Dover's Casey Marshall won two individual events and swam on two relays Thursday to help the Eagles earn their first YAIAA Division II win of the season, 102-73 vs. New Oxford.

Marshall won the 200 freestyle in 2:02.02 and the 100 back 1:01.18. Marshall swam on Dover's winning 200 medley relay (1:52.73) and 400 free relay (3:53.09). Hunter Link swam on both of the winning relays and added an individual win in the 100 butterfly.

The Colonials were led by Joel Luckenbaugh's win in the 100 free and Dwight Kessler's win in the 200 individual medley. Kessler also swam on New Oxford's winning 200 free relay.
 
at Dover
DOVER 102, NEW OXFORD 73
   200 medley relay -- 1. Do (Casey Marshall, Curtis Harman, Hunter Link, Jacob Sterner), 1:52.73; 2. NO; 3. Do. 200 free -- 1. Marshall, Do, 2:02.02; 2. Becker, Do; 3. Conrad, NO. 200 IM -- 1. Dwight Kessler, NO, 2:15.54; 2. Link, Do; 3. McDaniel Do. 50 free -- 1. Sterner, Do, 25.99; 2. Clark, NO; 3. Wolfe, Do. Diving -- 1. Jake Riddle, Do, 126.85. 100 fly -- 1. Link, Do, 1:02.02; 2. Anderson, NO; 3. Bollinger, Do. 100 free -- 1. Joel Luckenbaugh, NO, 59.98; 2. Clark, NO; 3. Sterner, Do. 500 free -- 1. Kessler, NO, 5:29.72; 2. Becker, Do; 3. Plank, NO. 200 free relay -- 1. NO (Hank Anderson, Jacob Neiderer, Jack Clark, Kessler), 1:45.91; 2. Do; 3. NO. 100 back -- 1. Marshall, Do, 1:01.18; 2. McDaniel, Do; 3. Neiderer, NO. 100 breast -- 1. Harman, Do, 1:13.14; 2. Conrad, NO; 3. Plank, NO. 400 free relay -- 1. Do (Link, Becker, Wolfe, Marshall), 3:53.09; 2. NO; 3. Do.
  

York Suburban 97, Northeastern 78: The Trojans won the first three races and nine of 12 overall, sweeping the relays to open YAIAA Division II competition with a win.

Three Suburban swimmers each won two individual events: Kyle Posenau (200 free, 500 free), Nolan Walker (200 individual medley, 100 breaststroke) and Will Massey (100 butterfly, 100 backstroke). Each of them also swam on two of the winning relay teams.

Northeastern kept the score close by finishing second in all but four events and picking up numerous third-place finishes. Devin Soop won the 50 and 100 freestyle races to pace the Bobcats, and Joey Writer added a first-place finish in the 1-meter diving.
 
at Northeastern
SUBURBAN 97, NORTHEASTERN 78
   200 medley relay -- 1. YS (Will Massey, Nolan Walker, John Spinello, Mitchell Holsinger), 1:48.17; 2. NE; 3. NE. 200 free -- 1. Kyle Posenau, YS, 1:56.81; 2. Ben Linne, NE; 3. Nathan Darrah, NE. 200 IM -- 1. Walker, YS, 2:13.72; 2. Jesse Strickhouser, NE; 3. Drew Lighthiser, YS. 50 free -- 1. Devin Soop, NE, 24.13; 2. Alex Fridman, YS; 3. Spinello, YS. 1 mtr diving -- 1. Joey Writer, NE, 127.60. 100 fly -- 1. Massey, YS, 58.01; 2. Lighthiser, YS; 3. Brady Dolan, NE. 100 free -- 1. Soop, NE, 52.92; 2. Fridman, YS; 3. Spinello, YS. 500 free -- 1. Posenau, YS, 5:11.38; 2. Linne, NE; 3. Tristan Irvine, NE. 200 free relay -- 1. YS (Fridman, Walker, Spinello, Posenau), 1:36.39; 2. NE; 3. NE. 100 back -- 1. Massey, YS, 1:00.85; 2. Zachary Lofties, YS; 3. Josh Lofties, YS. 100 breast -- 1. Walker, YS, 1:06.65; 2. Dalton Gilchrist, NE; 3. Strickhouser, NE. 400 free relay -- 1. YS (Fridman, Posenau, Massey, Lighthiser), 3:37.28; 2. NE; 3. NE.
 

Dallastown 122, Red Lion 48: The Wildcats captured all but one event, handily winning their first divisional meet of the season.

Keith O'Conor helped catapult Dallastown to a victory, recording wins in the 50 and 100 freestyle races. He also participated in the winning 200 medley and 200 free teams. Trevor Hine also won two individual races (200 IM and 500 free) and two relays (200 medley and 400 free).

Chance King's first-place finish in the 100 fly gave the Lions their lone individual victory.

 
at Red Lion
DALLASTOWN 122, RED LION 48
   200 medley relay -- 1. DT (Noah Brockway, Mason Tate, Trevor Hine, Keith O'Conor), 1:42.75; 2. DT; 3. RL. 200 free -- 1. Corey Stauffer, DT, 1:48.90; 2. Dylan North, RL; 3. DJ Boyer, DT. 200 IM -- 1. Hine, DT, 1.58.10; 2. Callum Brandt, RL; 3. Spencer Hill, DT. 50 free -- 1. O'Conor, DT, 23.32; 2. Tate, DT; 3. Ashton Hensel, DT. 100 fly -- 1. Chance King, RL, 54.29; 2. Stauffer, DT; 3. Hill, DT; 100 free -- 1. O'Conor, DT, 50.63; 2. Brockway, DT; 3. Eli Aggen, RL. 500 free -- 1. Hine, DT, 4:44.07; 2. North, RL; 3. Boyer, DT. 200 free relay -- 1. DT (Hensel, Brockway, O'Conor, Stauffer), 1:31.41; 2. DT; 3. RL; 100 back -- 1. Tate, DT, 54.66; 2. King, RL; 3. Steven Paine, DT. 100 breast -- 1. Sing, DT, 1:07.85; 2. Brandt, RL; 3. Bryor Moritz, RL. 400 free relay -- 1. DT (Hine, Brockway, Paine, Stauffer), 3:18.00; 2. DT; 3. RL.