Alyssa Bixler earned two first-place victories for Dallastown during its 114-71 home win against Northeastern.

 

Bixler won both the 100- and the 200-yard freestyles in 2:00.14 and 55.65, respectively. She also swam on the Wildcats' winning 100 and 400 relay teams.

Niki Price picked up two Bobcat wins in the 200 IM and the 100 butterfly. She also swam on Northeastern's 200 medley relay team, which placed first in 1:59.16.
  
   200 medley relay -- 1. Ne (Abby Braswell, Niki Price, Kaitlyn Rode, Renae Luckenbaugh), 1:59.16; 2. Dt; 3. Dt. 200 free -- 1. Alyssa Bixler, Dt, 2:00.14; 2. Justina Thomley, Dt; 3. Megan Fix, Dt. 200 IM -- 1. Niki Price, Ne, 2:08.06; 2. Julia Randolph, Dt; 3. Anna Hess, Dt. 50 free -- 1. Erica Wise, Dt, 25.76; 2. Julia Casolo, Dt; 3. Renae Luckenbaugh, Ne. Diving -- 1. Becca Gross, Ne, 227.80; 2. Olivia Thornton, Ne; 3. Elizabeth Rothrock, Dt. 100 fly -- 1. Niki Price, Ne, 57.47; 2. Julia Casolo, Dt; 3. Mikaelie Gonzaliez, Dt. 100 free -- 1. Alyssa Bixler, Dt, 55.64; 2. Erica Wise, Dt; 3. Abby Braswell, Ne. 500 free -- 1. Renae Luckenbaugh, Ne, 5:47.21; 2. Justina Thomley, Dt; 3. Megan Fix, Dt. 200 free relay -- 1. Dt (Erica Wise, Justina Thomley, Julia Casolo, Alyssa Bixler), 1:43.74; 2. Dt; 3. Ne. 100 back -- 1. Abby Braswell, Ne, 1:06.08; 2. Anna Hess, Dt; 3. Mikaelie Gonzaliez, Dt. 100 breast -- 1. Lauren Cooksey, Dt, 1:19.62; 2. Kyleigh Smeltzer, Ne; 3. Nancy Marston, Dt. 400 free relay -- 1. Dt (Erica Wise, Julia Casolo, Justina Thomley, Alyssa Bixler), 3:49.47; 2. Ne; 3. Dt.

   --- Red Lion 124, West York 45: The Lions (2-1) took first place in nine of 11 events, cruising to an easy victory against the Bulldogs.

Amira Washington-Myers paced the Lions with individual victories in the 50 free and the 100 back, while swimming in the winning 200 medley and 200 free relay teams. Courtney Schaefer topped all swimmers in the 100 free and 100 breast, also swimming on both winning relay teams.

For the Bulldogs, Taylor Hoover collected victories, one in the 200 individual medley and the other in the 500 free.
  
   200 medley relay -- 1. RL (Amira Washington-Myers, Courtney Schaefer, Jesse North, Anne Mitzel), 2:03.30; 2. RL; 3. WY; 200 free -- 1. Mitzel, RL, 2:14.00; 2. Aubree Snyder, RL; 3. Amber Updegraff, WY; 200 IM -- 1. Taylor Hoover, WY, 2:13.61; 2. North, RL; 3. Emma Snyder, RL; 50 free -- 1. Washington-Myers, RL, 27.09; 2. Alyssa Hersey, WY; 3. Melissa Clark, RL; 100 fly -- 1. North, RL, 1:02.06; 2. Mitzel, RL; 3. Britney Stottlemyer, WY; 100 free -- 1. Schaefer, RL, 56.60; 2. Snyder, RL; 3. Danielle Matz, RL; 500 free -- 1. Hoover, WY, 5:30.49; 2. Hayley Althoff, RL; 3. Jahna Alleyne, WY; 200 free relay -- 1. RL (North, Washington-Myers, Mitzel, Schaefer), 1:49.64; 2. RL; 3. WY; 100 back -- 1. Washington-Myers, RL, 1:12.34; 2. Emma Rinehart, RL; 3. Althoff, RL; 100 breast -- 1. Schaefer, RL, 1:13.69; 2. Jamie Wurster, RL; 3. Morgan Grove, RL; 400 free relay -- 1. RL (Althoff, Wurster, Sarah Helt, Snyder), 4:21.72; 2. WY; 3. RL.

