LINKEDINCOMMENTMORE

Boiling Springs 88, Waynesboro 55
At Waynesboro
3,200 relay
— 1. Boiling Springs (Weber, McClain, Talhelm, Aro), 8:47.6; 110 hurdles — 1. O. Akamelu, W, 16.9. 2. Foreman, BS. 3. Shatzer, W; 100 — 1. Ly, BS, 11.5. 2. Montiel, W. 3. Frey, BS; 1,600 — 1. Webber, BW, 4:56.1. 2. Knouse, BS. 3. Eshelmann, BS; 400 relay — 1. Waynesboro (Smith, Akamel, Brown, Montiel), 47.5; 400 — 1. Fisher, BS, 55.1. 2. Quigley, BS. 3. Good, BS; 300 hurdles — 1. O. Akamelu, W, 43.8. 2. Foreman, BS. 3. Still, BS; 800 — 1. Skroban, W, 2:05.9. 2. Aro, BS. 3. Barnes, BS; 200 — 1. Webber, BS, 10.5, 2. Eshelman, BS. 3. Lewis, BS; 3,200 — 1. Cole, BS, 22:89. 2. Oy, BS. 3. Fry, BS; 1,600 relay — 1. Boiling Springs (Talhelm, Barnes, Fisher, Cole), 3:39.9; Shot put — 1. Jake Martin, W, 41-1 ½. 2. Deutsch, BS. 3. Mowe, BS; Discus — 1. Stevenson, W, 121-3. 2. Deutsch, BS. 3. Barts. BS; Triple jump — 1. Ollo, BS, 38-6. 2. Daniels, W. 3. Fisher. BS; Long jump — 1. Lye, BS, 20-5. 2. Estes, W. 3. Otto, BS; High jump — 1. Foreman, BS, 5-6. 2. J. Daniels, W. 3. Swindler, BS; Pole vault — 1. Moats, W, 11-6. 2. Swindler, BS. 3. Estes, W; Javelin — 1. Kassman, W, 151-0. 2. Rob, BS. 3. Helbeck, W.

Shippensburg 83, James Buchanan 67
At Shippensburg
3,200 relay
— 1. Shippensburg (Landreth, Renfrew, Covert, Ashberry), 9:18; 110 hurdles — 1. Clay Ziemba, JB, 15.52. 2. Taha Shamshudin, Sh. 3. Austin Taylor, Sh; 100 — 1. Chas Shelly, JB, 11.2. 2. Jacob Cox, Sh. 3. Adam Houser, Sh; 1,600 — 1. Giffen, JB 5:06. 2. Kent, Sh. 3. Bert, Sh; 400 relay — 1. James Buchanan (Houpt, Riley, Sanders, Shelly), 46.5; 400 — 1. Corcoran, JB. 54.6. 2. Hughey, JB. 3. Houser, Sh; 300 hurdles — 1. Shamshudin, S, 43.28. 2. Ziemba, JB. 3. Carmack, JB; 800 — 1. Ashberry, S, 2:16. 2. Izer, JB. 3. Asbach, JB; 200 — 1. Shelly, JB, 23.90. 2. Riley, JB. 3. Cox, Sh; 3,200 — 1. Giffen, JB, 11:42. 2. Dent, Sh. 3. Bert. Sh; 1,600 relay — 1. Sh. (Houser, Shamshudin, Ashberry, Cody Gustafson), 3:40.28; Shot put — 1. S. Rotz, Sh. 40-9. 2. Gordon, JB. 3. C. Gustafson; Discus — 1. Santana, Sh, 120-0. 2. Cavanaugh, Sh. 3. Gordon, JB; Triple jump — 1. C Gustafson. Sh, 42-3. 2. Riley, JB. 3. Truet, JB; Long jump — 1. C. Gustafson, Sh, 19-7 ½. 2. Riley, JB. 3. Truet, JB; High jump — 1. Bendell, JB, 6-0. 2. Ziemba, JB. 3. Shelly, JB; Pole vault — 1. Diehl, Sh, 12-0. 2. Renfrew, Sh. 3. Wassil, JB; Javelin — 1. T. Gustafson, Sh, 151-1. 2. Van Scyoc, Sh. 3. Reiff, JB.

