3. Leach, Mid; High jump — 1. Bartow, Ship, 5-8. 2. Leach, Mid. 3. C. Gustafson, Ship; Pole vault — 1. Diehl, Ship, 11-0. 2. Stetler, Mid. 3. Sioberg, Ship; Javelin — 1. T. Gustafson, Ship, 146-6. 2. Landis, Mid. 3. Vanscyoc, Ship.

Chestnut Ridge, 81, Southern Fulton 69
At 
Chestnut Ridge
3,200 relay — 1. Southern Fulton (Golden, Voight, Murray, Varner), 10:22.6; 110 hurdles — 1. Snyder, CR, 15.8. 2. Crocker, CR. 3. Sheffer, CR; 100 — 1. Claar, CR, 11.6. 2. Silber, SF. 3. Clark, SF; 1,600 — 1. Varner, SF, 4:53.9. 2. Voight, SF. 3. Goldenr SF; 400 relay — 1. Chestnut Ridge (McGill, Evans, Miller, Claar), 46.7; 400 — 1. Ashkettle, SF, 55.1. 2. Murray, SF. 3. Grubbs, SF; 300 hurdles — 1. Snyder, CR, 44.6. 2. Crocker, CR. 3. Minteer, SF; 800 — 1. Varner, SF, 2:13.3. 2. Voight, SF. 3. Anderson, CR; 200 — 1. Claar, CR, 23.9. 2. Ashkettle, SF. 3. Murray, SF; 3,200 — 1. Golden, SF, 11:64.1. 2. Voight, SF. 3. Flick, CR; 1,600 relay — 1. Southern Fulton (Murray, Brought, Ashkettle, Cramer), 4:18.4; Shot put — 1. McGill, CR, 38-9. 2. Kensinger, CR. 3. Siegle, SF; Discus — 1. Hobson, CR, 119-10. 2. Kensinger, CR. 3. Wright, SF; Triple jump — 1. Snyder, CR, 37-6 1/4. 2. Amick, CR. 3. Evans, CR; Long jump — 1. Silber, SF, 17-4 3/4. 2. Amick, CR. 3. Evans, CR; High jump — 1. Grubb, CR, 5-6. 2. Snyder, CR. 3. Evans, CR; Pole vault — 1. Wills, SF, 11-0. 2. Miller, CR. 3. Clucker, CR; Javelin — 1. Wright, SF, 160-2. 2. Grubb, CR. 3. McGill, CR.

Chambersburg 111.5, Central Dauphin 38.5
At
 Chambersburg
3,200 relay — 1. Chambersburg (Wurtz, Merkle, Hoover, Hayden), 8:44; 110 hurdles — 1. C. Talbott, CD, 16.2. 2. T. Barnett, Chbg. 3. T. Langdon, Chbg; 100 — 1. R. Sirb, CD, 11.2. 2. C. Ortiz, Chbg. 3. B. Schaffner, CD; 1,600 — 1. M. Hoover, Chbg, 4:39.2. 2. A. Hayden, Chbg. 3. N. Kaplan, CD; 400 relay — 1. Chambersburg (Chacon, Ortiz, Fritz, Lopez), 45.3; 400 — 1. Q. Babour, Chbg, 54.1. 2. E. Hutchinson, CD. 3. L. Myers, Chbg; 300 hurdles — 1. T. Langdon, Chbg, 43.2. 2. T. Barnett, Chbg. 3. C. Talbott, CD; 800 — 1. A. Hayden, Chbg, 2:05.7. 2. J. erkle, Chbg. 3. E. Hutchinson, CD; 200 — 1. C. Ortiz, Chbg, 23.1. 2. B. Schaffner, CD. 3. J. Baylor, CD; 3,200 — 1. C. Wurtz, Chbg, 10:12. 2. N. Kaplan, CD. 3. A. Feldman, Chbg; 1,600 relay — 1. Chambersburg (Myers, Ortiz, Tallhelm, Barbour), 3:45.7; Shot put — 1. Kelton chastulik, Chbg, 52-. 3/4. 2. Myles Braxton, Chbg. 3. Derek Moore, Chbg; Discus — 1. K. Chastulik, Chbg, 148-6. 2. M. Braxton, Chbg. 3. L. Brown, CD; Triple jump — 1. Kamm Green, Chbg, 41-0 1/4. 2. Donovan Hylton, Chbg. 3. Nate Reed, Chbg; Long jump — 1. T. Fritz, Chbg, 19-6. 2. Green, Chbg. 3. G. Schoenhofen, Chbg; High jump — 1. E. Vink, Chbg, 5-10. 2. C. Talbot, Chbg. 3. (tie) E. Vink, Chbg and H. Mathurin, CD; Pole vault — 1. Vink, Chbg, 12-0. 2. C. Talbot, CD. 3. A. Zapata, CD; Javelin — 1. C. Bannon, CD, 147-11. 2. N. Reed, Chbg. 3. E. Hess, CD.

