First Team

Pat O'Neill, Ridley, Sr. GK

Shane Bradley, Haverford School, So. D

Andrew Lundstrom, Radnor, Sr. D

Nyakeh Kamara, Penn Wood, Sr. M

John Schwien, Garnet Valley, Sr. M

Andrew Kelly, Ridley, Sr. M

Brett Hollenback, Sun Valley, Sr. M

Conor Bradley, Haverford School, So. M

Nate Engleka, Strath Haven, Sr. M

Evan Needs, Christian Academy, Jr. F

Connor Gregory, Haverford School, So. F

Sean Myers, Strath Haven, Sr. F

Second Team

Matt Skwirut, Sun Valley, Sr. GK

Martin Dempster, Upper Darby, Sr. D

Colton Richards, Garnet Valley, Sr. D

Brendan Bradley, Marple Newtown, Sr. D

Tim Rudy, Ridley, Sr. M

Sander Yu, Haverford School, Sr. M

Fernando Sommo, Radnor, Sr. M

Nick Jannelli, Springfield, So. M

Ryan Signora, Cardinal O'Hara, Sr. F

Fisher Sikorsky, Interboro, Sr. F

Alex Turner, Bonner-Prendergast, Sr. F

Aaron Kariuki, Sun Valley, Sr. F

Honorable Mention

Academy Park: Eromon Asiokhia, Paul Freeman, Khum Thang, Zuu Yealesea

Archbishop Carroll: Jack Coyle, Tom Lutz, Tommy Spedding.

Bonner-Prendergast: John Mathis, Seamus Moran.

Cardinal O'Hara: Josh Ruggeri, Eric Schneider.

Chichester: Jarred Sullivan, Austin Wilson, Adam Youseff.

Christian Academy: Brit Haseltine, Robbie Needs, Joseph Opdenaker.


Advertisement

Episcopal Academy: Aaron Bogle, Dutch Buckley, Michael Hinckley, Jack Keffer, Ayo Maja, Josh Wilson.

Garnet Valley: Connor Bradley, Danny Buzza, Shawn Moore, Mason Rose, Joe Sweeney.

Glen Mills: Jan Bartloff, Daniel Camarena, Thomas Gitton.

Haverford: Ryan Brown, Joe Cunningham, Tom Leonard, Alex Mack.

Haverford School: Jerry Karalis, Connor Keating, Quinn Letter, Jimmy Tricolli.

Interboro: Dom Franchetti, Foday Kayateh, Chase Rodriguez, Berto Sanchez.

Marple Newtown: Hunter Dyson, George Lambritsios.

Penncrest: Dan Bullitt, Sam Brown, Luca DiFranco, Drew Hanna, Nathan Hughes, Jude Morgan.

Penn Wood: Brimah Kormoh, Francis Knuckles, John Mansary.

Radnor: Sasha Abadi, Sam Camp, James Cellucci, Ryan Freedman, Gerardo Montiel.

Ridley: Romario Elbasani, Tim Furman, Tyler Rudy.

Springfield: Justin Donnelly, Danny Korinth, Ryan Straube, Michael Wallace.

Sun Valley: Joey Capuano, Brandon Genda, Ben Golder, Connor Hudecheck, Tyler Hudecheck, Nick Wendling.

Strath Haven: Matt Eiel, Will Haury, Kevin Murphy, Dylan Pratzner, Paul Selling.

Upper Darby: Ryan Devlin, Ryan Johnson, Loseni Konneh, Richard Montedesco.