Southern Fulton 134, Faith Christian Academy 10
At Southern Fulton
3,200 relay
— 1. Southern Fulton (Jonah, N. Voight, B. Voight, Varner), 12:13.7; 110 hurdles — 1. J. Mellott, SF, 22.6. 2. C. Ritz, SF; 100 — 1. Clark, SF, 12.5. 2. Reyes, SF. 3. Silver, SF; 1,600 — 1. J. Golden, SF, 4:48.8. 2. B. Voight, SF. 3. N. Voight, SF; 400 relay — 1. Southern Fulton (Silver, Clark, Wills, Reyes), 49.7 400 — 1. C. Varner, SF, 54.9. 2. J. Murray, SF. 3. J. Ashkettle, SF; 300 hurdles — 1. S. Minteer, SF. 50.9. 2. J. Mellott, SF. 3. A. Miller, SF; 800 — 1. C. Varner, SF. 2:19.0. 2. N. Voight, SF. 3. M. Hott, FC; 200 — 1. J. Ashkettle, SF, 24.7. 2. J. Murray, SF. 3. Reyes, SF; 3,200 — 1. J. Golden, SF. 12:23.0. 2. C. Wilson, SF. 3. P. Bohler, FC; 1,600 relay — 1. Southern Fulton (Murray, B. Voight, J. Ashkettle, C. Varner), 4:01.4; Shot put — 1. Sigel, SF, 36-1 ½. 2. Miller, SF. 3. Bard, SF; Discus — 1. Sigel, SF. 95-0. 2. Bard, SF. 3. Wright, SF; Triple jump — 1. C. Ritz, SF, 32-3, 2. J. Silver, SF. 3. S. Minteer, SF; Long jump — 1. J. Ashkettle, SF, 17-0. 2. J. Silver, SF. 3. C. Ritz, SF; High jump — 1. M. Hott, FC, 5-2.; Pole vault — 1. S. Minteer, SF. 8-0. 2. J. Arentz, C. Grossnickel, SF; Javelin — 1. Wright, SF, 154-3. 2. J. Brown, FC. 3. Sigel, SF.

McConnellsburg 89.5, Chestnut Ridge 60.5
McConnellsburg 106, Mount Union 49
McConnellsburg 114, Tussey Mountain 35

At McConnellsburg
3,200 relay — 1. McConnellsburg (Patrick Keefer, Gage Henry, Jake Boehme, Shawn Garlock), 9:22.2; 110 hurdles — 1. Josh Booth, Mc, 15.8. 2. Zac Deshong, Mc. 3. Snyder, CR; 100 — 1. Chance Hawbaker, Mc, 10.8. 2. Germaux, TM. 3. Claar, CR; 1,600 — 1. T. Husick, TM, 5:04.1. 2. Banks, MU. 3. Riley, TM; 400 relay — 1. Chestnut Ridge, 47.2; 400 — 1. Keefer, Mc, 54.5. 2. Grubb, CR. 3. McFadden, Mc; 300 hurdles — 1. Booth, Mc, 41.0. 2. Deshong, Mc. 3. Snyder, CR; 800 — 1. Garlock, Mc, 2:10.2. 2. Boehme, Mc. 3. Banks, MU; 200 — 1. Hawbaker, Mc, 23.3. 2. Germaux, TM. 3. Claar, CR; 3,200 — 1. Husick, TM, 11:17.8. 2. Flick, TM. 3. Stone, MU; 1,600 relay — 1. McConnellsburg (Keefer, Deshong, Garlock, Boot0, 3:45.7; Shot put — 1. Connor Johnson, Mc, 44-10. 2. Bookwalter, MU. 3. Loreman, Mc; Discus — 1. Vincent, TM, 138-4. 2. Johnson, Mc. 3. Bookwalter, MU; Triple jump — 1. Snyder, CR, 37-7 3/4. 2. Evans, CR. 3. Pollock, MU; Long jump — 1. D’Monte Loreman, Mc, 17-5. 2. Evans, CR. 3. Pollock, MU; High jump — 1. Hawbaker, Mc, 5-8. 2. (tie) Grubb and Snyder, CR; Pole vault — 1. Kendall, TM, 10-6. 2. Husick, TM. 3. Riley, TM; Javelin — 1. Gurbb, CR, 151-10. 2. McGrill, CR. 3. Ulsh, Mc.