Greencastle-Antrim 107, James Buchanan 43
At Greencastle-Antrim
3,200 relay
— 1. James Buchanan, 8:46.80; 110 hurdles — 1. Sam Ziemba, JB, 16.40. 2. Darius Carter, GA. 3. Chris Bowman, GA; 100 — 1. Demetrius Burton, GA, 11.40. 2. Chas Shelly, JB. 3. Antwoine Carter, GA; 1,600 — 1. Kaleb Hurley, GA, 4:37.50. 2. Andrew Johnson, GA. 3. Daniel Salazar, GA 400 relay — 1. Greencastler-Antrim, 44.50; 400 — 1. Owen Hughey, JB, 54.30. 2. Tony Fugate, GA. 3. Daniel Corcoran, JB; 300 hurdles — 1. Chris Bowman, GA, 42.50, 2. Sam Ziemba, JB. 3. Darius Carter, GA; 800 — 1. Joe Eberhart, GA, 2:08.90. 2. Kaleb Hurley, GA. 3. Andrew Johnson, GA; 200 — 1. Liam Okal, GA, 21.70. 2. Chas Shelly, JB. 3. Burton, GA; 3,200 — 1. Daniel Salazar, GA, 10:43.20. 2. Billy Schemel, GA. 3. Alex Griffin, JB; 1,600 relay — 1. Greencastle-Antrim, 3:38.90; Shot put — 1. Campbell Parker, GA, 50-11. 2. Jacob Hockman, GA. 3. Judson Iverson, JB; Discus — 1. Campbell Parker, GA, 173-08. 2. Jacob Hockman, GA. 3. Pedro Avila, GA; Triple jump — 1. Clayton Bendell, JB, 38-03, 2. Ian Gelsinger, GA. 3. Danny Wang, GA; Long jump — 1. Kyrin Zimmerman, GA, 19-09. 2. Ian Gelsinger, GA. 3. Ryan Lynch, JB; High jump — 1. Clayton Bendell, JB, 6-00. 2. Matt Lutz, GA. 3. Sam Ziemba, JB; Pole vault — 1. Kyrin Zimmerman, GA, 10-03. 2. Suyash Sriram, GA. 3. Daniel Corcoran, JB; Javelin — 1. Zach Koons, GA, 146-05. 2. Jordan Rife, JB. 3. Elijah Rickett, GA.

McConnellsburg 85 Everett 65
Southern Huntingdon 83, McConnellsburg 67

At McConnellsburg
3,200 relay
— 1. Southern Huntingdon, 9:09.4; 110 hurdles — 1. Patton, SH, 15.5. 2. Booth, MC. 3. Deshong, MC; 100 — 1. Chance Hawbaker, MC, 11.3. 2. Brambley, E. 3. Carowick, SH; 1,600 — 1. Stanely, SH, 4:48.0. 2. Herman, SH. 3. Burkholder; 400 relay — 1. Everett, 45.4; 400 — 1. Balles, SH, 54.3. 2. Patton, SH. 3. McFadden, M; 300 hurdles — 1. Josh Booth, M, 40.3. 2. Patton, SH. 3. Maxwell; 800 — 1. Stanely, SH, 2:11.6. 2. Burkholder, E. 3. Knox, E; 200 — 1. Chance Hawbaker, M, 23.1. 2. Sipes, E. 3. Brambley, E; 3,200 — 1. Stanley, SH, 10:26.0. 2. Morgan, SH. 3. Detwiler, SH; 1,600 relay — 1. McConnellsburg (Kyle McFadden, Philip Strait, Zac DeShong, Josh Booth), 3:38.6; Shot put — 1. Connor Johnson, M, 44-11. 2. Coocks, E. 3. Loreman, M; Discus — 1. Johnson, M, 114-4. 2. Ulsh, M. 3. Walker, SH; Triple jump — 1. Snider, E, 32-2. 2. Painter, SH. 3. Booth, M; Long jump — 1. Snider, E, 18-0 ½. 2. Ealles, SH. 3. Loreman, M; High jump — 1. Hawbaker, M, 5-6. 2. Wynns, E. 3. Wilson, SH; Pole vault — 1. Zac Hann, M, 9-6. 2. Walker, SH. 3. Buckley, SH; Javelin — 1. Knox, E, 156-8. 2. Boehme, M. 3. Ulsh, M.

West Perry 86, Shippensburg 64
Shippensburg 94, Middletown 56
At
 Shippensburg
3,200 relay — 1. West Perry, 8:48; 110 hurdles — 1. Shamshunios, Ship, 16.4. 2. Watson, WP. 3. Reyers, WP; 100 — 1. Wilson, WP, 11.3. 2. Dell, WP. 3. Cox, Ship; 1,600 — 1. Rowles, WP, 4:43. 2. Lane, WP. 3. Kent, Ship; 400 relay — 1. West Perry, 45.4; 400 — 1. Dell, WP, 54.0. 2. Houser, Ship. 3. Stevens, WP; 300 hurdles — 1. Shamshunios, Ship. 2. Taylor, Ship. 3. Berlin, WP; 800 — 1. Rowles, WP, 2:10.0. 2. Lane, WP. 3. Ashberry, Ship; 200 — 1. Wilson, WP, 23.4. 2. Wright, WP. 3. Cox, Ship; 3,200 — 1. Rowles, WP, 10:43. 2. Kent, Ship. 3. Covert, Ship; 1,600 relay — 1. West Perry, 3:42; Shot put — 1. Wilson, WP, 42-9. 2. Rotz, Ship. 3. Searer, WP; Discus — 1. Messner, WP, 109-11. 2. Santana, Ship. 3. Cavanaugh, Ship; Triple jump — 1. Sauders, Ship. 2. Smith, WP. 3. C. Gustafson, Ship; Long jump — 1. Aguila, WP, 19-1 1/2. 2. C. Gustafson, Ship. 3. Sauders, Ship; High jump — 1. Ship, 5-8. 2. Gustafson, Ship. 3. Watson, WP; Pole vault — 1. Pio, WP, 11-0. 2. Diehl, Ship. 3. Sioberg, Ship; Javelin — 1. Searer, WP, 168-7. 2. Gustafson, Ship. 3. Smith, WP.
NOTE: Middletown results currently unavailable.

Read or Share this story: http://gtpa.co/1TK2duL