   --- East Pennsboro 103, Gettysburg 65: The Warriors won the 200-yard medley relay to begin the meet, but host East Pennsboro won the remaining events.

The team of Katelyn Lamb, Rachel Williams, Kara Parkman and Ali Taylor won the 200 medley relay in 2:16.41.

East Pennsboro was led by Maddy Beekler, who won the 200 freestyle and 100 freestyle and swam on two winning relays.
  
   200 medley relay -- 1. Gettysburg (Katelyn Lamb, Rachel Williams, Kara Parkman, Ali Taylor), 2:16.41; 2. Gettysburg; 200 free -- 1. Maddy Beekler, EP, 2:15.42; 2. Little, Get; 3. Powers, EP; 200 IM -- 1. Emily Foster, EP, 2:20.92; 2. Ruop, EP; 3. Lamb, Get; 50 free -- 1. Erin Basso, EP, 28.33; 2. Parkman, Get; 3. Spotts, EP; Diving -- No event; 100 fly -- 1. Kimmi Szajnuk, EP, 1:10.94; 2. Ruopp, EP; 3. Little, Get; 100 free -- 1. Beekler, EP, 59.72; 2. Foster, EP; 3. Parkman, Get; 500 free -- 1. Lillian Swartzell, EP, 6:01.97; 2. Taylor, Get; 3. Rickens, EP; 200 free relay -- 1. East Pennsboro (Szajnuk, Beekler, Foster, Rickens), 1:58.68; 2. Gettysburg; 3. East Pennsboro; 100 back -- 1. Swartzell, EP, 1:05.21; 2. Basso, EP; 3. Lamb, Get; 100 breast -- 1. Szajnuk, EP, 1:23.24; 2. Williams, Get; 3. Spotts, EP; 400 free relay -- 1. East Pennsboro (Basso, Kylli Spotts, Foster, Beekler), 4:18.17; 2. Gettysburg; 3. Gettysburg.

 

   --- Spring Grove 134, New Oxford 42: The Rockets won every race except the 100 butterfly, in which New Oxford's Regan Chalk defeated Spring Grove's Alexis Cable.
  
   200 medley relay -- 1. Spring Grove (Michaela Taylor, Olivia Lecrone, Emma Hoffnagle, Alexis Cable), 2:05.75; 2. Spring Grove; 3. New Oxford; 200 free -- 1. Haley Staub, SG, 2:10.17; 2. A. Miller, Spring Grove; 3. Erlemeier, SG; 200 IM -- 1. Abby Kling, SG, 2:19.63; Hoffnagle, SG; 3. Lecrone, SG; 50 free -- 1. Ashton Miller, SG, 27.93; 2. Taylor, SG; 3. Wildasin, SG; Diving -- 1. Lexi Seaman, SG, 72.20; 100 fly -- 1. Regan Chalk, NO, 1:04.10; 2. Cable, SG; 3. Kuhn, SG; 100 free -- 1. Olivia Lecrone, SG, 1:02.76; 2. Stanley, NO; 3. Bricker, SG; 500 free -- 1. Kiah Morrison, SG, 6:08.50; 2. Craver, SG; 3. Mack, NO; 200 free relay -- 1. Spring Grove (Kling, Hoffnagle, Staub, Katelyn Miller), 1:48.95; 2. Spring Grove; 3. New Oxford; 100 back -- 1. Kling, SG, 1:04.14; 2. Chalk, NO; 3. Taylor, SG; 100 breast -- 1. Morrison, SG, 1:20.00; 2. Bateman, NO; 3. Wildasin, SG; 400 free relay -- 1. Spring Grove (Staub, Cable, Kling, K. Miller), 3:59.20; 2. Spring Grove; 3. Spring Grove.