Greencastle-Antrim 124, Big Spring 25
At Big Spring
3,200 relay
— 1. Greencastle (Herman, Nobblit, Jeu, Eberhardt), 9:34.9; 100 hurdles — 1. Carter, GA, 18.3. 2. Mumaw, GA, 3. Decarli GS; 100 — 1. Okal, GA, 11.3. 2. Adams, BS. 3. Blessing, BS; 1,600 — 1. Hurley, GA, 4:48.2. 2. Johnson, GA. 3. Salazar, GA; 400 relay — 1. Greencastle (Burton, Carter, Zimmerman, Okal), 46.5; 400 — 1. Tressler, BS, 56.4. 2. Gelsinger, GA. 3. Thrush, BS; 300 hurdles — 1. Carter, GA, 45.0. 2. Mumaw, GA, 3. I. Eshenour, BS; 800 — 1. Johnson, GA, 2:11.2. 2. Eberhardt, GA. 3. Hurley, GA; 200 — 1. Carter, GA. 2. Fugate, GA. 3. Hepfer, GA; 3,200 — 1. Salazar, GA, 11:06.7. 2. Moyer BS. 3. Schemel, GA; 1,600 relay — 1. Greencastle (Gelsinger, Hurley, Ebernardt, Carter), 3:52.1; Shot put — 1. Parker, GA, 53-1. 2. Hockman, GA. 3. Adams, BS; Discus — 1. Parker, GA, 176-10. 2. Weyant, BS. 3. Adams, BS; Triple jump — 1. Gelsinger, GA, 36-10. 2. Wang, GA. 3. Eberly, GA; Long jump — 1. Zimmerman, GA, 18-9. 2. Wang, GA. 3. Blessing, BS; High jump — 1. Tressler, BS, 5-8. 2. Lutz, GA. 3. Wang, GA; Pole vault — 1. Zimmerman, GA, 9-0. 2. Sriram, GA; Javelin — 1. Koons, GA, 134-5. 2. Rickett, GA. 3. Ryan, GA.

Mifflin County 79, Chambersburg 71
4x800 relay — 1.
Chambersburg (Tristan Talhelm,James Merkle, Alex Hayden, Chris Wurtz) 8:48.2. 110 HH — 2.Michael Tate, MC, 16.3, 2.Trayton Barnette, Ch, 3.Suydam, MC. 100 — 1.Malik Sechler, MC, 11.4, 2.Christian Ortiz, Ch, 3.Josue Chacon, Ch. 1600 — 1.Wurtz, Ch, 4:36.6, 2.Trenton Yoder, MC, 3.Hayden, Ch. 4x100 relay — 1.Mifflin Co., 45.1. 400 — 1.Seth Phillips, MC, 52.9, 2.Quintan Barbour, Ch, 3.Luke Myers, Ch. 300 H — 1.Tate, MC, 42.7, 2.Barnette, Ch, 3.Darius Johnson, Ch. 800 — 1.Yoder, MC, 2:06.4, 2.Wurtz, Ch, 3.Matt Hoover, Ch. 200 — 1.Ortiz, Ch, 23.4, 2.Sechler, MC, 3.Hall, MC. 3200 — 1.Chayce Madorf , MC, 10:10, 2.Andrew Feldman, Ch, 3.Wolfgang, MC. 4x400 — 1.Mifflin Co., 3:37.7. Shot put — 1.Kelton Chastulik, Ch, 53-6, 2.Bennett, MC, 3.Myles Braxton, Ch. Discus — 1.Chastulik, Ch, 148-6, 2.Braxton, Ch, 3.Miller, MC. Triple jump — 1.Jordan Fisher, MC 42-9.5, 2.Kamm Green, Ch, 3.Nate Reed, Ch. Long jump — 1.Tyler Fritz, Ch, 20-4.5, 2.Fisher, MC, 3.Sechler, MC. High jump — 1.Fisher, MC, 5-10, 2.Miller, MC, 3.Ortiz, Ch. Pole vault — 1.Evan Vink, Ch, 12-0, 2.Bielski, MC, 3.Sean McCormick, Ch. Javelin — 1.Shoemaker, MC, 156-1, 2.Reed, Ch, 3.Wagner, MC.

Read or Share this story: http://gtpa.co/1SrMzDT